Právě je stř úno 21, 2018 4:42 am

Buldočka Tara- JIŽ UMÍSTĚNA !!!

Zachránění buldočci, kteří jsou již ve svých domovech.

Moderátor: Moderátoři

• Autor
  • Zpráva

Mafinka01

Stálý člen

Re: Buldočka Tara- JIŽ UMÍSTĚNA !!!

Příspěvekpon říj 17, 2011 10:06 pm

Ortino, máš nádherný holčičky. Taruška je určitě moc šťastná :) a co pacinky? Už jsou v pořádku? Mám z Tarušky obrovskou radost...
Míša a Duffy (1 rok)

ortino

Stálý člen

Příspěvekúte říj 18, 2011 11:18 am

MOC DĚKUJEME,TARINKA SE DALA TROCHU DOHROMADY HLAVNĚ DÍKY VAŠIM PŘÍSPĚVKŮM, :wink: JINAK BY TO ŠLO DALEKO POMALEJI.... Faktem je, že její problém byl nejvíce ten psychický, už se ale trochu dostává "do formy", začíná mít venku zájem o ostatní pejsky a jsem moc ráda! :lol: ještě si ale nehraje, jenom postává a kouká, zatím se nerozeběhla. chodí si svými tempíčkem.Tlapky se zlepšují, ale stále přetrvává jejich růžová barva---- Jinak Tara přibrala. je opravdu "nedojedená", loudí i o chleba nebo pečivo.Krmím ji Orijenem a Acanou, dávám vitamíny, bachovky a také tvaroh, sýry, zeleninu nechce a odmítá i některé druhy ovoce. Nemám to srdce jí zatím omezovat, je za všechno moc vděčná. Příští pondělí jdeme k vetovi, uši se vylepšily a snad už ji konečně i naočkuje. Jinak je to hodná a milá čubinka a dělá mi radost, jenom zase začala zlobit s hygienou, i když už se zdálo, že přivykla venčení, někdy to prostě nevyjde... :cry:

Natalia

Stálý člen

Příspěvekúte říj 18, 2011 11:32 am

Evi Taruska vyzera naozaj ovela zdravsie. No neda mi nenapisat ze si myslim ze je moc pri tele (tlusta). Ona nebola vyhubla uz ked som ju priviezla. Chapem ze nemate to srdce jej odopierat, no buldocky su nenazrate psy! Ja keby som svojho Huga posadila do 15kg vreca s granulami jedol by dovtedy kym by nebolo prazdne, skratka jeho zaludok je bozodna diera!!! Myslite na to pri krmeni, buldocek zozerie neobmedzene mnozstvo jedla. Pokial sa spoliehate na to, ze ked bude mat dost prestane jest, je to omyl. Nikdy nebude mat dost. Je to proste buldocek s kategorie bezodnych zaludkov podobne ako ten moj. Keby som ho nekontrolovatelne krmila uz by mal tak 20 kil. Nemyslim to ako kritiku, len ako radu aby ste kontrolovali krmne davky. Aj nadvaha (ktoru podla mojho nazoru urcite ma) je pre cubinu zla. Tie klby sa jej pri takej vysokej vahe nikdy neupravia a tym padom ani behat a hrat sa nikdy nebude. Navyse s vyssim vekom sa budu klby len zhorsovat. Prepacte ze to pisem rak otvorene, no mate doma kvalitne granule ktore im davaju vsetky potrebne vitaminy, preto nerozumiem preco ich krmite aj chladnickovymi vecami ktore im neprospievaju...
Lubim ho aj ked je tvrdohlavý ako mulica :-)

ortino

Stálý člen

Příspěvekúte říj 18, 2011 7:07 pm

NATÁLKO, Taru JSEM "VYKRMIlA NA 12 KG, VÁŽÍ JEN O 20 DKG VÍCE NEŽ BABETA, ale každá z nich má úplně jinou tělesnou konstituci.... :roll: než jsem teď začala psát, znovu jsem je zvážila a Tarinka má opravdu přesných 12 KG A TO NENÍ NA BULDINKU AŽ TAK MOC.... bUDEME TEDY KRMNÉ DÁVKY REDUKOVAT, ABY SI UDRŽELA TĚCH SVÝCH 12 KG. FAKTEM JE, ŽE KVŮLI KLOUBŮM BY UŽ PŘIBÍRAT NEMĚLA, TO NÁM ŘEKLI I U VETA :roll: OZVEME SE PO NÁVŠTĚVĚ VETA :wink:

radka

Stálý člen

Příspěvekúte říj 18, 2011 8:20 pm

ale ...za prvé fotky přidávají a navíc Tara má fakt krásnou buldočí postavu,takovou tu zápasnickou,to se mi moc líbí ...pak ještě já vím ,že nadváha škodí,ale když Natálko ,dávej jim jen krmnou dávku ...ach jo,člověk jim chce dopřát,já vím,že jim to neprospívá ,ale oni tak rádi mlsají ...myslím,že to s Ortínem uřídíme ,ale asi se nám ty holky prostě zakulatí ,no ! :D
já taky dávám Kačeně ,sýr,smetánek a piškotky ,sem tam kuřecí srdíčka ,vařené hovězí z polévky ,syrové kuřecí ...a to má normální svojí dávku granulek na den ...tohle vše je během dne na chuť ! takže já se dobrovolně přiznávám,jenže zatím to Kačeně spíš prospívá když začíná "běhat " a mít už takovou buldočí sílu !!! tenkrát byla hubeňour a jen se ploužila,tak snad mě selský rozum velí co je správně ,ne ?
sem se chtěla i zastat Ortína ...trošku :oops: :oops:
FRBUL JE NEJLEPŠÍ A BULDOČEK JE BŮH

Můj pes se jmenuje Schaquille

Natalia

Stálý člen

Příspěvekúte říj 18, 2011 9:51 pm

Ja som to nemyslela zle. A vobec som nechcela na Ortino utocit. Mozno je to len zla fotka, lebo Tarka mi tam pride ako poriadna baculka :-) Babetka tam vyzera dobre ale tarka sa mi zda silnejsia. Myslela som to naozaj hlavne v suvislosti s tymi klbmi. Niekore fenecky maju len 8 kg a niektore psiky maju 12 kg. Proste ako pise rAdka, clovek sa musi riadit sedliackym rozumom, ved dobrym okom sa da najlepsie posudit ci je psik s nadvahou alebo pochudnuty. Aj hugo mal obdobie kedy bol ako snehova gula a chrcal ked mal vyjst par schodov, trosku sme ubrali granuliek a uz behal ako jack russel :D

radka

Stálý člen

Příspěvekúte říj 18, 2011 10:04 pm

na té první fotce mi Tara jak stojí nepříjde tlustá,mrkni na zbytek tělíčka ...ale Nati,je fakt,že člověk když je vidí denně nevnímá ten přírůstek..váhovej :D
ale zase u Kačeny,vždyt buldoci mají být zavalití ,my máme povoleno vet do 21 kg,což jsme měli před měsícem a půl 19 kg...pak už jsem jí nevážila ...nebo asi tak,nejsem blbá a neudělám z ní tlustoprdku ,ale mám strašnou radost,že se kulatí ...u těhle je to fakt nádhera ..člověk má až takovou opičí lásku k nim ,prostě z extrému do extrému ...nejdřív týraný ,odstrkovaný a teď zase zahrnovaný přílišnou láskou a hojností...nevím nedá se to uřídit,alespoň já ne ,chci jí vše vynahradit ....opravdu tihle psíci mají jinej život ...dolů a nahoru ...takovej hup ! ale myslím,že to nahoru,se jim tůůůůze líbí ,dopřejme jim to .....bez nás by už možná nebyli :D :D :D

MílaK

Stálý člen

Příspěvekpon říj 31, 2011 9:47 pm

Evi, jak píšeš o tom krmení psů. Já mívám u sebe dost často ty tři psy, boxerku,jack russelku a buldočku Bětku,někdy je u nás místo boxerky druhá buldočka Eli.Jack russelka má misku vymetenou hned a ty dvě to pomalu vyjídají. Misky jim dávám dost od sebe a když to Jack ruselka má snědené tak chce jít na kontrolu, vůbec nedovolím,aby šla k ostatním fenkám. Když to ty dvě mají taky prázdné tak nechám chvíli, aby si to prohlídly a pak misky seberu. Když jim dávám z ruky a někdy mně to spadne na zem tak Jack russlka je tak rychlá, že to okmnažitě sežere, takže i toto hlídám. Evi, Bětce to nevadí ta ustoupí, boxerka ta je taky klidná a u Eli je to tak napůl. Když na Jack russelku zavrčí tak Jack russlka ustoupí. :D

ortino

Stálý člen

Příspěvekpon říj 31, 2011 11:38 pm

Mílo, to se srovná, chce to čas - já jim také dávám misky odděleně, ale Tara je při jídle strašně rychlá, když mám v ruce pečivo, nebo krájím chleba, může se zbláznit a dožaduje se suchého chleba nebo rohlíku :cry: . Je vidět, že tím byla asi krmena, moji bývalí psi by vůbec suchý chléb nepozřeli. Držte nám palce, aby to nebyla doopravdy ta epilepsie...... já vím, že se s tím dá žít, ale také si dobře pamatuji, jak jsme před lety toho našeho bobka stále pozorovali a hlídali a jak jsem byla z každého jeho záchvatu špatná...... :cry: Uvidíme, co na to doktorka..... :roll:

MílaK

Stálý člen

Příspěvekúte lis 01, 2011 12:03 am

Evi, tak naši psi nikdy nejedli suchý chleba, ale ta Jack russelka je tak nenažraná :mrgreen: jakmile mám nějaké jídlo tak skáče a chce ho i ten suchý chleba. Nevím jestli je to rasou ale Taruška to má asi z toho,že se pořád musela o jídlo asi "rvát". Já mám hrozně ráda chleba,máslo,sýr,rajčata a ředkvičky ,toto si naložím na talíř sednu ke stolu dám si před sebe notebook a čtu a jím, mezi talířem a klávesnici mám ubrousek,aby to náhodou nespadlo na klávesnici. Ta jack russelka sedí u stolu a uplně mě hypnotizuje a samozřejmě mně to jídlo popadá všude možně. :mrgreen:
jinak k té epilepsii, no snad to nebude ...je pravda,že kolem tady plno pejskařů to se svými pejsky zažívá ale jsou to většinou starší psi, uvidíš co řekne vet

radka

Stálý člen

Příspěvekúte lis 01, 2011 12:08 am

ortino píše:Mílo, to se srovná, chce to čas - já jim také dávám misky odděleně, ale Tara je při jídle strašně rychlá, když mám v ruce pečivo, nebo krájím chleba, může se zbláznit a dožaduje se suchého chleba nebo rohlíku :cry: . Je vidět, že tím byla asi krmena, moji bývalí psi by vůbec suchý chléb nepozřeli. Držte nám palce, aby to nebyla doopravdy ta epilepsie...... já vím, že se s tím dá žít, ale také si dobře pamatuji, jak jsme před lety toho našeho bobka stále pozorovali a hlídali a jak jsem byla z každého jeho záchvatu špatná...... :cry: Uvidíme, co na to doktorka..... :roll:

to mi asi něco uniklo? proč epilepsie? to se něco stalo? Tara měla záchvat ? :shock:

Natalia

Stálý člen

Příspěvekúte lis 01, 2011 12:32 am

Tomu ze tara ma rada suchy chleba by som neprikladala ziadny vyznam. Aj moj hugo ma rad suchy chleba. On ma rad uplne vsetko. Pes mojich rodicov miluje suche rohliky, vlastne poznam kopu vsezravych psov ktori boli od steniatka krmeni drahymi granulami a najviac im chutia surove brambory alebo suchy chlieb.

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekúte lis 01, 2011 12:37 am

Natalia píše:Tomu ze tara ma rada suchy chleba by som neprikladala ziadny vyznam. Aj moj hugo ma rad suchy chleba. On ma rad uplne vsetko. Pes mojich rodicov miluje suche rohliky, vlastne poznam kopu vsezravych psov ktori boli od steniatka krmeni drahymi granulami a najviac im chutia surove brambory alebo suchy chlieb.

Já bych tomu nedávala význam opravdu vůbec žádný. Každý má rád něco jiného. U Duffíka uspěji s houskou (jako s pamlskem) NAPROSTO stejně jako se sušeným masem, nebo sýrem :wink:

Kus housky/chleba dostává i jako "bolestné" nebo "nepříjemnostné" :lol: a vždycky se táááák těší :wink:
Míša a Duffy (1 rok)

ortino

Stálý člen

Příspěvekúte lis 01, 2011 10:24 am

raduš, Tara měla včera první záchvat, nevím co to je, tento týden (až se vyhrabu z té chřipky) jdeme k vetovi (volala jsem tam a dotazovala se, ale zatím mám jen fenu pozorovat, jestli se to nebude opakovat a hlídat podnět, který to spouští......). Jinak jsem jen navázala na vlákno "buldočka ze Sedliště", takže tam je o tom Tařiném prvním kolabsu více.... Snad to fakt nebude ta epilepsie, už toho absolvovala dost s jinými neduhy :roll:

evisek68

Moderátor

Příspěvekúte lis 01, 2011 12:02 pm

Fotky od Ortino, Tara vypadá skvěle a ta druhá fenečka je taky kouzelná. S těmi dětmi je to tak krásné pokoukání :wink:

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Zmuchlaní a slintací jsou nej.

Olga

Moderátor

Příspěvekúte lis 01, 2011 4:30 pm

jsou krásné obě dvě... :) Naše Amálka je příšerně vybíravá, ale jak je něco pro někoho jiného, tak sežere cokoli. Kdyby jste jí viděli, když nesu k plotu chleba pro koně! Někdy mám pocit, že přeskočí ten plot 1,6 m a bude se jim to snažit vzít. Maxe jsem taky musela krmit rohlíkama, když jsem dávala koňům. A moje malá neteř, ta u plotu rovnou suché rohliky sní a říká : nedám.
Olga a Amálka

radka

Stálý člen

Příspěvekúte lis 01, 2011 4:40 pm

já už fotečky viděla na mejlu...ale nádhera,děti a psi ,máš krásné holky ,zvířeí i ty lidské :D :D
doufám,že se nějaké treperendy dočkám od bráchy ...ale v dnešní době ,hlavně zdraví :D

ortino

Stálý člen

Příspěvekúte lis 01, 2011 5:51 pm

NO HOLKY, MOC DĚKUJI ZA POCHVALU, HLAVNĚ ZA TO PŘÁNÍ ZDRAVÍ - to teď potřebujeme všechny :wink:
Faktem ale je, že Olinka napsala pravdu pravdoucí..... Babeta nikdy nejevila o chleba nebo rohlíky zájem, a teď, jak vidí rohlíků a chleba lačnou Taru, pustí se do toho rohlíku také.... :roll:

petruskaa

Stálý člen

Příspěvekúte lis 01, 2011 6:16 pm

Krásné fenečky!!!! :wink: ..a Tarinka vypadá moc hezky, opravdu.

JarkaVil

Stálý člen

Příspěvekúte lis 01, 2011 8:09 pm

Evi, Babetka porostla co jsem ji neviděla...je krásná.A Tarinka to je krásný festovní buldík jak má být.Máš je krásné a usměvavé!Taky se dej do pořádku a hodně zdraví.

ortino

Stálý člen

Příspěvekúte lis 01, 2011 11:29 pm

Jaruško díky za přání :wink: Tara je festovní, ale váží tolik jako Babetka (jen o 20 dkg víc), ale každá je jinak stavěná.... :wink: :wink: :wink: Teď jenom, aby Tara byla zdravá a vyhnula se nám ta epilepsie (pokud by to byla) :roll:

JarkaVil

Stálý člen

Příspěvekstř lis 02, 2011 12:51 pm

Evi, snad to nebude tak zlé a Tarinka bude v pořádku.Mě osobně se tihle nízcí a kulatí frbulci moc líbí :D .Já mám doma taky jedno nohaté torpédo a jednu nižžší umírněnou dámu :D .Hlavně zdraví Evi, když už je takhle vypiplaná.

Nikolka

Stálý člen

Příspěvekstř lis 02, 2011 1:15 pm

Evi taky mi to nedá a musím vás holky naše pochválit, opravdu taruška vypadá skvěle a Babetka taky, jsou správná dvojka a Tara pěkně přibrala a je vidět že jí to u vás svědčí. Jinak Babetka je taky moc pěkná buldočí slečna. Hlavně hodně zdravíčka Evi a jste skvělá trojka!!!!!!!!!!!!!!

ortino

Stálý člen

Příspěvekstř lis 02, 2011 1:51 pm

holky, Tara je doopravdy "vypiplaná", ale to "vypiplání" by asi samo nestačilo bez všech těch léků a podpůrné medikace a s poplatky u veta...... :cry: a za to vděčí Tara hlavně vám všem, kteří jste nás podporovali nejen dobrým slovem, ale i finančně :wink: Moc znovu děkujeme :mrgreen: jsem moc ráda, že se alespoň takhle dala dohromady, že už i popoběhne a má zájem o okolí - byla apatická, vůbec přece nechtěla chodit a když už chodila, tak pomalinku, celá se teď jakoby narovnala a zakulatila, spravila se jí srst, zlepšila se ta ouška a opadly otoky kolem kloubů - jenom teď doléčujeme ty zatracené tlapky (ale už je to daleko lepší) a zaskočil nás ten záchvat..... :evil: Snad to nebude opravdu ta epilepsie, koncem týdne uvidím, co řekne vet a podám zprávu :wink: ještě jednou všem velký dík :wink:

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekstř lis 02, 2011 7:15 pm

Ortino, stále nechápu proč pořád "doléčujete" ty packy....třeba by jsi Taře mohla pomoci tou mastičkou...a né to 2 měsíce patlat něčím, co nepomáhá... :cry: No.... :cry:
Míša a Duffy (1 rok)

ortino

Stálý člen

Příspěvekstř lis 02, 2011 7:29 pm

Mafinko, vypadá to, že už to má dobré, nemá to tak ošklivé jako dřív, ale stále si to vykusuje..... :roll:

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekstř lis 02, 2011 10:02 pm

Aháá, tak to jo. Myslela jsem si, že pořád nic moc...

Jen jestli si to nevykousává "jen tak"...to mi Duffík totiž taky dělá :?
Míša a Duffy (1 rok)

radka

Stálý člen

Příspěvekčtv lis 03, 2011 12:34 am

Mafinka01 píše:Aháá, tak to jo. Myslela jsem si, že pořád nic moc...

Jen jestli si to nevykousává "jen tak"...to mi Duffík totiž taky dělá :?

tak,tak Šakýsek taky ,my tomu říkáme,že si dělá pedikuru..je to normoš zlozvyk jako když si lidi koušou nehty...u nás je dvacetkrát denně okřikování,hned toho nechá,ale v noci mě tím zmetek budí :D
manžel ve čtyři ráno řekne "Šakyne doprdele ,to se na tu pedikuru nemůžeš objednat na 9 hod ?!!!!!!"
:D

petruskaa

Stálý člen

Příspěvekčtv lis 03, 2011 12:38 am

:D :D ...to je dobré s tou pedikúrou na 9 :mrgreen:

MílaK

Stálý člen

Příspěvekčtv lis 03, 2011 12:41 am

ano, to znám, přes den klídek leháro v pelíšku a pak když se jde spát tak si vzpomenou s tou pedikurou :D to je snad horší jak chrápaní těch psů :D
PředchozíDalší

Zpět na Našli domov