Právě je sob úno 24, 2018 4:45 pm

S buldočkem na cvičák

Podělte se o své zkušenosti s ostatními ohledně výchovy a výcviku buldočků.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

Marika a Timmy

Site Admin

S buldočkem na cvičák

Příspěvekúte dub 06, 2010 2:48 pm

Převzato ze starého diskusního fóra, zde můžete pokračovat v další diskusi
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gábina+Žolda Zaslal: út září 01, 2009 11:03 am Předmět: S buldočkem na cvičák
Ahoj, chtěla bych se optat jaké máte zkušenosti s buldočkem na cvičáku? Já se tam s Žolíčkem chystám už pěkně dlouho. No ale vždycky se našla nějaká ta výmluva. V zimě byl moc malej, v létě bylo moc horko, ale teď už ho to nemine! Je mu něco málo přes rok a už je načase, aby poslouchal pořád a ne jenom, když se mu chce
A pokud by nám někdo z brňáků mohl doporučit nějakej konkrétní cvičák, byla bych moc ráda. A úplně nejlepší by bylo, kdyby někdo s buldočkem na cvičák chodil a my bychom se mohli přidat
Díky. Gábina a Žolda
------------------------------------------------------------------------------------------------------
SoVa Zaslal: út září 01, 2009 11:19 am Předmět:
Hlavně zamiřte na cvičák pro velká plemena...já chodila s Bohouškem do společenských plemen a musím zkonstatovat že nám to bylo úplně k prdu! umí krásné sedni, občas lehni s piškotem, ale jak vidí psa tak nemá páníčka

Jo a tuhle jsem si na tebe Gabčo vzpomněla když se rozhodl hrát hru "nechytíš, nechytíš!" na parkovišti u Baumaxu, za plného provozu...myslela jsem že ho uškrtím
To je jeden z případů a to máme za sebou dva kurzy cvičáku!
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Simona Zaslal: út září 01, 2009 1:13 pm Předmět:
Už jsem si myslela že jen ten můj buldoček si ze mě dělá srandu, když ukradne z garáže bramboru a já mu ji chci vzít. To ho pak naháním třeba 10 minut, pak mě to přestane bavit a začnu rachotit s krabicí od granulí na který poslouchat umí
Kvido a Matylda Zaslal: st září 02, 2009 8:16 pm Předmět:
To znám brambory jsou všude ..všem 3 moc chutnají a Kvído pro jistotu ještě pytel počůrá , měli jsme doma zedníka a ten byl nešťasnej kam co položil Kvido odnes a on ho pak honil po zahradě naštvanej a on to stačil ještě ožvykat byl hrozně rád , že u nás skončil . A mojemu tatovi schodí čepici když se s nim zdraví a behá s ní po zahradě . A poslouchat docela jo .... na sedni lehni to neni ,ale třeba , že tedy jestli nepůjde domů tak tam zůstane sám to slyší a utíkají všichni . Myslím , že bych šla na cvičák s Matyldou je taková divočejší a mám jí všude na vodítku protože se bojím , že jí přejede auto .
LuciqueLand Zaslal: čt září 03, 2009 9:17 am Předmět:
My taky plánujeme cvičák. Už koncem září a to Bessi budou 4 měsíce. Paní z kurzu nám řekla,že čím dřív,tím líp. Sedni,lehni se už taky naučila,ale za piškotek. Prvně jsem si říkala, jestli to není blbí jít s buldíkem na cvičák, že tam budou samý velký a já s buldočkem... Ale poslouchat se naučit trochu musí. Hlavně,co neumí přijít na závolání,to když jí zavoláme,tak schválně ještě utíká víc a na silnici,že by ji něco přejelo! Tak snad to k něčemu trošku bude.
Ivana & Miky&Ája Zaslal: čt září 03, 2009 2:32 pm Předmět:
já sem chodila s holkama s oběma a bylo to vpohodě. mikynce se tam teda moc nelíbilo, je bojácná a nedůvěřivá, ale áju to strašně bavilo.
Chodili sme do K9 http://chovatelske-potreby.cz/INDEX2.HTM
tady u nás v Bohunicích, jsou dobrý trenéři, ale už sem tam dlouho nebyli, tak nevím, jestli tam není někdo novej.
cena byla 100kč na deset lekcí a myslim ze 1600 za půlroční pernamentku. jsou tu i nějaký překážky na stálo, takže se chodí i po tomhle.
Martina a Omar Zaslal: po září 07, 2009 6:38 am Předmět:
Já jsem s Omarem (FB) chodila na cvičák do Líšně "pod Klajdovku" a tam to bylo fajn. Výcvikář byl super, vše ukazoval názorně rovnou se svým německým ovčákem, nedělal žádné rozdíly mezi jednotlivými psy a s přezdívkou "Premiant" to Omar dotáhl až na zkoušku ZOP. Jelikož už tenhle výcvikář necvičí, zkusila jsem loni s dogáčem tu K9 v Bohunicích, ale moc se mi to nelíbilo. Vadilo mi, že nás měl každou hodinu jinej výcvikář a každej měl krapet jinej postup a tudíž ani nevěděl co už jsme cvičili a co ne. Tak jsem se zjara vrátila zpět na cvičák do Líšně. Teď to tam mají na starosti dvě výcvikářky. Není to jak před lety s tím výcvikářem, ale dle mého názoru je to určitě lepší, než ta K9. Odkaz : http://www.kkzetor.cz/vycvik.php
Martina a Omar Zaslal: po září 07, 2009 6:40 am Předmět:
Jo, abych nezapomněla....v té Líšni chtěli 150,- Kč / hodinu a platilo se vždycky na měsíc dopředu.
Novakes Zaslal: po září 07, 2009 5:21 pm Předmět:
ahojte všichni,
tak já chodím s Montym do Ostravy-Třebovic,děláme již obidience.je tam jedna trenérka a je fajn.chodíme už 3mšsíce,je celkem šikovný,sedni,lehni,zůstaň zvládáme.nejhorší povel je ke mně.to se mu kolikrát nechce,ale určitě se to naučíme.Montyho to tam baví,takže tam chodíme rádi...a určitě budeme pokračovat,trochu poslušnosti nikomu ještě neuškodilo...
jinak co se týče brambor,ty taky máme rádi...a moc...
katkon26 Zaslal: po září 07, 2009 6:22 pm Předmět:
ahojky:) takže chodíte do Třebek? a jste spokojeni? my se byli podívat na agility a chystáme se na podzim začít, tak zatím doma trenujem povely- ale taky jak se Žofce chce:) takže uvažujem i o výcviku:) kolik se tam tak platí? ať jsme v obraze:) a jaký to je? díky:) Katka a Žofi
Novakes Zaslal: út září 08, 2009 8:53 am Předmět:
ahoj,
základní kurz poslušnosti stojí 1200kč.je to deset lekcí,jelikož je to málo,aby se pejsek naučil poslouchat,tak se pak dá pokračovat v obidience,kde se platí každá hodina zvlášt 50kč.
chceme od příštího roku taky dělat agility,ale první je důležitá ta poslušnost.tak se tam určitě potkáme....jinak je uplně jedno,jestli tam člověk příjde s buldočkem nebo s krysaříkem,všem je o péči postaráno...
a ceny agility pozjišťuji...
katkon26 Zaslal: út září 08, 2009 11:23 am Předmět:
a je vidět zlepšení poslušnosti u Montyho? že bysme asi tež nejprv začli s vycvikem ono to bude asi opravdu lepší. přeci jen placatky jsou sice extremně chapave a učenlivé, ale taky tvrdohlave tak abysme pak Žofku nenáchaněli po Tčebkách že bysme se i skakli kouknout na vycvik. je to možne? a jen tak pro upčesnění, kdy probíhaj ?díky ti moc za info
Novakes Zaslal: čt září 10, 2009 4:06 pm Předmět:
ahoj,zlepšení je určitě? oproti tomu jak jsme začínali.jojo trvrdohlavci to jsou a někdy to dokáže dát porádně najevo a přemlouvání mi dá hodně zabrat...nejlepší bude,když se kouknete na jejich stranky ,paní co nás trénuje se jmenuje Marta Fuglevičová.Domluvila bych se s ní,kdy se můžete přijít podívat.
http://www.zirexu-cardigan.unas.cz
katkon26 Zaslal: pá září 11, 2009 7:53 am Předmět:
jj to by bylo fajn:) akorát přez tyden sme k dispozici po 6 h , vikendy v poho tak jestli tam nějak tak chodíte:) byli sme se kouknout na agility, tak bychom skoukli vaš trenink někde z povzdálí , abychom nerušili
Novakes Zaslal: pá září 11, 2009 11:08 am Předmět:
ahoj,tréningy jsou většino různé dle domluvy,neb tam je více skupin,které cvičí.začátečníci mají individuální tréning.pokročilí ve skupině,většinou jsou tréningy v pondělí od 15 do 18h..a v sobotu od 10-12h.jinak tento týden jedeme na dovolenou,tak nejdeme.po dovolené napíšu datumy a čas,kdy se bude něco konat... ale většinou tam pořád někdo je...
Novakes Zaslal: út říjen 06, 2009 12:14 pm Předmět:
ahoj,jen píšu,že jsme nezapoměli,my teď na cvičák nechodíme,neb jsme byli nemocní,tak ať víš.jinak v říjnu jsou treningy 10.10(16-18.30),12.10.(15.30-1 ,17.10.(14-16),19.10.(15.30-1 ,25.10.(13-15),26.10.(15-17.30),31.10.(13-15).tak zatim papa
Mini a Indy Zaslal: st říjen 07, 2009 1:21 pm Předmět:
Ahoj, já chodila s naším předešlým bulďochem, ale byl to tvrdohlavej mezek, co přesně věděl, co po něm chceš, ale pokud bylo něco zajímavějšího, tak sem mu mohla tak akorát zamávat.
Mini i Indy jsou hodně poslušný. Teda jsou rozmazlený jak to jenom jde, ale v zásadních věcech poslechnou a to mi přijde důležitý. Umí sedni, lehni, čekej, jdeme, ... a taky přijdou, když potřebuju. Víc po nich ani nechci. Neni to třeba. Máme volnou výchovu.
LuciqueLand Zaslal: st říjen 07, 2009 8:25 pm Předmět:
Ahojky,my teď taky začali chodit na cvičák. Zatím jsem byli podruhé. Ale Bessi to nějak moc nebere.Sedni,lehni taky umí,ale já hlavně chtěla,aby alespoň na přivolání poslechla...A ostatní pejsci jí taky nezajímají,ostatní si spolu hrají a ona jen sedí a kouká a když se nějakej přibliží,tak po něm vyjede...Hlavně jsem chtěla,aby se dostala mezi psy a zvykla si na ně. Přitom s kocourama doma se rve a dovádí...
SoVa Zaslal: čt říjen 08, 2009 6:40 am Předmět:
Ahoj,
my taky chodili na cvičák, Bohoušek se o ně naopak moc zajímal a ostatní na něj vyjížděli, ale nevzdávej to pár pejsků co vyjíždělo, tam taky bylo a postupně si zvykli i na Bohouška, po pár hodinách se začali o ostatní zajímat a začlenili se.
Bohoušek si zač?al hrát až po tom co jsme měli doma Aini, ta byla tak hravá že ho to začalo bavit...kočka není pes tak asi Bessinka neví co si s nima počít...tak napiš jestli se to lepší

Jo a přivolání umíme dodneška jenom pokud mám něco v kapse jinak ani ťuk a když vidí psa tak je totálně hluchý, tak snad na tom budete líp
Mini a Indy Zaslal: čt říjen 08, 2009 10:04 am Předmět:
No máme štěstí, nic jinýho to neni, na 95% přijdou. Hele, a nechceš Bessi pořídit nějakýho pošťuchováka, aby se nervala jenom z kočičákama?
LuciqueLand Zaslal: čt říjen 08, 2009 12:54 pm Předmět:
My dáme určo vědět,jak se to vyvyjí. Nevím,jestli je to tím cvičákem,ale ona v poslední době,když vezmu vodítko,uteče pod gauč a nechce vylést,přijde mi to jako by se bála,že tam zase půjdeme...Taky posledně se tam na ní hned vrhli asi 4 labradoři a ona chudák byla přikrčená na zemi a oni nad ní.Takhle to schytala hned,jak jsem přišli. Ale ona se taky nedá,je ostřejší...Taky si myslím,že se to časem srovná a právě je dobrý,že je mezi nima!Kočky se jí líbí,protože má nad nima převahu,tak si dovoluje!

Další pejsek už by mi doma neprošel, mám tu ještě 2 kocoury a to bohatě stačí. I když je to krásná představa!
Marika + Timmy a R2 (Artur)

Nikkee

Návštěvník

Re: S buldočkem na cvičák

Příspěvekúte dub 26, 2011 5:34 pm

Koukám, že tady docela chválíte K9, ale jsou to poněkud staré příspěvky... Máte nějaké momentální zkušenosti??? Také uvažujeme o cvičáku, Maxík je trdýlko, doma poslouchá, venku také, ale jak vidí chodit kolem lidi, nebo pejsky, tak se ani nehne a všechno musí odsledovat... :roll:
Nikkee a Maxík

Novakes

Návštěvník

Příspěvekúte dub 26, 2011 8:47 pm

ahoj,cvičák doporučuji,člověk získá plno zkušeností.my chodíme od mala do posud,psy to baví,mě taky a nějaký efekt to má....dají se dělat i agility atd....

Martina a Omar

Návštěvník

Příspěvekstř dub 27, 2011 8:20 am

Nikkee píše:Koukám, že tady docela chválíte K9, ale jsou to poněkud staré příspěvky... Máte nějaké momentální zkušenosti??? Také uvažujeme o cvičáku, Maxík je trdýlko, doma poslouchá, venku také, ale jak vidí chodit kolem lidi, nebo pejsky, tak se ani nehne a všechno musí odsledovat... :roll:

Zdravím, tak já se opět po téměř 2,5 letech vrátila na K9 (Brno - Lískovec) a oproti mé předchozí zkušenosti (viz. můj předchozí příspěvek ze dne 7.9.2009) je to tam teď podstatně lepší....výcvikářku máme jen jednu a ta je opravdu fajn, takže teď aktuálně mohu K9 vřele doporučit. Jelikož mám opravdu hyperaktivního dogáče (FB Omar si užívá zaslouženého výcvikového důchodu), začali jsme tam před nedávnem chodit ještě navíc na agility, takže na K9 jezdím teď 2x týdně. Každopádně určitě s buldočkem na cvičák běžte - nikdy jsem výcvik neprožívala a svoje psy si základy poslušnosti učila sama, ale i tak jsem po těch letech stále přesvědčená, že každý pes by měla absolvovat aspoň základní výcik poslušnosti. Je úplně jedno jestli je to čivava nebo pitbul. Minimálně se naučí, že Vás musí vnímat i když je okolo spousta psích kámošů a ta socializace je k nezaplacení. A pokud začnete ještě ve štěněcím či dorosteneckém věku, tím líp. :wink: http://psiskola-k9.cz/

Martina a Omar

Návštěvník

Příspěvekstř dub 27, 2011 8:23 am

A jen dovětek.....já svůj úplně první cvičák absolvovala právě s buldočkem a vůbec toho nelituju, spíš naopak. :)

Yuki+Simi=Livi

Stálý člen

Příspěvekpon kvě 02, 2011 10:06 pm

Zdravim =)
viete o nejakom dobrom cvičáku v Prahe? 8)

dashi

Kolemjdoucí

Příspěvekčtv bře 07, 2013 12:49 pm

Ahoj, meme 7 měsíčního puberťáka :) Nechtěla jsem nechat nic náhodě a vyrazila s ním v 5 měsících na cvičák pro štěňata :wink: , byli jsme všeho všudy 5x, nakonec jsem to vzdala.
1) byla zima a i když měl bundu nechtěl dělat povely jako sedni a natož lehni (doma v těplíčku mu to ovšem jde) :D
2) byl ze všech psů nejmenší - vlčáci, labradoři, ohaři...., takže si na Kájovi vždycky zgustli sice byl rád za společnost, ale na druhou stranu byl zmožnej
3)počkáme až bude starší, teď je v pubertě a co se naučil na cvičáku předvádět holt nebude :roll:

Takže zkoušíme dovednosti doma a čekáme na jaro až budeme moc chodit na delší tůry :)
dáša a kája

Krutost ke zvířatům, ba již jen lhostejnost k jejich utrpení, je jedním z nejtěžších hříchů lidského rodu a základem lidské zkaženosti.

Domingo

Nováček

Příspěvekčtv kvě 16, 2013 2:47 pm

Zdravím všechny „ buldočkáře " :)

Od jednoho z vašich kolegů pejskařů mi bylo řečeno, že občas někdo z vás chce svého psa vycvičit a naučit ho základní poslušnost. Nabízím svoje služby a letité zkušenosti.

Výcviky probíhají v Hostivařském lesoparku na Praze 11 ze strany od Hájů. Nabízím jak individuální výcvik, tak i skupinový. Začátek hodiny výcviku je na domluvě a není pevně dán. Není problém se přizpůsobit. Vždy se snažím vyjít vstříc a v našem teamu jsou pejskaři, kteří chodí již cca 3-4 roky. Někdo jen kvůli dobré partě a občasnému opékání buřtů a jiní chtějí připomenut povinností svému pejskovi.

Pro bližší informace dávám k dispozici svoje soukromé číslo : 777 242 773 ( ne že mi budou volat jen ženy :D ) a budu se těšit na někoho z Vás.

Mějte se hezky a psům zdar.

Dominik Ticháček

Zpět na Výchova a výcvik