Právě je čtv dub 19, 2018 3:00 pm


PETICE DO PARLAMENTU ! ! !

Nabídka buldočků v nouzi. Příběhy zachráněných buldočků. Reportáže o podpoře psích útulků Frbul týmem aj.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
 • Autor
 • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

Olga

Moderátor

 • Příspěvky: 2107
 • Registrován: čtv dub 01, 2010 11:58 am

PETICE DO PARLAMENTU ! ! !

Příspěvekstř pro 14, 2011 5:39 pm

prosím, ještě připomínám tu petici. Je dobře napsaná a při psaní různých emailů se z ní dá čerpat.

PROSÍM ROZESÍLAT POSLANCŮM

Petice za účinný zákon na ochranu zvířat a jeho aplikaci při týrání zvířat dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod a zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním

Vzhledem k množícím se případům týrání zvířat a rostoucím počtům množíren psů, kteří živoří v tristních podmínkách, my, níže podepsaní, žádáme o změnu zákonů na ochranu zvířat v těchto konkrétních bodech a důslednou kontrolu a sankcionování ze stran FÚ, KVS a obcí.

- Požadujeme zvýšení spodní hranice trestů za týrání zvířat. Veřejně prospěšné práce a pokuty několika tisíc Kč, které byly dosud za týrání zvířete ukládány, hodnotíme jako neúčinné.

- Žádáme, aby Zákon na ochranu zvířat obsahoval všechny povinnosti chovatelů a všech dalších subjektů, zabývajícími se zvířaty, které mají za povinnost se postarat o opuštěná zvířata a řešil nejen přestupky, ale i trestné činy.

- Žádáme důkladnější zapojení Finančního úřadu – většina velkochovů psů a koček, kde jsou zvířata držena v nevyhovujících podmínkách, ze svých výdělků neodvádí daně. Je nám známo, že Finanční úřad kontroluje výdělky např. prodejců na portálu Aukro.cz, žádáme tedy podobnou aktivitu i v oblasti obchodu se zvířaty.

- Požadujeme omezení počtu psů chovaných/držených jednou osobou a schvalování vyššího počtu psů než 10 psů individuálně obcí i KVS, jakož i pravidelné provádění kontrol těchto chovů.

- Žádáme zavedení zvláštního živnostenského listu pro chov psů a koček a zařazení mezi koncesované či vázané živnosti a respektování stejných podmínek pro držení těchto zvířat, kterými se řídí i útulky (nakládání s bioodpady, hygiena, výběhy, výměry kotců atd.)

- Žádáme zavedení celostátně povinného čipování všech psů a povinné registrace čipu veterinářem, zřízení státního registru, do kterého se bude kromě čipování evidovat zanedbání péče, pobyty psa v útulku, neplacení poplatků ze všech držených psů, napadení člověka nebo zvířat a prokázané týrání.

- Žádáme důkladnější šetření případů týrání zvířat: využívání možnosti zvíře z nevhodných podmínek ihned odebrat, přísnější posuzování stavu zvířete KVS, kdy se bude přihlížet nejen k výživovému stavu zvířete, ale i ustájení, péči, chorobám, výběhu, min. metrům kotce atd., otevření spolupráce při řešení týrání zvířat s pracovníky útulku a odborně vyškolenými dobrovolníky.

- Žádáme zákaz dalšího držení i chovu zvířat lidem, kterým byla zvířata pro týrání zabavena.

- Žádáme zavedení státních kastračních grantů, ze kterých by se mohla kastrovat zvířata v útulcích i divoce žijící přemnožené kočky.

- Žádáme uzákonění možnosti útulkům dát do adopční péče odebrané zvíře lidem, kteří jsou v nápravných zařízeních a nepostarali se sami o náhradní péči o ně i přes nesouhlas majitele.

- Žádáme stanovení podmínek provozování dobrovolnických azylů, domovů a depozit psů nebo koček, kde počet jedinců od každého druhu přesahuje 10 kusů. Někde se stávají právě tato zvířata, chovaná po desítkách v bytech a bez karantény, semeništěm nákazy nakažlivých chorob a parazitů.

Děkujeme.

Za petiční výbor:
Nikol Černá, Kostelec 97, PSČ: 349 01, tel.: 773 968 001
Mgr. Dana Bočková, Jeřická 27, Praha 9, 193 00, tel.: 723 411 225
Bc. Michaela Strnadová, DiS, o.s. Cibela, Veletržní 196/17, Praha 7, 170 00, tel.: 724 097 730

Zastupovat petiční výbor při jednání se státními orgány je oprávněna Nikol Černá, Kostelec 97, PSČ: 349 01, tel.: 773 968 001 (klauzule vyžadovaná §5, písm. 1 zák. č. 85/1990 Sb.)

Petiční archy zasílejte na adresu Nikol Černá, Kostelec 97, PSČ: 349 01

Datum: . . . . . . . .
Olga a Amálka
Offline
Uživatelský avatar

Marika a Timmy

Site Admin

 • Příspěvky: 1148
 • Registrován: pát led 08, 2010 12:11 pm
 • Bydliště: Zlatníky

Re: Petice do parlamentu

Příspěvekstř pro 14, 2011 6:12 pm

Olgo, takhle ? :-)))

A znamená to, že tuhle petici lze zkopírovat do WORDU, vytisknout, vytvořit si petiční archy : jméno, příjmení, bydliště, datum narození a podpis - třeba excelová tabulka s nadpisem té petice, oběhnout známé, příbuzné, sousedy, spolupracovníky a kamarády a po dosažení počtu třeba 100 lidí to poslat ?

Jo a poslanci jako za kraj, nebo pražští, kam konkrétně to poslat ? Aby na jednoho poslance nebylo 10 archů a na některého nula.

Pááá
Marika + Timmy a R2 (Artur)
Offline
Uživatelský avatar

Olga

Moderátor

 • Příspěvky: 2107
 • Registrován: čtv dub 01, 2010 11:58 am

Re: PETICE DO PARLAMENTU ! ! !

Příspěvekstř pro 14, 2011 8:47 pm

Mariko, jde to. Ale tato petice už byla předána petičnímu výboru v parlamentu a proto Nikol Černá říkala, že lepší by bylo posílat to svým poslancům. Petici mám i ve worldu, můžu poslat.
Já přesně nevím jak to myslí, ale já jsem to pochopila tak, že to pošlu poslanci, který je z našeho volebního okrsku. Já to pro jistotu poslala Němcové, Schwarzenbergovi a Klasnové. :D
Olga a Amálka
Offline
Uživatelský avatar

Olga

Moderátor

 • Příspěvky: 2107
 • Registrován: čtv dub 01, 2010 11:58 am

Re: PETICE DO EU ! ! !

Příspěvekstř pro 28, 2011 6:26 pm

22. listopadu byla předána v Bruselu v parlamentu EU petice organizace Ärzte für Tiere e.V. Na této petici se spolupodílely desítky organizací.

Zastavte umírání toulavých zvířat v útulcích v Evropských zemích. Zvířata zde umírají hlady, zimou, na nemoci nebo jedy.

I když v jednotlivých zemích existují zákony, které zakazují týrání zvířat, příslušné úřady a orgány, které mají kontrolovat dodržování zákona, mnohdy nekonají svou povinnost. Ani to nejsurovější týrání zvířat není vždy potrestáno.

1. prosince 2009 vstoupila v platnost Lisabonská smlouva, která stanoví, že EU a všechny členské státy musí považovat zvířata za vnímající bytosti a dbát na jejich dobré životní podmínky. Ale ani ratifikace této smlouvy automaticky neznamená konec masového týrání zvířat.

Podpořte, prosím, tuto petici svým podpisem na následujícím odkazu:

http://www.eu-protest1.aerztefuertiere.de/

Váš podpis bude předán petičnímu výboru evropského společenství
Olga a Amálka
Offline

Babetta

Stálý člen

 • Příspěvky: 1054
 • Registrován: pát pro 10, 2010 7:36 pm
 • Bydliště: Břidličná

Re: PETICE DO PARLAMENTU ! ! !

Příspěvekčtv pro 29, 2011 12:51 am

Vyplnila jsem a poslala, ale nic se nedělo. Žádná reakce že jsem podpis přidala?? Něco jsem zvorala?
Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.
Offline
Uživatelský avatar

Olga

Moderátor

 • Příspěvky: 2107
 • Registrován: čtv dub 01, 2010 11:58 am

Re: PETICE DO PARLAMENTU ! ! !

Příspěvekčtv led 12, 2012 10:57 pm

email od p.Černé - posílala jsem jí vyjádření KVS k problému Paskovských holátek. Jako spoluautorka petice ho může použít pro dobrou věc.

Dobrý den,

omlouvám se, ale až dnes jsem se dostala k tomu, abych si vše v klidu pročetla a vyposlechla.

Co se týče rozhovoru, myslím, že jste byla výborná. Když si vzpomenu na svůj rozhovor s novinářkou ohledně petice - nebyla jsem schopna vykoktat vysvětlení k několika bodům, na které se ptatla... Prostě vedle mě jste profík :-) A myslím, že právě laický pohled a vysvětlení je to, co nejvíce zapůsobí na lidi, kteří si to poslechnou!

Článek jsem si pročetla a rozposlala, protože si myslím, že tohle jsou věci, které musí bát vidět, aby lidé pochopili, co jsou množírny a jaké problémy a utrpení přinášejí! I když je to v mnoha případech zbytečné a lidé si nedají říct (z vlastní zkušenosti) :-(

Další případy množíren jsou a budou, dokud lidé nezačnou přemýšlet jinak. Nemyslím si totiž, že by sebelepší zákon zabránil lidem vydělávat peníze (krade se dál, vraždí se dál, zpronevěřuje - a to jsou za to mnohem vyšší tresty). Lidé jsou klíčem k tomu, aby se u nás měla zvířata lépe.

Za pozvánku vám moc děkuji a strašně ráda bych přišla, ale bohužel Praha a ve všední den je pro mě nepřekonatelný problém. Snad se tedy potkáme při jiné příležitosti :-)

Mnoho úspěchů v roce 2012 přeje Nikol Černá
Olga a Amálka
Offline

ortino

Stálý člen

 • Příspěvky: 547
 • Registrován: ned kvě 01, 2011 7:42 pm

Re: PETICE DO PARLAMENTU ! ! !

Příspěvekčtv led 12, 2012 11:11 pm

Olinko, bravo a díky :!: :!: :!:
Offline

Babetta

Stálý člen

 • Příspěvky: 1054
 • Registrován: pát pro 10, 2010 7:36 pm
 • Bydliště: Břidličná

Re: PETICE DO PARLAMENTU ! ! !

Příspěvekpát led 13, 2012 2:29 pm

Olinko, palec nahoru!!
Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.
Offline

sophiaki3

Kolemjdoucí

 • Příspěvky: 2
 • Registrován: čtv bře 03, 2016 7:35 am

Matured purlieus

Příspěvekpon črc 25, 2016 12:03 pm

Free pictures
erotic video game erotic movies 2010 erotic online novels erotic fairs erotic saloon
http://world.porn.blogporn.in/?meredith
free sex videos erotic museum amsterdam best erotic games free pornography.com erotic photograpy
Další

Zpět na Buldoček v nouzi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků