Právě je sob úno 24, 2018 2:56 am

Timmy

Založte si vlastní profil psa, vkládejte své fotografie, videa a další informace.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

Marika a Timmy

Site Admin

Timmy

Příspěvekčtv dub 07, 2011 10:02 pm

Tak znovu zakládám mého miláčka:-)

Jinak ohledně likvidace věcí doma a tak, tak škoda, že jsem původně smazala. Těch zničených flashdisků již bylo 11. Kdo znáte ceny, si asi dovedete představit. Na dovolený 2 ovladače, doma už taky padl jeden za vlast. Nepočítám stromky, solární světýlka, pantofle, boty, notebook, ano čtete správně, klávesky z notebooku, nedávno se dostal do kumbálu na moje pohorky do Alp, atd. atd.

Prostě pes za všechny prachy. Ale neměnila bych ho. Ani za nic.

No a tady je.

Obrázek
Marika + Timmy a R2 (Artur)

Babetta

Stálý člen

Re: Timmy

Příspěvekned dub 10, 2011 10:58 pm

Čau Timmy, máš super ohoz, ale spartičky nech raději té člověčí bandě. :mrgreen:
Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekned dub 10, 2011 11:33 pm

Jééé to je suprová fotka :lol:

je to krasavec :)
Míša a Duffy (1 rok)

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekpát dub 22, 2011 5:19 pm

no, tak jsem to zakřikla, flashek je už 12 :-(

Jinak už není takový ničitel stromků, jako vloni. Vloni jsem koupila asi 3 staré odrůdy od p. Peška. Jeden jsem zasadila, šla jsem sázet další a mezitím mi první vyrval. Když jsem zjistila, že ho žvýká, tak jsem se lekla a běžela za ním a on mi s ním běhal po zahradě přede mnou a měl děsnou švandu z toho, jak ho honím. To nemělo cenu, prostě kořeny na padrť. Tak dodělávám druhý, jdu na třetí, hlídám si ho a pak jsem se zabrala do hloubení jámy a ne aby zvědavě koukal, co tam hraboším, ne, on zase na druhej a ten teda nevyrval, ale překousl v půlce, takže i tenhle jsem odepsala. Takže ze tří stromků mi vydržel jeden, ale ne dlouho, protože mi ho stihl po opadání listů ukousat tak, že je z něj úplně prd.

No a letos, stojí furt u mě, kroutí hlavou na stranu a leze mi furt pod ruce a pomáhá hrabat díru. Snažím se ho sice odehnat, ale to tak na asi půl vteřiny, nebo jednu vteřinu a zase se dožaduje kontroly, zda je správně hluboká, asi.

Mimochodem mu strááášně chutnají kusy hlíny, nevím proč. A má děsnou srandu z toho, když ho honím a chci mu jí vyrvat z tlamy. Takže práci na zahradě miluju, ale nejvíc, když je Timmy se mnou. Alespoň se nenudím a místo 10 minut práce tam trávím hodinu. No a na čerstvém vzduchu to je přeci fajn.

Pobodné zážitky máte určitě všichni :-)

Hana Vylegalová

Stálý člen

Příspěvekpát dub 22, 2011 9:13 pm

Chichi, tak nejsme sami. Včera ráno jsem pila kafe na schodech a pochvalovala jsem si, jaké mám krásné tulipány a narcisky. Dneska ráno sedím, čučím a přemýšlím, co je tam jiného než včera. Mates odkousal úplně všechny květy. Asi 20 tulipánů a 50 narcisů. Nezbyl ani jeden. Pár hodin n to vykouknu ven a v korýtku, které bylo kráááásně osazené ležel Mates, na zádech chrněl v hlíně a pusinku měl celou od hlíny. Než jsem doletěla pro foťák, byl pryč. No a na závěr dne jsem ho našla spát u studny v květinkách, ale stihla jsem ho vyfotit. Pak dodám na jeho profil.
Jenynka preferuje pupeny. Na všem, kam dosáhne.

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěveksob dub 23, 2011 8:04 pm

No tak ja mam dojem, ze asi vsetky buldocky su take zajaciky, co by vsetko obhryzali a najradsej vyrvali zo zeme a cim tazsie to ide, tym lepsie, lebo je s tym vacsia zabava :) Nas uz pookusoval kdeco, zmastil aj velke aloe, co mame doma...no nasli sme len take cucky co vypluval. Ohlodal to pekne list po liste. Kvetiny plieni jak keby to bola najvacsia zabava... :mrgreen:
A neviem preco, ale doma u nasich na zahradke mu tiez chuti hlina, ale tu v meste sa nicoho nechyti..to je proste fuj. Takze sa smejeme ze u mamky na zahrade mame biohlinu a podla zravosti sa asi pozna kvalita :mrgreen:
Teraz tu chrupci a tvari sa, ze on nic, ale vieme svoje :wink:
Timmy je uplne uzasny!Taky spravny maly nicitel s plamienkami v ociach :)
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

Candice

Návštěvník

Příspěvekned kvě 08, 2011 1:39 am

Tie buldocky to su fakt total rovnaki :D Nasa tiez,vsetky kvety pozrala travnik rozryla ,hline žerie pravidelne a potom okusuje s tou zahlinenou papulkou moje topanky :lol:
I am a cross between a pig, dog, bunny and frog... a French Bulldog!

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekpon kvě 09, 2011 4:15 pm

Byli jsme s manželem mimo domov asi 5 dní.

Dcera s ním byla sama doma a měla mít návštěvu spolužáků na grilovačce, druhý den sms, že pes je totálně nevychovaný, rozkousal kámošce botu, pokousal spolužáka a rozcupoval co se dalo, když byl doma zavřenej, vytahal odpadky z koše, poslintal celý okno, jak se dobýval na terasu a kvičel tam jako prase na porážku. My v neděli odpoledne přijeli dom a byl hodný jako miminko, no co na to říct.

Prostě poslouchá tak částečně asi jen mě.

Lída Kučerová

Návštěvník

Příspěvekned kvě 29, 2011 11:55 am

Teda Mariko, neskutečně jste mě pobavila :-) resp. Timmi likvidátor. Koukám, že chrochtáci jsou opravdu mičurini a páníčky umí potěšit. Buldočice Agátka mi vloni "přesazovala" a "zastřihávala" růže, notebook se jí taky moc líbil, přehryzala mi nabíječku a ožrala roh monitoru, ožvejkala mobil, sežrala mi brejle ray-ban (je zlatíčko, má prostě ráda kvalitu), celé loňské jaro a léto mi tahala na zahradu a posléze po zahradě od koše na prádlo moje kalhotky a podprsenky, takže soused měl bezva přehled co nosím...mj. ty podprsenky...pro nás "obdařenější" to není levná záležitost a Agátka mi velmi precizně vypreparovala ze 7 (ano ze 7 podprsenek) kostice....
Rufíno je zatím velmi decentní, jen mi sežral crocsky (dvoje....ovšem), růže jej nechávají klidným, nicméně se soustředí na "vylepšování" rododendronu a několika keřů letitých hortenzií...také ho zaujala zdravotní madrace na posteli a ohryzal mi jeden roh (samozřejmě se nejdřív musel prohryzat prostěradlem...)
Buldočci jsou už X-tí psi, co máme, mám v záloze plno historek o tom, jak přišla návštěva (a důvěřivě si nechali boty na zemi a ne na botníku...) a pak jsme v noci s baterkou hledali zbytky jejich bot po skalce, jak jeden náš pejsek "bojoval" se schnoucím deštníkem (kdysi dávno z tuzexu) a deštník to fakt neustál, jak měla kamarádka precizně "oštípané" knoflíky z koženého saka a plno a plno dalších :-)
L.

Candice

Návštěvník

Příspěvekned kvě 29, 2011 4:13 pm

:D :D :D :D tak mate veselo aspon
I am a cross between a pig, dog, bunny and frog... a French Bulldog!

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekčtv lis 01, 2012 4:35 pm

Ahojky všem, již dlooooouho jsem tu nebyla.

Timmy je právě na veterině a je doufám již po operaci nádorku na přední tlapce. Také má zanícené žlázky a je prý možné, že to je prapříčina veškeré jeho alergie a útrap a drbání.

Těším se, až mi zavolají, že si ho můžu vyzvednout.

:-( :cry:

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekčtv lis 01, 2012 5:22 pm

Ahoj Mari, moc na Vas myslime a drzime palce, takze to budu nakoniec tie zlazky? Nasmu sa vdaka alergii pekne plnia pocas roka, davame to pravidelne vytlacat, akonahle zacne oblizovat laby, tak hybaj na veterinu, uz som nastastie natrafila na veta,co to robi vonku na dvorku a Hercules nevresti jak keby ho znasilnovali :wink:
Ako sa inak mate, chudatko Timmy, ten si toho preskakal... :roll:

Ale ja verim ze bude lepsie, idu tie Vianoce,tak hadam bude aj s alergiami svaty pokoj :)
Daj vediet ked ho donesies z veteriny hrdinu!

Babetta

Stálý člen

Příspěvekčtv lis 01, 2012 6:55 pm

Problémy análních žlázek se projevují tak, že si pejsek líže tlapky? To čtu poprvé... :shock:
Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekčtv lis 01, 2012 7:16 pm

Babett to si nevedela ? :) No okrem toho sustavneho oblizovania tlapek sa prejavuje aj vykusovanim tlapiek, skriabanim za lopatkami, pripadne potriasanim hlavou, akoby sa snazil vytriasat si usi. Ide totiz o to,ze tie zlazky produkuju ked sa zaplnia do tela histamin ( to je ten ta ista latka co spusta prejavy alergie) a teda tym padom su tie priznaky podobne,nakolko aj pri alergii ide o to,ze psa svrbi telo, je mu to nepohodlne a tak s ana osvedcenych miestach snazi toho akoze zbavit. Samozrejme ze pomoze ujo veterinar alebo panicek,co zlazky vytlaci. U tych co maju alergie sa tie vacky plnia viac,asi preto,ze telo beztak ten histamin produkuje ako reakciu na nieco. Navyse u alergikov sa tvori aj nejaky specificky zapal v usiach,ze to vyzera inak ako bezny zapal, vraj to ma inu strukturu. Tos tolko perliciek mudrosti z mojej strany :mrgreen:
Inak tie zlazky su este najlepsie riesitelny problem, lebo sa to da vytlacat aj doma,ked sa to naucis.

Babetta

Stálý člen

Příspěvekčtv lis 01, 2012 7:32 pm

Kim jsem alergik a co je histamin dobře vím. Jen jsem nevěděla, že alergické projevy mají spojitost s análnimi žlázkami u zvířat. Ještě že se to u mě projevuje jinak jak u psů. :lol: :lol: :lol:
Měla jsem obrovské strašně svědivé otoky. Je to moc nepříjemné. Nikomu to nepřeji. Na zvířata jsem alergik nebyla, ale co máme Matyho, vrací se mi potíže. Asi nosí nějakého jiného roztoče.. :evil:

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekpon lis 05, 2012 6:14 pm

Ahojky,

tak náš malý hrdina je doma, je v pohodě. Tlapku nemá zavázanou, jen má 6 stehů. Nožička zůstala celá, naštěstí nemuseli kus odejmout, čehož jsem se bála nejvíc.

Zároveň mu v té inhalační narkoze udělali ty žlázky. Musím říct, že stále se drbe, ale tím, jak má ten límec, tak si nemůže alespoň olizovat tlapky.

Jinak jsem ještě poprosila o odstranění zubního kamene, když už spinkal a pan doktor mi říkal, že tím, jak se furt olizuje a vykusuje si tlapky, tak se mu mezi zuby a dáseň zapichují chloupky. Je fakt, že se to snažím čistit a vyndavat, ale Timmy se moc nenechá. No a důsledek nebo spíš prognóza je taková, že do dvou let "by nemusel" mít vpředu zoubky. Není to ale žádná tragedie, prý. Má zoubky docela dost volné. Ufff. Tedy ty přední a dole.

12.11. jdeme na vyndání stehů a do té doby bude nosit límec. Zatím s ním válčí líp než já. Všude bourá. Jindy probíhá pod stolem a pod židlema a zkracuje si cestu do kuchyně, když vařím a teď vždycky prd a děsná rána a Timmy chvíli stojí jako opařený a kouká, proč tam nemůže. Pak ho musím navádět, jako malé letadlo na ranveji. Límec je už takový odřený. Bourá s ním i do dveří, prostě se tam nevejde. Asi chodí spíš blíž k furtům, nebo co. Takže se dveře jemnostpánovi musí otevírat dokořán, aby prošel.

Dopuju ho ještě homeopaticky, ranka se krásně hojí. Už po 3 hodinách po operaci, když jsem si ho vyzvedávala, tak ta ranka byla opravdu hezká. Kulhal druhý den dopoledne a pak už v pohodě. Kdyby prý kulhal více jak 3 dny, tak bych musela na kontrolu. Ještě jsem objevila jedno polykompozitní homeopatikum a je úplně skvělé. Takže v případě úrazu, apod mám už zásobu. Pořídila jsem si jak mast, ale to až vyndají stehy, tak i pilulky.

Ale hlavně se musím pak při vyndavání stehů domluvit s panem doktorem, jak často budeme muset nechat ty žlázky mačkat. Já bych se bála to dělat sama.

Kimi, díky za podporu a mějte se.

Ahoooj

Franceska & spol.

Stálý člen

Příspěvekpon lis 05, 2012 7:51 pm

Marika a Timmy píše:Ještě jsem objevila jedno polykompozitní homeopatikum a je úplně skvělé. Takže v případě úrazu, apod mám už zásobu. Pořídila jsem si jak mast, ale to až vyndají stehy, tak i pilulky.

Mariko, myslela jste Traumeel? :D
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal." Saint-Exupéry.

Ivana, Franceska & spol.

Babetta

Stálý člen

Příspěvekpon lis 05, 2012 8:21 pm

Jsem moc ráda, že to Timmy má za sebou a bude v pořádku. Ty análky si pro jistotu taky necháme zkontrolovat.

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekúte lis 06, 2012 2:35 pm

Franceska & spol. píše:
Marika a Timmy píše:Ještě jsem objevila jedno polykompozitní homeopatikum a je úplně skvělé. Takže v případě úrazu, apod mám už zásobu. Pořídila jsem si jak mast, ale to až vyndají stehy, tak i pilulky.

Jo o :-)

Už ho má naordinovaný i dcera na trhání osmiček. Ve škole na přednáškách nám o tom léku vyprávěla naše přednášející lékařka. Že na ty poly- moc nedá, ale v těchto případech jsou s ním super výsledky. Jen je třeba znát dávkování. To musí poradit lékař, nebo i nelékař. Pokud je vystudovaný.

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekúte lis 06, 2012 2:37 pm

Babetta píše:Jsem moc ráda, že to Timmy má za sebou a bude v pořádku. Ty análky si pro jistotu taky necháme zkontrolovat.

ty bych, po zkušenostech s Timmýkem, radila pro jistotu všem, co mají tyhle drbací problémy. To je asi to nejmenší.

Franceska & spol.

Stálý člen

Příspěvekúte lis 06, 2012 3:47 pm

Marika a Timmy píše:
Franceska & spol. píše:

Jo o :-)

Už ho má naordinovaný i dcera na trhání osmiček. Ve škole na přednáškách nám o tom léku vyprávěla naše přednášející lékařka. Že na ty poly- moc nedá, ale v těchto případech jsou s ním super výsledky. Jen je třeba znát dávkování. To musí poradit lékař, nebo i nelékař. Pokud je vystudovaný.

Jé, Mariko, tak to by mě moc zajímalo dávkování Traumeelu po vytržení osmiček. Dcera byla na tomto zákroku minulý čtvrtek v Praze (operace obou dolních osmiček pod celkovou narkózou), stále je oteklá a necítí půlku rtu a brady :(

Ivana, Franceska & spol.

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekúte lis 06, 2012 3:56 pm

Franceska & spol. píše: Jé, Mariko, tak to by mě moc zajímalo dávkování Traumeelu po vytržení osmiček. Dcera byla na tomto zákroku minulý čtvrtek v Praze (operace obou dolních osmiček pod celkovou narkózou), stále je oteklá a necítí půlku rtu a brady :(

no to je jako taková malá věda. Kdy přesně byla na trhání. První, co tě vystraším je, bylo to v úplňku ? Nikdy nechoďte na jakýkoliv zásah do těla, když je úplněk a když je to plánovaná operace, kde lze termín stanovit. Jinak samo ano? A pokud je to život ohrožující, tak to je jasné, že taky.

S prevencí se musí začít už před operací a tohle je spíš na soukromý mail, než tady zveřejňovat dávkování a medikaci. Písnu soukromě, ju?

Franceska & spol.

Stálý člen

Příspěvekúte lis 06, 2012 8:04 pm

Jo jo, homeopatie je věda. O úplňku dcera na zákroku nebyla, ale 3 dny po...Sama bych jí poradila ještě o něco později, vím o tom riziku,ale bohužel jsem se o všem dozvěděla poněkud pozdě, dcera je dospělá a už s námi nežije :mrgreen:

A díky za soukromý mejlík :P

Ivana, Franceska & spol.

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekpon lis 12, 2012 10:24 am

dneska jdeme na kontrolu a vyndání stehů.

Na internetu jsem našla ještě jednu věc, co by se dalo využít na to Timmýkovo věčné drbání a alergii, a to koloidní stříbro. Četla jsem o něm už před 10 lety. Až teď mi to připomněla jedna paní, která chodí kolem nás se svým pejskem.

Tak zkoušíme. Jelikož asi pan doktor není takový příznivec na tyto alternativy, tak nemám s kým probrat dávkování. Zatím provádím postřik a řekla bych dle krátkodobého užívání, že se to lepší. Nechci to ale zakřiknout. Kdybyste s tím náhodou někdo měl zkušenosti, jak často stříkat a kolik mu dát do vody, tak se mi prosím ozvěte. Zatím dávám 1 - 2x denně na postižená místa a také mu dávám pár kapek do vody.

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekpon lis 12, 2012 4:04 pm

Mari, pouziva to bezne nas veterinar a on hovoril,ze s tym ma vyborne skusenosti, nasmu to sice daval iba na ranu,ked mu vyberal bradavicu a musel to zasivat par stehmi,ale je pravda,ze sa to krasne aj hojilo, psa ta rana vobec nesvrbela, nemusel nosit golier,vobec si toho nevsimal a pritom to bola predna tlapka.
Davkovanie nepoznam,lebo u nas to bola v podstate jednorazova zalezitost,ale to davkovanie do vody,tak tam neviem kolko a ako dlho.

Olga

Moderátor

Příspěvekúte lis 27, 2012 3:18 pm

taky jsem o koloidním stříbru četla hodně dobrýho, ale já nemám odvahu to zkusit, když nemám nějaké konkrétní doporučení od někoho známého. Amálka je po kastraci a možná i díky pobytu venku vcelku v pohodě s alergií, akorát jí zase trápí zadní nožky - má je viklavé. Chystám se na kurs Dornovy metody a pak jí zkusím rehabilitovat.
Držíme Timmymu palce, ať se vše rychle zahojí a doufám, že Tě Mariko někdy uvidíme na nějakém srazíku.
Olga a Amálka

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekúte bře 14, 2017 11:37 am

Tak to je už vrchol, i u mě řádil:

LucisTeks
LucisNip

takže jsem smazala. To je opravdu trapné :-(, co si někdo dovolí. Když nerozumím, co se kde píše, nevtlačuji nikam svou "ubohou" reklamu.

VRRRR

Bráním si svou smečku hlava, nehlava

Zpět na Vlastní profil buldočka