Právě je ned úno 25, 2018 4:37 am

Buldoček s PP Domažlice - již umístěn ! ! !

Zachránění buldočci, kteří jsou již ve svých domovech.

Moderátor: Moderátoři

• Autor
  • Zpráva

mayka61

Návštěvník

Buldoček s PP Domažlice - již umístěn ! ! !

bendovkada

Návštěvník

Re: buldoček s PP Domažlice

Příspěveksob čer 05, 2010 10:06 pm

Ahoj všem,
buldoček je moc krásný ,černý s bílou náprsenkou. Je zdráv s jedinou vadou,že nemá jedno varlátko sestoupeno.Jinak myslím,že je i z dobré rodiny jen mají malou dceru a paní doktorka jim řekla,že je alergická.Byli mi poslány fota mms,tak pokud budete mít zajem přepošlu.
Moc bych si přála kdyby se pro něj našel páníček co by mu dal hezký domov-sama bych si ho vzala,ale tedˇz rodinných důvodů nemůžu :cry:
[pdfview]C:\Documents and Settings\Administrator\Dokumenty\Obrázky\Pečky Cynthia a Danik\cynthia.jpg[/pdfview]

Jani a Endy

Návštěvník

Příspěvekpon čer 07, 2010 8:02 am

Ahoj, já docela uvažuji, že bych Endíkovi pořídila kamaráda a z nedostatku času bych nechtěla malé štěnátko, spíš už socializovaného pejska, jen záleží jak se tento pejsek snáší s ostatními pejsky, jestli mu nevadí cestování, protože Endyho beru vždy i na velké dálky autem a taky jestli netrpí na klouby, protože bydlíme ve třetím patře bez výtahu. Na inzerát jsem odpověděla tak uvidím.

bendovkada

Návštěvník

Příspěvekpon čer 07, 2010 7:30 pm

No,to mám velkou radost :D
je fakt krásnej a myslím,že bude vychovanej a myslím,že je v pohodě s pejskama. Tak to určitě napište jak to dopadlo a moc držíme pěstičky :D
[pdfview]C:\Documents and Settings\Administrator\Dokumenty\Obrázky\Pečky Cynthia a Danik\cynthia.jpg[/pdfview]

Jani a Endy

Návštěvník

Příspěvekúte čer 08, 2010 10:07 am

Tak jsem s paní mluvila, jsme domluveni, že tam v sobotu přijedu i s Endíkem a když si kluci padnou do oka, tak si Fredyho rovnou odvezem a nebudou mi už trápit výčitky, že je Endík sám doma. Vždy když přijela sestra s rodinou, tak by nejraději odešel s nimi domů, buldočci mají prostě rádi velkou smečku a i když se snažím sebevíc, já sama mu jí nevynahradím. Podle všeho je Fredy hravý a má rád ostatní pejsky stejně jako Endík, tak by to mohlo klapnout. Už se těšíme.

bendovkada

Návštěvník

Příspěvekúte čer 08, 2010 2:30 pm

No Jani,
to je úplně skvělé :D -viděla jste ho na fotkách? Fredy vypadá nádherně k nakousnutí :lol: Určitě to bude pro oba báječný - už nebudou sami a myslím,že Vám to vynahradí ,no určitě napište já jsem moc zvědavá-moc jsem ho také chtěla :cry: ,ale přeju Vám atˇto vyjde a je to príma

Jani a Endy

Návštěvník

Příspěvekúte čer 08, 2010 5:40 pm

Viděla jsem Fredyho ho na fotkách a je hrozně podobný Endískovi, téměř jako sourozenci, tak teď už jen záleží, jak se mu budeme líbit my. O Enďulu strach nemám, ten by se kamarádil i s rozzuřeným rotvajlerem. :mrgreen:

bendovkada

Návštěvník

Příspěvekúte čer 08, 2010 7:11 pm

Jo,jo přesně jsem si to říkala,že jsou jak bráchové :D tak držíme pěsti a určitě napište jak to všechno dopadlo :D Těšíme se na dobré zprávy :wink: určitě budou

Jani a Endy

Návštěvník

Příspěveksob čer 12, 2010 4:47 pm

Ahoj, tak už mám Fredíka doma, myslela jsem si, že tento pejsek ani tak v nouzi nebude, ale asi byl. Dostala jsem sice papír s rodokmenem, ale paní neměla vůbec očkovací průkaz, slíbila, že ho pošle poštou, prý byl ale pejsek očkovaný před rokem a odčervený před půl,takže v pondělí hned letím na veterinu!!!! Fredík vůbec neměl ostříhané drápky, padrápky už se zatáčely kolem dokola, strašně plstnatnatou srst s lupy a houbičku na nosánku celou rozedřenou, takže první cesta byla do vany, pak vyčesat, použití furminátoru, ostříhat drápky a na nosánek calciovou mastičku. Proti mému bezpapíráku Endymu je poloviční, čůrá na holčičku a už byla i jedna loužička doma. Teď už ale spokojeně chrochtá a hlavně Endy je šťastný, že má kamaráda. I když už trošku bylo i cenění zoubků v boji o hračky, ale to se určitě srovná. Jinak je to vděčný pejsek, rád se mazlí, ale na povely prý neslyší, když se mu řekne sedni tak si prý spíš lehne. :roll: Je vidět, že na pejska nebyl moc čas, snad bude u nás spokojený.

evisek68

Moderátor

Příspěveksob čer 12, 2010 6:31 pm

Tak to je senzace, zase jeden dobrý skutek :wink: . Jen bych měla obavy s tím nesestouplým varlátkem. Prý se to moc rádo zvrhává ve zhoubné bujení v dutině břišní. My měli bordeaux dogu - jednostranný kryptorchid a pak jsme ho na radu veterináře dali vykastrovat, tzn. vzít to normální varle v šourku a najít v dutině břišní to druhé varle a taky odstranit. Nebyla to jednoduchá operace, ale pesan ze za týden zotavil a pak byl po několik dalších let v pohodě.
Zmuchlaní a slintací jsou nej.

bendovkada

Návštěvník

Příspěveksob čer 12, 2010 7:07 pm

Jani,
jsem moc ráda,že ho už máte,ale doslova jste mě úplně překvapila s tím vším okolo,protože bych si myslela,že to byli zodpovědní majitelé. :( Už to nemá cenu řešit,ale konečně je Fredy v dobrých rukou a má nového kamaráda a bude mít lepší život. :D
Těším se až se někdy sejdeme s buldočkama na nějakém srazíku.
Jinak Vám přeji at´je to vše dobré u veterináře a ať se Vám všem daří.

Jani a Endy

Návštěvník

Příspěveksob čer 12, 2010 9:10 pm

Já jsem měla taky ten dojem,Fredíka měli určitě rádi,nemyslím si, že by byl týraný,ale nejspíš poslední dobou nebyl kvůli dítěti u nich, ale u rodičů venku s nějakými pejsky, pravděpodobně ho nepustili k misce, je hrozně pohublý, nevěřila bych,že mu ještě není pět let, tipovala bych ho tak na osm, vůbec nechtěl jíst, musela jsem mu granulky namočit a krmit ho po jedné a pak všechno snědl,ale určitě z něj bude časem zase cvalík,jsem za něj ráda, je to mazel. Jsem ráda, že buldočkáři takhle drží při sobě a že se člověk o pejscích v nesnázích dozví a může pomoci. Díky za info o Fredíkovi. Taky doufám, že brzy bude nějaký srazík.

Jani a Endy

Návštěvník

Příspěveksob čer 12, 2010 9:12 pm

evisek68 píše:Tak to je senzace, zase jeden dobrý skutek :wink: . Jen bych měla obavy s tím nesestouplým varlátkem. Prý se to moc rádo zvrhává ve zhoubné bujení v dutině břišní. My měli bordeaux dogu - jednostranný kryptorchid a pak jsme ho na radu veterináře dali vykastrovat, tzn. vzít to normální varle v šourku a najít v dutině břišní to druhé varle a taky odstranit. Nebyla to jednoduchá operace, ale pesan ze za týden zotavil a pak byl po několik dalších let v pohodě.

Děkuji za informaci, určitě se na to veterinářky zeptám, to bych byla nerada, aby se to nějak zvrtlo.

Jani a Endy

Návštěvník

Příspěveksob čer 12, 2010 9:30 pm

Nový člen rodiny s PP je Fredy u Kozelského parku (otec ID Batom a matka Barunka u Kozelského parku) a bez PP je Endy. Taky bych nejraději co nejméně invazivní metodu, nevím, jestli když majitelé to varlátko neřešili, jestli to mám řešit teď, když už mu je 5 let, každopádně počkám, až se mi trošku zakulatí, teď není v moc dobré kondici a nevím jak by operaci zvládl. Připouštět kluky určitě nebudu, musí si vystačit s plyšákem. :D

Gábina+Žolda

Stálý člen

Příspěvekpon čer 14, 2010 1:43 pm

Tak s tím varlátkem určitě 100% souhlasím se Soňou. Není potřeba (a bylo byl to jenom ke škodě!), aby ho kastrovali. Je potom ale potřeba se pořádně domluvit s doktorem, protože Kápo od Zuzky o tu druhou kulku málem přišel. Když už byl uspanej, tak doktor volá Zuzce, že se chce jenom ujistit, že má vzít varlátka obě! Samozřejmě předtím o kastraci nepadla ani zmínka, ale ještě, že se doktor ujistil. To by Alcapone paničce nikdy neodpustil :D A doktor by to asi nepřežil :D
Věku bych se taky nebála. Pět let není moc. To je normální dospělý pes. Až bude úplně fit, tak bych to určitě řešila.
A zkuste, až bude v klidu ležet na zádech, hladit ho po bříšku okolo třísel a možná kuličku i nahmatáte :) To je pak ten zákrok hned jednodušší, když doktor ví, kde má hledat.
Přeju hodně radostí s novým přírůstkem. Kluci mají určitě velikou radost, že nejsou sami!

Jani a Endy

Návštěvník

Příspěvekúte čer 15, 2010 1:04 am

Ahoj všem, tak jsem dnes byla u veterinářky, pejska mám přeočkovaného, odčerveného, vyčištěné žlázky, dobrá zpráva je, že paní doktorka nahmatala v třísle varlátko, takže není přímo v bříšku, přesto mi veterinářka zatím operaci nedoporučuje kvůli stavu pejska, Fredy se totiž TĚŽCE NADECHUJE, nevím jestli s tím máte někdo zkušenosti, připadá mi to, jako když je druhý pejsek Endík po námaze nebo zahřátí, zní to jako chroptivé nee, nee i když je Fredy v klidu, přestane to, jen když si lehne ke spaní! Lékařka říkala, že by pak byl problém s narkózou, bohužel kvůli tomu sípání nemohla poslechnout dýchání a srdíčko, tak až našetřím nějakou korunu, vemu Fredíka na kliniku na RTG a vyšetření srdíčka. Zatím jsem nafasovala vitamíny, nemám pejska přetěžovat, krmím Acanou a doufám, že až trošku zesílí, tak se stav zlepší, už se mu přestali tolik třást zadní pacičky a je veselý. Máme silný zánět v obou ouškách, tak jsem dostala kapičky a taky trošku dermatitidu mezi prsty a na čumáčku, tak se podívám do fóra, co se tu o tom píše, děkuji všem za informace. Jani, Endík a Fredík.

evisek68

Moderátor

Příspěvekúte čer 15, 2010 10:55 am

Je možné že je to prodloužené měkké patro, které se při dýchání vtahuje do průdušnice a tak nějak ucpává přívod vzduchu a taky je to pro psa hodně namáhavé. Malou operací se to dá spravit a pejskům se dýchá o 100% lépe. Mám BX dogu a asi nás to taky čeká. Tyhle spláclé čumáky na to prostě trpí.

Jani a Endy

Návštěvník

Příspěvekstř čer 16, 2010 9:34 am

No uvidíme, v srpnu bych měla mít nějakou korunu navíc a taky by už měl být Fredík z nějhoršího venku, tak to budeme nějak řešit, jinak už je u nás spokojený, šťastný za každé pohlazení, krásně se rozpapal, řekla bych, že už má přímo buldočí apetit. :mrgreen: I když byli ze začátku boje, tak teď jsou oba kluci jeden za druhého šťastný, Endy dokonce staršímu bráchovi přenechal jeho oblíbenou latexovou kravičku (ono mu nic jiného nezbylo, Fredy mu jí prostě zabavil a od té doby si jí všude nosí). Jen si musím dávat pozor při dávání pamlsků a dávat jim je oboum najednou. :wink:

bendovkada

Návštěvník

Příspěvekstř čer 16, 2010 10:37 am

Jani,to jsou jen skvělé zprávy-jsem opravdu moc ráda,že se kluci tak pěkně kamarádí :D
Tak ať jim to vydrží a máte z nich radost :D

Jani a Endy

Návštěvník

Příspěvekčtv čer 17, 2010 11:09 pm

Ahoj, dnes mi Fredy opravdu vyděsil. Z ničeho nic se nemohl postavit na zadní pacičky, zůstaly mu bezvládné, takže jsem letěla na veterinu, udělali mi RTG páteře a pejsek má dost nemocnou páteř, vyhřezlé ploténky tlačí na míchu, dostal injekci,zítra jdem na další, už chodí, ale nemůže mít zátěž, prochladnout a rozhodně ne schody!!!!!! Takže ten třes zadních paciček i to dýchání je nejspíš od bolesti. Prý už musel mít potíže dlouho. Nejdřív jsem byla překvapená, že mi bývalá majitelka Fredyho předala zanedbaného, ale teď jsem opravdu naštvaná, protože jsem jí zdůrazňovala, že jsem ve třetím patře bez výtahu, jestli pejskovi nedělají problém schody a jestli může chodit na delší procházky, že ho beru k mladému pejskovi a ona mi vše odsouhlasila nejspíš jen proto, aby se pejska co nejdřív zbavila. :( Už jsem si na Fredíka zvykla a pryč už ho nedám, ale mrzí mi, že když už se lidé chtějí pejska zbavit, nezáleží jim na tom, zda mu zajistí dobré podmínky pro život a klidně ohrozí i jeho zdraví. :(

Olga

Moderátor

Příspěvekpát čer 18, 2010 8:43 am

no to je hrozné, lidi jsou fakt nemožní sobci
Olga a Amálka

bendovkada

Návštěvník

Příspěvekpát čer 18, 2010 9:34 am

Ahoj Jani,tak to je pro mne úplný šok . :shock: Já když jsem s paní mluvila -byla tak milá vše o Fredym vychvalovala,že je v pořádku až na tu kouličku a já jí též věřila.Opravdu je v této době tak hodně falešných a zlých lidí,že to je hrůza :( Já Vás do toho ještě utvrzovala,aby jste si ho vzala a hned takové problémy.Je to velice smutné,ale chápu,že už ho nechcete dát.My jsme měli před Cynthií -Conny fenku amerického buldoka a té se to samé stalo v roce po hárání,ale bohužel se to zhoršovalo,byla to moc náročná péče ještě byla velká a nakonec jsme o ní přišli. :cry: Bývalá majitelka by opravdu zasloužila,ta asi psi opravdu nemá ráda-tohle udělat.Myslím moc na Vás.

Gábina+Žolda

Stálý člen

Příspěvekpát čer 18, 2010 10:43 am

To je mně fakt moc líto. Ale co si myslet o lidech, kteří se zbaví svýho psa..
Tady je toho hodně o problémech s páteří a o vyhřezlé plotýnce. Mimo jiné i to, že tahle diagnóza se nepozná jen při běžném vyšetření. Doporučuju si to přečíst. Najdete tam hodně užitečných informací.
viewtopic.php?f=15&t=799
Jinak Vám přeju hodně trpělivosti a Fredymu hodně zdraví!

Jani a Endy

Návštěvník

Příspěvekpát čer 18, 2010 12:14 pm

Gábina+Žolda píše:To je mně fakt moc líto. Ale co si myslet o lidech, kteří se zbaví svýho psa..
Tady je toho hodně o problémech s páteří a o vyhřezlé plotýnce. Mimo jiné i to, že tahle diagnóza se nepozná jen při běžném vyšetření. Doporučuju si to přečíst. Najdete tam hodně užitečných informací.
viewtopic.php?f=15&t=799
Jinak Vám přeju hodně trpělivosti a Fredymu hodně zdraví!

Díky za info, vše si přečtu, vím, že se to bez RTG nepozná, ale že pejsek má problémy a není v dobré kondici si paní musela všimnout, ale to už je jedno, hlavně aby se mi bobeček brzy zlepšil, mám ho sice jen od soboty, ale jak jsem ho včera vezla na veterinu a on na mě tak důvěřivě koukal, tak se to neobešlo bez slz, když jsem jen pomyslela, že by to ochrnutí bylo nevratné a musela bych ho dát utratit. Možná až se trošku osvalí a nebude tak zesláblý, tak ta páteř bude mít trošku oporu a zlepší se to. Díky všem za podporu. Jana

Miska

Stálý člen

Příspěvekpát čer 18, 2010 2:03 pm

predchozi majitelka si snad ani nezaslouzi osloveni "pani"..uplne me to sebralo tohle..jani mate pravdu ze si toho musela vsimnout,respektive milujici panicek si vsimne aj "spatne narostlyho chloupku v miliarde dobrych chloupku"..moc vam drzime pesti a myslime na vas

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekpát čer 18, 2010 2:13 pm

Ach boze, to mi je strasne luto, ja tu vzdy sledujem kazdy pribeh a Fredy vyzeral, ze bude v pohode, ale zdanie klame a ludia,co ho davali Vam do ruk museli klamat tiez...drapky svedcia za svoje a su len zaciatok. Ale ked sa postavil zase na vlastne, tak urcite je to velky bojovnik a drzim Vam palce, nech sa to spravi nejako. :wink: A tu pani, co Vam ho dala,by som asi zadrhla...ti ludia nemaju hanby, ked sa chcu zbavit zvierata...uz ani tie papiere ich nezastavia...
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

radka

Stálý člen

Příspěvekpát čer 18, 2010 2:20 pm

jani,já jsem si Šakyho takhle vzala ve 4měsících už od druhých majitelů,vůbec nic jsem o něm nevěděla a najednou když mu byl rok tak nám do rána ochrnul,já už to psala několikrát...tak jen stručně,stalo se to po námaze,kdy celé odpoledne lítal se psem,hráli si ,skákali a pak lítal ještě za balonem a koupal se,takže na vet,tam injekce a na 3 dny léky ,za dvě hodiny ochrnutí ustoupilo...je to už rok a zatím se to neopakovalo,dnes má vet na to názor,že se mu blokla ploténka,takže dodržujeme ,že se nesmí přepínat,nenecháváme ho blbnout s ostatními psy (hlavně to skákání) a nesmí nastydnout...a chodíme s ním na procházky-to je prý dobrá RHB (chůze) a hlídat váhu
FRBUL JE NEJLEPŠÍ A BULDOČEK JE BŮH

Můj pes se jmenuje Schaquille

Jani a Endy

Návštěvník

Příspěvekpát čer 18, 2010 9:03 pm

Právě z toho skákání mám strach, ze schodů ho snesu, na velké tůry taky chodit nebudeme, ale když je s Endym chytne bláznivá nálada, nebo když mají choutky, tak Fredíka těžko udržím v klidu, zvlášť když nebudu doma, ale zatím se Fredy drží, tak snad když poslechnu rady veterináře a taky vaše, tak se nebude to ochrnutí opakovat. Veterinář se divil, jak je možné, že má Fredy vystavený průkaz původu, když nemá sestouplé varle a problémy s páteří, prý by to měl mít zapsané v papírech, tak je i možné, že se narodil u nějakých množitelů.

evisek68

Moderátor

Příspěvekpát čer 18, 2010 9:31 pm

Průkaz původu se vystavuje každému štěněti, co se narodí uchovněným rodičům. Ale když má štěně hned nebo později nějakou vadu(třeba právě ten kryptorchismus), nemůže být uchovněno, ale ten průkaz má a nic na tom nezmění onemocnění nebo třeba nestandardní zbarvení. PP slouží k tomu aby bylo jasné, kdo byli rodiče, prarodiče a praprarodiče.

Jani a Endy

Návštěvník

Příspěvekpát čer 18, 2010 9:57 pm

evisek68 píše:Průkaz původu se vystavuje každému štěněti, co se narodí uchovněným rodičům. Ale když má štěně hned nebo později nějakou vadu(třeba právě ten kryptorchismus), nemůže být uchovněno, ale ten průkaz má a nic na tom nezmění onemocnění nebo třeba nestandardní zbarvení. PP slouží k tomu aby bylo jasné, kdo byli rodiče, prarodiče a praprarodiče.

Aha, tak to jsem nevěděla, nikdy jsem chov neměla, ale je zvláštní, že se tomu divil veterinář. Přečetla jsem si fórum o vyhřezlých ploténkách a nemocech páteře a docela mi z toho mrazí. :cry:
Další

Zpět na Našli domov