Právě je úte dub 24, 2018 4:09 am

Pippilotta - Sedliště u Fr.Místku-fenka 3roky - v Německu

Zachránění buldočci, kteří jsou již ve svých domovech.

Moderátor: Moderátoři

• Autor
  • Zpráva

Noemi

Stálý člen

Re: Pippilotta - Sedliště u Fr.Místku-fenka 3roky - v Německ

Příspěveksob dub 21, 2012 8:50 am

Holky, já už jsem to tady jednou psala. Nemůže to být "obyčejný" epileptický záchvat? Nebo něco, co se dá léčit stejnými léky?
Nelka měla podobné stavy - točila se jí hlava (takže chodila dokolečka), kmitaly jí oči, malátná, neklidná, zvracela, nejedla, totálně mimo. Vydrželo jí to i 4 hodiny v kuse. Pak chvíli normální a další den nanovo.
Byli jsme u veta, dostala tabletky. Ke stanovení naprosto přesné diagnozy by bylo třeba cetečko, ale naštěstí máme fajn veterináře, který to bere rozumně. Léky zabírají, od té doby je Nelka v pohodě. Pokud jsem ale zpočátku zkoušela snížit dávku nebo nedat vůbec, stavy se po 3 dnech objevily opět.

Myslím, že není třeba hned strašit s napadením mozku virem, epilepsií trpí hodně psů, ale pokud berou léky, které jim zabírají, nemají téměř žádný problém.

Přeji Pippi, aby byla co nejdříve v pořádku, musela si toho už tolik prožít a ona i majitelka už si zaslouží krapet společného štěstíčka bez velkých zdravotních komplikací, aby si mohly užívat přicházejícího sluníčkového teplíčka :wink: .
Jana, Nela (frbul), Bax (skorostafbul)
Papáme: J. - všechno možné ;-); N. - syrové masko se zeleninkou; B.- granule záměrně po pytli střídáme ;-)

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěveksob dub 21, 2012 11:23 am

Noemi popisala som vas pripad a skusenost Nine na fcb. Dufam,ze im to pomoze.Kazda skusenost je teraz dobra a kazda rada cenna.
Tak dufajme,ze sa to podari diagnostikovat a liecit! :wink:

Mna este napadla aj autoimunna encefalitida a podobne svinstva.....boze cim to len musia ti nasi milacikovia preskakat...
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

Ninchen74

Stálý člen

Příspěvekned dub 22, 2012 10:39 am

Pippi gets infusions - blood-test results, i hope, will be there tomorrow.

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

Nikolka

Stálý člen

Příspěvekpon dub 23, 2012 8:18 am

Panenka jedna malá, co ta si prožívá to je fakt děsný a díky tý hnusný Paňákový. Jak tam oddaně sedí beruška, hrůza úplně mi zatrnulo když jsem to četla. Snad to bude dobré, už to vypadalo tak nějak dobře a zase to samé ach jo. Moc na Tebe myslíme Pipilotko a držíme pěstičky i pacičky aby ti bylo lépe. Jsi naše zlato!!!!

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekpon dub 23, 2012 12:05 pm

Holky pisala Nina na fcb, ze Pippi je na tom stale spatne, vysledky krvi neodhalili nic,takze infekcia atd odpada z moznych diagnoz. Pippi stav nejak neprechazda,stale ma panicky strach a nechce velmi jest.
Nina si nevie velmi rady,myslim,ze to nebude len taka lahka diagnoza.Ak mate este nejake napady,skusenosti,prosim hodte to sem do vlakna o Pippi :wink:

Noemi pisala,ze podobne priznaky mala jej Nelly pri epileptickom zachvate. Ale je mozne,ze by zachvat trval tak dlho,teda uz nejake min 3 dni?Ja by som videla riesenie prave v neurologickom vysetreni a tomografii.to by mohlo ukazat presnu pricinu.Aj ked je to drahe jak slak.

drzte dalej palce!

Noemi

Stálý člen

Příspěvekpon dub 23, 2012 12:55 pm

Pokud to je problém neurologický (tedy neurčité příčiny), nasazují se taky antiepileptika...měla by zabrat, ale nemusejí vždy sednout ty první, které se namanou.
Já bych to tedy zkusila...my jsme dostaly 10 tabletek na vyzkoušení, jestli problém vyřeší...a u nás jo.

Já bych to tedy riskla, Pippi už toho má za sebou tolik, že bych v tomto případě, pokud nic testy neukazují, nepátrala bych dál po příčině a pokusila jí zpříjemnit život, jak nejvíce to jde. Možná se někomu můj přístup líbit nebude, ale trápit psa vyšetřeními a složitými operacemi, kde je výsledek stejně nejistý, mi jako zrovinka nejideálnější nepřijde.

Mrknu doma, jak se ty tabletky jmenují a pokud je možno sehnat je v Německu a zkusila bych je podat. Samozřejmě, že to není nic přírodního a z lékařského hlediska asi "svinstvo", ale pes, který je nemocný a majitel ho polidšťuje tak, že má milion omezení a místo, aby si užíval života po svém, tak "živoří", je možná dobré pro pocit člověka, ale pro zvíře ani ne...jenže ono to říct nedokáže. Důležité je, aby se pejsanovi ulevilo od bolesti a nepříjemného stavu, který ho omezuje (v mezích reálných možností).
Papáme: J. - všechno možné ;-); N. - syrové masko se zeleninkou; B.- granule záměrně po pytli střídáme ;-)

Ninchen74

Stálý člen

Příspěvekpon dub 23, 2012 1:24 pm

Pippi is still bad - Karin crys a lot today on phone :cry:
Pippilottas hole body is very stiffened - she gets panic when you want to touch her.
Today she wanted to go backward the wall. And she make a lot in a circular turn.

The blood-test where negativ - no infect, no toxoplasmosis .
I`m still thinking about, that this Ivomec make something with her brain....

We tested before this MDR1-defect - it was negativ - but the symptomes look like that - it looks like since she get this medicament before two month - something happend with her brain.

Maybe its also a tumor???
Problem is- you can only see in tomography - and this in narcotic.

Pippilotta would not survice a norcotic in her condition - all in all very, very bad :cry:

Yesterday i allready had a nightmare, that Pippi die :cry: :cry:

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekpon dub 23, 2012 1:31 pm

Noemi ziadna tomografia sa konat nebude, Pippi je vo velmi zlom stave. Jedine co sa zatial spravilo boli krvne testy,tie vylucili infekciu a teda neviem ako budu postupovat dalej.
Ale suhlasim s tebou,vyskusat take tabletky je dobry napad, Pippi by narkozu pri vysetreni neprezila,cize asi neni velmi co stratit a treba skusit. napisem Nine. urcite tiez vyskusaju vsetko,len aby jej ulavili od toho stavu. Momentalne jej musia podavat infuzky,nakolko velmi slabo papa jedlo.
Noemi, diky moc za tip!

Nina, Noemi just wrote here to get Pippi antiepileptic medicament , just to try few pills if it will work or not. Tomography in her condition is quite impossible to do,so lets try the other way. Noemi said,that in case like this its normal to do something with that its the best to try antiepileptic pills. Noemi will write here the name of the medicament,she has good experience with that on her Nelly.
I think in this moment can everything help and its no way to loose.
Pippi will survive and we must do maximum for that!
Nina what doctors said,how to continue in this case?

Ninchen74

Stálý člen

Příspěvekpon dub 23, 2012 1:43 pm

Doktor is also very helpless - Karin has termin today again - Pippi get infusions and Vitamins- more we cant do this moment - she eat and drink nothing :(

Yes, please tell me the name of this pills - we can try it!

Nikolka

Stálý člen

Příspěvekpon dub 23, 2012 5:25 pm

Co to tam psala Nina o smrti? Kurvajs neumím anglicky. Úplně se bojím se sem podívat, je papulka moc slabá, mám strach aby to všechno zvládla. Vím že Karin musí být úplně hotová na prášky. Když už ani doktor neví co by to mohlo být a co by jí pomohla tak to je moc špatné. Vůbec mě nic nenapadá, možná ta epilepsie taky jsem to měla u pudla, ale ten měl křeče že ztuhnul byl to asi jiný druh epilepsie. Fakt nevím, moc na ni myslím a doufám, že to zvládne, zažila si tolik trápení panenka. Prosím podávejte zprávy hned jak Nina napíše.Pipilotko prosím zvládni to.

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekpon dub 23, 2012 6:38 pm

O tej smrti tam bolo povedane tolko,ze Nine sa snival strasne spatny sen, ze pippi zomrela. Nastastie su to len nocne mory a dufam,ze to tak aj ostane.
no doktori su bezradi,lebo kvoli tomu jej stavu nemozu spravit nejaku lepsiu diagnostiku mozgu.Pippi by nezvladla narkozu pri vysetreni.
Epilepsia to asi nebude,to by netrvalo tak dlho,ale bude to nieco neurologickeho povodu. Noemi radila dat antiepileptika,to by mohlo pomoct. Karin uz o tom vie,ma aj nazvy tych liekov a ide s tym na veterinu a budetu moznost konzultovat. Ak to doktor schvali a predpise,tak sa to skusi.
Nina ma stale podozrenie,ze to bude suvisiet s MDR faktorom,na ktory ale bola Pippi uz vysetrena- este predtym ako jej zacali podavat ivomec. Vraj dost priznakov pasuje prave na to. Akurat ten ivomec uz 2 mesiace neberie. Horsie je,ze ani demodex este neni uplne utlmeny a v liecbe je prakticky nemozne pokracovat.
Treba dufat,ze tie lieky zaberu,lebo teraz jej davali iba infuzky a vitaminy. Nic ine,asi sa bali reakcie...

Nikolka

Stálý člen

Příspěvekpon dub 23, 2012 8:20 pm

Slysela jsem ze co se zda tak to se nesplni. Bojim se kazde zpravy snad ty prasky zaberou a chtelo by to nasadit co nejdrive. Kdy jdou k tomu doktorovi zitra?

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekpon dub 23, 2012 8:28 pm

idu tam este dnes. Pipi musi byt stale pod dozorom,nakolko je ten stav spatny a hlavne neprijima inak ako vnutrozilovo tekutiny a stravu.

Limaho

Stálý člen

Příspěvekúte dub 24, 2012 8:59 am

Jelikož má Pipi demodex,vidím příčinu potíží tady - pokud je demodikoza v takovém rozsahu,dlouhodobě nebyla léčena,mohou být postiženy vnitřní orgány,tzn.že může dojít k celkové sepsi organizmu. Moje první bulinka,kterou jsem koupila od překupníka,abych jí zachránila,byla prolezlá demodexem a i přes nasazenou léčbu / Ektodex,léky na posilnění organizmu a současně atb. / to dopadlo fatálně. Vet řekl,že jakmile jsou zasaženy vnitřní orgány,je to v hajzlu. Moje fenka se dostala do stavu,kdy místo kůže na zádech byl jeden velký mokvající strup,měla při každém pohybu bolesti a vet doporučil eutanazii.Ještě týden jsem vzdorovala,ale v zájmu fenky jsem na to přistoupila. Jelikož Pipi byl podáván Ivomec,který je pro buldočky silně toxický,je příčina i tady. Milena a parta Limaho

Olga

Moderátor

Příspěvekúte dub 24, 2012 9:10 am

mám strach, že Milenka trefila hřebík na hlavičku... :cry:
Olga a Amálka

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekúte dub 24, 2012 10:44 am

Mna toto tiez napadlo, poznam pripad tej buldinky,co mala Milenka. Ze to telicko moze byt aj napriek ivomecu uz tak prolezle demodexom,ze to napadlo aj mozog. Alebo to bude reakcia,ktora odvija prave od prveho podania ivomecu. Symptomy by pasovali aj na MDR. Nina si to dost vycita,ze jej ten ivomec dali,ale zase Pippi bola na MDR otestovana a negativna.Tak v buldockoch sa tazko vyznat.
Vcera Nina pisala vecer,ze stav Pippi sa trosku zlepsil,ze uz sama zjedla trosku kuracieho maska.Ale co mi Nina hovorila,tak uz od toho prveho zachvatu to neni uplne ta ista Pippi.
Holky ja sa fakt zacinam bat,ze to dobre nedopadne.Aj ked sa za tu malu modlim a verim,ze niekto rozhodne inak... :|

Nikolka

Stálý člen

Příspěvekúte dub 24, 2012 11:30 am

Nemám z toho holky vůbec dobrý pocit jako tady asi všichni, je mi jí tak líto a tak by si zasloužila pomoci, prošla si peklem a ta svině Paňáková je v klidu, zabije tolik psů a nic se neděje. Chtěla bych nějak pomoci ale nevím jak, když ani veterinář neví co tak to je špatné. Pipulka má kolem sebe konečně milující lidi a domov a takhle chuděra trpí. Doufala jsem že když jí trošku začala rašit ta srst že se toho demodexu zbaví. Je mi z toho hodně smutno a Paňákovou bych roztrhla na dva kusy, svini, nic se jí nestalo a zanechala za sebou zkázu a trpící zvířata. Kde je ta spravedlnost ať už soudní nebo ta božská. Co ta zvířata komu udělala? Jsou na náws závislé a daly by za nás života. Možná se rouhám, ale na Boha nevěřim protože kdyby byl tak tohle nikdy nedopustí, nedopustí násilí na dětech a zvířatech. Tyhle duše jsou tak čisté a tak zranitelné a nechápu jak jim někdo může ubližiovat. Pardon jen jsem se potřebovala vykecat, tak se nezlobte, hrozně mě to s Pipulkou štve.

Limaho

Stálý člen

Příspěvekúte dub 24, 2012 11:46 am

Plně souhlasím s Nikolkou

radka

Stálý člen

Příspěvekúte dub 24, 2012 1:00 pm

já bývám taky často pro eutanazii, nevidím důvod proč psa trápit....já jsem taky svoji jezevčici nechala utratit, měla rakovinu a nebyla jsem si už zcela jistá zda-li netrpí...vet mi řekla, že tady ještě může být tři dny, nebo tři měsíce..ale jestli nemá bolesti mi nezaručí a tak jsem se zeptala na její názor, řekla mi, že být to její pes, utrpení mu rozhodně zkrátí a tak se stalo....i když mě to rozhodnutí málem utrhlo srdce, ale myslela jsem jen a jen na utrpení Besinky...ne na utrpení moje :(
usnula mi v náručí, šeptala jsem jí jak moc jí miluju...myslím, že odešla v pokoji
FRBUL JE NEJLEPŠÍ A BULDOČEK JE BŮH

Můj pes se jmenuje Schaquille

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekúte dub 24, 2012 1:46 pm

Holky, ja dnes napisem Nine a uvidime akym smerom to s Pippi ide, ja stale nejak dufam,ze to ta mala zvladne. Ale keby sa ten stav nelepsi ta to urcite bude lepsie dostojne ukoncit. A pripisat tej svini Panakovej dalsiu vrazdu.
Ja verim v to, ze aj ked sa Panakovej mozno tou legalnou cestou nic nestane, tak proste raz na nu dojde.Toto sa mi zatial vzdy potvrdilo a ti ludia nakoniec skoncili velmi zle.

radka

Stálý člen

Příspěvekúte dub 24, 2012 1:50 pm

Kikuš u nás se říká "na každou sviňi se vaří voda! "
FRBUL JE NEJLEPŠÍ A BULDOČEK JE BŮH

Můj pes se jmenuje Schaquille

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekúte dub 24, 2012 3:08 pm

Tak tak Radus :wink: To je krasne porekadlo..na tu svinu Panakovu to sedi uplne!

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekúte dub 24, 2012 6:35 pm

Tak holky, cerstve info od Niny.
Pippi je uz lepsie, od vcerajsieho vecera sa jej stav zlepsil,neni to este uplne super,ale uz papa a lepsie sa orientuje. Dnes boli zase u veta,skusil jej dat nejake antiepileptika v cipkoch.uvidia,ci to bude zaberat a ako. Rovnako to budu mat doma ako prvu pomoc pri dalsom moznom zachvate. Po zlepseni stavu sa bude dat pokracovat aj v diagnostike-teraz to este neni mozne.
Tak drzte palce dalej :)

Noemi

Stálý člen

Příspěvekstř dub 25, 2012 1:41 pm

Ki+M a Hercules píše:Pippi je uz lepsie.

No, chvála bohu. Uff, to mně spadl kámen ze srdce...hlavně, ať papká a je aspoň trošku veselá.

Brina

Návštěvník

Příspěvekstř dub 25, 2012 2:31 pm

Ki+M a Hercules píše:Tak holky, cerstve info od Niny.
Pippi je uz lepsie, od vcerajsieho vecera sa jej stav zlepsil,neni to este uplne super,ale uz papa a lepsie sa orientuje. Dnes boli zase u veta,skusil jej dat nejake antiepileptika v cipkoch.uvidia,ci to bude zaberat a ako. Rovnako to budu mat doma ako prvu pomoc pri dalsom moznom zachvate. Po zlepseni stavu sa bude dat pokracovat aj v diagnostike-teraz to este neni mozne.
Tak drzte palce dalej :)

Taky mě napadlo, nemohla mít nějakou hodně slabou mrtvičku? Takto se chovají i psíci po malé mozkové příhodě. Zkušenosti z vlastních řad "naštěstí" nemám, ale člověk nikdy neví a viděla jsem pejska po této příhodě na veterně, kort u takhle podražené fenečky.
Je to jen momentální nápad, ale co kdyby. Už toho má holčička za sebou mnoho!
Jinak jsem moc ráda, že se Pipi daší lépe. Moc, moc. moc jí to přeju a všechny držíme prstíky a tlapičky.
Zdravím a přeji pěkný den
Brita, Arka, Bessy a kamarádka Péťa

MílaK

Stálý člen

Příspěvekstř dub 25, 2012 2:59 pm

přeji Pippilottce uzdravení, venku začíná byt pěkné počasí tak ať si ho všichni s Ninou užívají :D :D

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekpát dub 27, 2012 10:25 am

Pre vsetkych, co ste drzali Pippi palce prinasam nove spravy :)
Pippi je uz ovela lepsie,uz sa zacala hrat,stekat vonku na zahrade, prestala mat vsetky tie symptomy zachvatu. :D :D
Dnes ju pride zse pozorovat veterinar a uz dvaja sa zhodli na tm,ze to bude ista forma epilepsie. Nasadia preventivne malu davku epileptik a budu cakat,ci sa zachvat vrati a v akej silnej podobe. Nina, Karin a urcite aj vsetci ostatni dufame,ze sa uz zachvat nevrati. :wink:
Tak drzme palce malej bojovnicke Pippi a sledujme jej silnu volu zit! :D

Olga

Moderátor

Příspěvekpát dub 27, 2012 2:02 pm

Pippi je naše dítě, nás všech co se podíleli na její záchraně i těch co jí drželi a drží palce. :) Je taky živým pomníkem množitelské zvrácenosti a doufám, že bude žít.
Olga a Amálka

Noemi

Stálý člen

Příspěvekpát dub 27, 2012 3:21 pm

Ki+M a Hercules píše:Pre vsetkych, co ste drzali Pippi palce prinasam nove spravy :)
Pippi je uz ovela lepsie, uz sa zacala hrat, stekat vonku na zahrade, prestala mat vsetky tie symptomy zachvatu. :D :D

Je super, že se jí ulevilo a je zase ve své kůži...holka jedna ušatá ;-). Snad jí antiepileptika pomůžou i v malém množství a záchvaty se nebudou opakovat. Naší Nelce zabraly ty nejdostupnější, jinak nám veterinář říkal, že je třeba vyzkoušet, že někdy třeba stav zlepší 3. druh. Je to stejné jako u lidí - nic se nedá "napasovat" do jedné formulky.
Každopádně každé pozitivní info je v případě Pippi vždycky nejlepší zpráva dne :wink: . Pozdrav posílá Nelka a Bax.

Nikolka

Stálý člen

Příspěveksob dub 28, 2012 8:17 am

Papulka malá tak snad to bude lepší když bude brát ty epileptika. Moc na ni myslíme a držíme pěstičky a pacičky. Piplotka je naše zlatíčko a jsem moc ráda, že jí je aspoň trošlu líp a díky Karin a Nině se z toho určitě dostane prdelka. Přejeme at do zabere a je holčička už jen lepší. Děkujeme za aspoň trošku lepší zprávy.
PředchozíDalší

Zpět na Našli domov