Právě je úte led 23, 2018 12:47 pm

adopce buldočka

Nabídka buldočků v nouzi. Příběhy zachráněných buldočků. Reportáže o podpoře psích útulků Frbul týmem aj.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

Luciehu

Návštěvník

Re: adopce buldočka

Příspěvekúte říj 04, 2011 9:26 am

SimonaKoch píše:Dobrý den, Lucko, jak ta boulička na oku vypadá? Mám buldočka, taky jdeme na vyšetření s bouličkou, mám z toho hrůzu, máme také bouličku přímo na oční bulvě. Díky

Dobrý den Simono, my máme na očičku šedý flíček,ne bouličku. Je to taková sytě šedá skvrna na oku.
Nebojte, jak jsem viděla to vybaveníčko pana doktora..jako bych byla u vlastního očního :lol: Akorát těm naším dárečkům se to moc nelíbí :?

MílaK

Stálý člen

Příspěvekúte říj 04, 2011 9:27 am

...a zrovna posouchám rádio je den zvířat a mluví jak lidé co mají zvířata jsou odolní,citliví pohodoví atd. ale toto se té "chovatelky" netýká :(

ortino

Stálý člen

Příspěvekúte říj 04, 2011 9:52 am

MILUŠKO, MÁŠ PRAVDU, hodně lidí vůbec netuší, že nějací "množitelé" existují... :evil: Bylo by bezvadné a pro ostatní" rádobychovatele" odstrašující, kdyby Lucka opravdu příběh zveřejnila :roll: Určitě by to pomohlo alespoň na tyto "milující chovatele" pejsků upozornit ostatní lidi :!: :!: :!: Olinka už o případném zveřejnění do časopisu psala, kdyby Lucka opravdu chtěla, může se skontaktovat s redaktorkou Mirkou Koníčkovou z časopisu Psí kusy a ta jistě ráda poradí a Lucčin příspěvek zveřejní :wink: Bylo by to prima, možná by to hodně pejskům do budoucna pomohlo :roll: Rozhodnutí ale zůstává na Lucii :roll: Jackilovi přeji brzké uzdravení a hodně lásky v rodině a Lucce trpělivost a pevné nervy při uzdravování klučíka :mrgreen:

MílaK

Stálý člen

Příspěvekúte říj 04, 2011 10:03 am

..ano, máš pravdu Evi, jenom pro zajimavost, když se zeptáš 10 lidí jestli ví co je množírna psů :( tak asi 4 lidí ví asi co to je :( jinak lidi nejsou informovaní a je škoda, že dnes když je ten den zvířat tak by taky mohli něco zařadit o množitelích, možná to na některé stanici zazní nevím spíš né není to příjemné téma, to jenom my se tady vždy rozčilujeme, ale když Lucka nechá příběh Jackila uveřejnit v časopise Psí kusy tak to trochu zase seznámí lidi s "množiteli". :|

ortino

Stálý člen

Příspěvekúte říj 04, 2011 10:04 am

Ještě mne teď napadlo, že by nebylo od věci, kdyby příspěvek do časopisu dal za všechny týrané a zachráněné pejsky i Frbul - bylo těch pejsků a čubin ve Frbulu v poslední době více než dost a všechna ta zachráněná zvířata byla v hodně špatném stavu.... jen v poslední době to byla Kačenka, Tara, Jackil, Fanynka a s ní ta další zachráněná čubina, která je v Německu, a předtím plno dalších (jsou tady na stránkách z minulosti). Frbuláci, jak vidíte tuto možnost? Stálo by to určitě za zmedializování :roll:

radka

Stálý člen

Příspěvekúte říj 04, 2011 11:18 am

holky ,já jsem kdysi telefonovala ohledně jedný reportáže (týraní psi) s panem redaktorem TV PRIMA panem Ondřejem Pořízkem ,tenkrát mi řekl,že kdybych někdy něco měla at se ozvu ! byl strašně sympatický !
holky,já mu ted zavolala a v rychlosti naši situaci nastínila ,souhlasí s tím aby jsme to co si představujeme a náš návrh na reportáž !!!! mu sepsaly ,prý by bylo dobré mít i fotky psů jak vypadali po převzetí z množírny,zprávy od veterináře v jakém stavu byli při první vet prohlídce a samozřejmě i kupní smluvy a jména a adresy lidí co psa prodali (hlavně třeba Natálie ,ten demodex...ŽE PAVLÍKOVÁ CHOVÁ NA FENÁCH S DEMODEXEM !!!!!!) takže já se na tohle necítím to sepisovat a ani neumím ,dá to myslím i docela dost práce...na to já se necítím...na to vidím Olgu :D :D

takže to máme poslat na mejla :
ondrej.porizek@iprima.cz

jo a navíc jsem mluvila jako za FRBUL,říkala jsem mu,že jsme docela populární spolek,že jsme byli v "Chcete mě" v Psích kusech ....a tak
FRBUL JE NEJLEPŠÍ A BULDOČEK JE BŮH

Můj pes se jmenuje Schaquille

radka

Stálý člen

Příspěvekúte říj 04, 2011 11:41 am

samozřejmě by jsme každá svůj příběh,těžce ve faktech,poslali Olze a ona by si to už upravila ....chtělo by to napsat tu omáčku..o co nám jde...a Olga by už zanesla ty fakta konkrétních feneček....tím by jsme jí usnadnili práci...jde jen o to Olgo zformulovat to ,jak píšu,o co tady a nám jde...to já si netroufám..myslíš,že by to stálo za to zkusit ? :wink:

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekúte říj 04, 2011 11:43 am

radus toto treba vyuzit takuto prilezitost, nech tu nie sme len v uzkom kruhu na diskusii o tom jak davaju ludia dokopy a zachranuju zhuntovane psy z mnoziarni! Ked je nieco vidiet na obraze skor to rozhybe dalsie veci okolo toho. Nech vidia, ze to neni med lizat a co sa vobec deje. Olga by to podla mna cele mohla nakomunikovat a dat dokopy, nejake pripady, dokumentaciu urcite budeme mat od veterinarov. Ved vieme, kde tie peniaze idu.Mozno potom sa nieco pohne va zakonoch. Pokial to ludia nemaju na ociach v celej republike, teda rovno v oboch republikach, akoze primu ma asi vacsina slovakov na kablovkach atd. tak ani netusia co za zverstvo sa deje a kto to ako napravuje.
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

radka

Stálý člen

Příspěvekúte říj 04, 2011 11:57 am

já myslím,že zkusit by se to mohlo,kdyby mu to nepřišlo až jako na reportáž,tak to co Olga vypracovala se dá poslat do nějakého psího časáku..takže vniveč by to nepřišlo...ale zkusit by tu Primu chtělo,ne ?

mě by třeba moje vet,nějakou krátkou zprávu a stavu Kačenky napsala..prostě hrozný stav feny,která byla vyhozene březí na ulici....určo by mi jí napsala :wink: a kolik stála vet péče o takovou fenu

Olga

Moderátor

Příspěvekúte říj 04, 2011 12:26 pm

tak na tohle bych si čas našla, to si pište! První by musel být přehled pejsků, kteří by šli do užšího výběru pro reportáž.
Tam by bylo potřeba poslat fotky po převzetí, info od koho pejsek je a sepsat úkony u veterináře a cca sumu.
Já bych udělala tabulku, do které by se doplnili základní informace a z fotek by se udělala složka na rajčeti. Pak by se to poslalo ke schválení na Primu s tím, aby připomínkovali co tam chtějí a co ne.
Byla by to práce částečně pro nás všechny, ale dohromady bych to dala klidně já, pokud budete souhlasit.
Informace o jednotlivých pejscích by se museli dát pod pokličku.
Olga a Amálka

radka

Stálý člen

Příspěvekúte říj 04, 2011 12:33 pm

Olgo...užpospíchám do práce ,už mám boty..jen jsem čekala co písneš..jupííííííí,takže večer hned kouknu co jste vymysleli,musíme to vypracovat !!!! :D

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekúte říj 04, 2011 1:21 pm

Tak ja by som tam dala to najkrizovejsie co sme tu mali. Radkina princezna katie :) Ta tam urcite musi byt, tam je aj dobra videodokumentacia a fotodokumentacia a je to strhujuci pribeh, Tara je tiez kandidat, natalia, ktora ma teda vela skusenosti a nejake pripady s demodexom a kludne aj Lucie, ktora ma buldocka, ktoreho predala pani Lyckova do otroctva. Nech ludia vidia, co to moze sposobit, ked daruju psa len tak, navyse podlym sposobom. Najlepsie by bolo tam spravit potom v tej reportazi kratke interview s o sucasnymi majitelmi, ako sa o psikov staraju, kolko to dalo namahy, dolozit tu dokumentaciu. Na reportaz to urcite vyda. :wink: Olga skus to spracovat, mozeme oslovit tych co maju tych psikov, ci by do toho isli. Ked uz mnozitelom zavarit, tak takto na nich!

ortino

Stálý člen

Příspěvekúte říj 04, 2011 1:27 pm

Já bych ty pejsky v nouzi ještě rozšířila o fenečku Růženku, která porodila v útulku Kolín, o Maba-Františka (jehož příběh už zaznamenala jeho nynější panička Gabsterdam), o dvě fenečky z Olomouce, které porodily mrtvá štěňátka u Petry v Bully, o Miluščinu Bětku z Brna, o Zuzi z Jimlína, o vyhozenou Bessinku z polí a ještě by se jich určitě dohledalo více...... :cry: Každý z těch pejsků si prožil svůj špatný příběh, naštěstí s dobrým koncem ( a to díky Frbulákům) :wink:

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekúte říj 04, 2011 1:40 pm

sa nam to tu nazbieralo, ale ked to tak citam, ten des co vsetky psiky prezili, len nech o tom svet vie!

Olga

Moderátor

Příspěvekúte říj 04, 2011 2:03 pm

asi by bylo dobré, zkontaktovat redaktora a zeptat se ho, kolik pejsků a v jakém rozsahu by bylo možné dát . Oni jsou limitováni časem a typem pořadu - něco potřebují vypíchnout a něco ne.
Zkusím se zeptat, aby jsme nedělali zbytečnou práci.
Olga a Amálka

ortino

Stálý člen

Příspěvekúte říj 04, 2011 2:09 pm

Olinko, to je rozumná úvaha :roll: Snad to trochu ostatním lidem otevře oči (i když těch pořadů o týraných zvířatech bylo už dost, a zatím se kolem toho nic moc neděje......) :evil:

radka

Stálý člen

Příspěvekúte říj 04, 2011 3:32 pm

tohle je Zuzanka z útulek Jimlín,vyhozená z množírny,vzala si jí Míla-Limaho

http://naslidomov.rajce.idnes.cz/Pejsci ... /#1_3_.jpg

tak to je fotka...co? :(

po pár měsících u Míly:
http://naslidomov.rajce.idnes.cz/Pejsci ... 252_1_.jpg

tohle by měla být ústřední fotka...horší fotka by musela být už z kafilérie :evil: !!! navíc kdo její příběh neznáte ,měla vykopnuté očičko,navíc nedávno zemřela....myslím na ní často,zasloužila by si aby ...aby její smutný příběh k něčemu pomohl :(

Irča

Stálý člen

Příspěvekúte říj 04, 2011 6:13 pm

Holky,vy jste vymyslely úžasnou věc!!!! :D

Nikolka

Stálý člen

Příspěvekstř říj 05, 2011 11:54 am

Perfektní nápad holky dát to do televize to by byla bomba,určitě ne všichni pejsci se tam dostanou ale udělat nějaký výběr těch nej i když všcihni jsou chudáci co si budeme povídat, ale určtitě to nějak dáme do kupy a vybereme správně a asi pod pokličkou by to chtělo udělat nějaký výběr zachráněných co vy na to? super bomba a dát to i někde do časáku, všechno se počítá a ty placatky si to fakt zaslouží!!!!!!!!!

Olga

Moderátor

Příspěvekstř říj 05, 2011 2:17 pm

já jsem napsala email na ten kontakt od Radky, když do týdne neodpoví, pošlu to někam jinam. Takže buďte připraveni na to, že to hned tak nebude, ale budeme zkoušet. Pak zkusím i časopisy a bulvár. Bulvár je na tohle dobrý, nemá zbytečné zábrany a čte ho hodně obyč.lidí.
Olga a Amálka

radka

Stálý člen

Příspěvekstř říj 05, 2011 2:39 pm

Olgo,dala by jsi pod pokličku co jsi mu poslala,jestli ti to nevadí,jsem strašně zvědavá :D

Oli,právě jsem sem dávala fotku Zuzky z Jimlína ,myslela jsem,že mu jí pošleš aby měl představu jak vypadají pejskové které teda odkupujeme ,nebo zachranujeme z množíren....možná by bylo dobré mu poslat i video Kačeny z útulku,tam jasně pan Kubalík říká,že UŽ SE NĚKOMU NEHODILA TAK JÍ VYHODIL NA ULICI A UKAZUJE TY CÍSAŘSKÉ ŘEZY A VYTAHANÉ CECKY .....to ale neznamená,že tam musíme pak dávat Kačenu..ve finála,mě je fakt úplně jedno čí příběh tam bude ...hlavně aby se nám to povedlo hezky a působivě udělat,to je jasný :D :D jen,že kačena tam má to video asi dost drsné,protože nás to tenkrát dost sebralo,jinak Natálie má taky fotky Fanynky ,jak má to bříško olezlé demodexem,což je závažnost ta,že ona na takových fenách chovala,takže každý slušný člověk co si od ní koupí štěně na bazoši za 2 500,brzo zapláče !!!!!!!! ale nechci ti do toho kecat rozhodující slovo máš ty !!!!!!!! :D jenom jsem zatím myslela poslat mu tohle aby vůbec pochopil o co nám jde ...než tedy vypracujeme nějakej "formát"

gulliver

Návštěvník

Příspěvekpát říj 07, 2011 3:02 pm

Dobry den,
mozno by stacilo natocit reportaz o tomto buldockovi (Jackill) a k tomu pridat fotky ostatnich v dobe nalezu a dnes. My mame doma Nelinku, ktoru sme brali z utulku v Hardci Kralove pred rokom, mala generalizovanu demodikozu s krvavymi a hnisavymi ranami (mozno si skalni citatelia spominaju) a mozem poskytnut fotky, popripade nie je problem poskytnut mensi rozhovor.....Dolezite je, aby sa aj laici dozvedeli o tomto probleme a hlavne aby nepodporovali ludi, ktori maju zvieraciu dusu len na ksefty.
Zial, ja nemozem poskytnut informacie ohladne predchadzajuceho majitela Nelinky, nakolko bola najdena odhodena vonku napospas svojmu osudu.
Silvia
Gulliver + Nelly

Olga

Moderátor

Příspěvekpát říj 07, 2011 5:29 pm

radka píše:Olgo,dala by jsi pod pokličku co jsi mu poslala,jestli ti to nevadí,jsem strašně zvědavá :D

"

Radko, pošlu v pondělí, teď balím a jedu na chalupu. Mám to doma v PC.
Olga a Amálka

radka

Stálý člen

Příspěvekpát říj 07, 2011 5:41 pm

gulliver píše:Dobry den,
mozno by stacilo natocit reportaz o tomto buldockovi (Jackill) a k tomu pridat fotky ostatnich v dobe nalezu a dnes. My mame doma Nelinku, ktoru sme brali z utulku v Hardci Kralove pred rokom, mala generalizovanu demodikozu s krvavymi a hnisavymi ranami (mozno si skalni citatelia spominaju) a mozem poskytnut fotky, popripade nie je problem poskytnut mensi rozhovor.....Dolezite je, aby sa aj laici dozvedeli o tomto probleme a hlavne aby nepodporovali ludi, ktori maju zvieraciu dusu len na ksefty.
Zial, ja nemozem poskytnut informacie ohladne predchadzajuceho majitela Nelinky, nakolko bola najdena odhodena vonku napospas svojmu osudu.
Silvia

no jasně ,že si pamatuju :D :D tak a hned máte na víkend domácí úkol !!! toto vypracovat a zaslat Olze !!! děkujeme :D :D však nevadí,že nevíte kdo jí měl,to já taky ..napište ,že byla VYHOZENA na ulici chovateli !!! :evil: já to tak napíšu taky :wink:
akorát mám malinkou výhradu k tomu,že by to mělo být jen o Jackilovi,taky trpěl šíleně..ale ty fenky co museli rodit a podstupovat císaře..navíc Kačenu vyhodili podvýživenou a březí v mrazu...a jiné fenečky nápodobně....jde o to to pak dát dobře dohromady,ale souhlasím s tím,že by neměli být opmenuti i pejsci,ti trpí ve stejných podmínkách jako feny,ale ty feny....musí ještě rodit !!!! :wink:

Tohle by mohli být základní informace, které by usnadnili reportáž.
Jasné, že ne všechny se hodí na všechny pejsky, když tak přidejte, uberte, opravte

jméno pejska
současný majitel
email
telefon

odkud byl získán
cena

věk pejska inzerovaný
věk pejska skutečný

socializace v zkratce

kontakt na veterináře
zdr.potíže
hodnota ošetření cca

příběh

gulliver

Návštěvník

Příspěvekned říj 09, 2011 10:57 am

pracujem na tom, ale poslem az po vikendu, lebo vikend mam akurat pracovny a od pondelka mam volno, ale urcite dodam material :wink:
Gulliver + Nelly

radka

Stálý člen

Příspěvekned říj 09, 2011 11:02 am

jasně ,myslím,že to úplně nepospíchá...já to vypracuji dnes ...jen doufám,že se přidají i ostatní...jako vy :D

Luciehu

Návštěvník

Příspěvekned říj 09, 2011 4:22 pm

dobrý den, já teda myslím že by to nemělo být jenom o Jackiem. Navíc mám pocit že vy o něm máte dlaeko více informací z minulosti než já :D
Co se týká jeho zdravotního stavu tak těch věcí taky moc není protože teprve teď budou následovat série dalších vyšetření a možná i operace.
Možná bych to spíše vyděla na telefonický rozhovor s paní Olgou a domluvíme se, co přesně by po nás chtěla. Číslo jsem již na sebe uváděla nebo ať mi pošle to své a spojíme se.
Já totiž vůbec nevím, jak to uchopit :D

Besinka

Stálý člen

Příspěvekned říj 09, 2011 7:37 pm

měli by napsat příběh Fanynkovci o Rozárce , mají ji taky z útulku a byla chuděrka strašně zbědovaná a vypiplali z ní krásnou holku.Fotky mají před, ještě snad z útulku a pak už s Fanynkou.

radka

Stálý člen

Příspěvekned říj 09, 2011 7:43 pm

no jasně,upozorni jí :D

Fanynkovci

Stálý člen

Příspěvekpon říj 10, 2011 10:08 am

Holky děkujem za echo, kdy je termín? rádi pošlem příběh Rozky :D