Právě je ned úno 25, 2018 4:52 am

Agility a jiné sporty s buldočky

Agility, coursing a další sportovní vyžití pro Vaše buldočky. Informace kde se konají tréninky, jak začít a další...

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

LenkaV

Kolemjdoucí

Agility a jiné sporty s buldočky

Příspěvekstř bře 31, 2010 10:08 am

ahoj všichni, tak jsme po půl roce opět navštívili s Frantou cvičák!

Hudba trefná, všechny tvrdohlavosti a záseky vystříhány! :D

KingArtur

Site Admin

Re: pokus o agility :)

Příspěvekstř bře 31, 2010 12:11 pm

Lenko presunul jsem ten prispevek sem do tehle sekce, aby ses nedivila, jak se to stalo :) A jeste upravil to prehrani videa, tohle nove forum to umi prehravat primo a nemusis se odkazovat na youtube, nebo na stream.

A jinak k agility, je to dobry, je videt, ze to buldochy bavi stejne jako coursing :wink:
S pozdravem Pepa
a buldoček Artur a Hedera
Chovatelská stanice francouzských buldočků www.bullmelone.eu
Obrázek

radka

Stálý člen

Příspěvekstř bře 31, 2010 2:12 pm

no teda..to je šikulka,až jsem mu tady musela zatleskat....my to chceme taky zkusit!!!!!!!!!!moc váááám to spolu slušelo
FRBUL JE NEJLEPŠÍ A BULDOČEK JE BŮH

Můj pes se jmenuje Schaquille

radka

Stálý člen

Příspěvekstř bře 31, 2010 2:18 pm

ted mi manžel slíbil,že mu udělá nějakou dráhu na zahradě a budeme trénovat!!!! :lol: :P

LaFi

Moderátor

Příspěvekstř bře 31, 2010 3:37 pm

radka píše:ted mi manžel slíbil,že mu udělá nějakou dráhu na zahradě a budeme trénovat!!!! :lol: :P

Tak vidím, že budeme muset dělat i závod v agility :D a né jenom v coursingu :D

Gábina+Žolda

Stálý člen

Příspěvekstř bře 31, 2010 3:43 pm

téééda, to čučím!! Fakt šikula!! Další buldočí agiliťácká naděje :D
To my s Žolíčkem radši zůstaneme u střapečku :oops: :D
Ale na moji a Žoldovu omluvu, byla to jenom taková sranda v rámci procházky v Blansku. Navíc naprosto neplánovaná :wink:

Jo a předtím ještě Pompička a po nás Charlie.

Gábina+Žolda

Stálý člen

Příspěvekstř bře 31, 2010 3:44 pm

Ladi, tak my se s Žoldou hlásíme jako dobrovolníci na stavění tratě. Jiný uplatnění při agility mít nebudeme :D

Martina67

Návštěvník

Příspěvekstř bře 31, 2010 3:47 pm

Gábina+Žolda píše:Ladi, tak my se s Žoldou hlásíme jako dobrovolníci na stavění tratě. Jiný uplatnění při agility mít nebudeme :D

Gábi, zrovna ty se Žoldou jste ideální tým, takže žádné výmluvy :!: :mrgreen: Jenom si musíš zvyknout na to, že bez tréninku to zkrátka nejde 8)
Frantu chválím, jen tak dál :D

LenkaV

Kolemjdoucí

Příspěvekstř bře 31, 2010 4:40 pm

Děkujeme všem za pochvalu! :wink:
Fraňťas se ploužil jak šnek - umí to i líp, tedy rychleji! :) Samozřejmě, že všechny jeho záseky jsme řádně vystřihli, aby Frantil vypadal jak největší machr! :D

radka

Stálý člen

Příspěvekstř bře 31, 2010 5:12 pm

tak ted jsme se vrátili zmoklí,ale nadšení oba já i Šaky...pod silným dojmem Lenčina videa jsme vyjeli do sousední vesnice na cvičák....tak ŠAKY vysloveně talent....přes lavici (nebo kladinu-ale velkou.pro vlčáky) úplně v pohodě,docela i rychle....běh se mnou docela ujde ...občas se odpojil,ale vypadá to ,že pochopil,že musíme běhat spolu...trošku se bojí přeskakovat,ale se mnou na vodítku přeskočí....padl na to balíček šunky,ale jsme nadšený...déšť nás pak vyhnal...natočili jsme to na mobil,ale ty první pokusy nestojí za zveřejnění až bude co natáčet tak nakamerujeme a spolu s tím dnešním pokusem zveřejníme :lol: jinak tu houpačku tam neměli,takže tu nám manžel udělá na zahradě a musíme natrénovat....no každopádně do toho jdeme a Šaky mě opět překvapil..je to sporťák a má chuť do všeho, jo a taky pomalu umí zůstaň!!!

radka

Stálý člen

Příspěvekstř bře 31, 2010 5:23 pm

:lol: :lol: :lol: teda Žolda mě pobavil,to je bourák...jak se tam o to opřel a nechal přemlouvat :lol: ,no my jdeme tvrdě do tréninku :!:

LaFi

Moderátor

Příspěvekčtv dub 01, 2010 6:42 am

Martina67 píše:
Gábina+Žolda píše:Ladi, tak my se s Žoldou hlásíme jako dobrovolníci na stavění tratě. Jiný uplatnění při agility mít nebudeme :D

Gábi, zrovna ty se Žoldou jste ideální tým, takže žádné výmluvy :!: :mrgreen: Jenom si musíš zvyknout na to, že bez tréninku to zkrátka nejde 8)
Frantu chválím, jen tak dál :D

Gabči, souhlasím s Martinou, žádné výmluvy a po postavení překážek pro borce :D :roll: , bude nástup na plac :D

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekúte dub 27, 2010 9:27 pm

Tak my se musíme pochlubit, dneska jsme se dověděli, že po cca 2 měsících na agilitách postupujeme do pokročilých (jsme tak rozdělení protože je nás moc) :) Mám z toho hroznou radost a doufám, že se ta práce nějak projeví i na závodech v červnu :D
Je to tvůj přítel,tvůj partner i obhájce, je to tvůj pes. Jsi jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude stát věrně při tobě až do posledního dechu.

Martina67

Návštěvník

Příspěvekstř dub 28, 2010 10:33 am

Jakubíková Jitka píše:Tak my se musíme pochlubit, dneska jsme se dověděli, že po cca 2 měsících na agilitách postupujeme do pokročilých (jsme tak rozdělení protože je nás moc) :) Mám z toho hroznou radost a doufám, že se ta práce nějak projeví i na závodech v červnu :D

Jity, super!!! Já to říkám pořád, že buldočci jsou co by agiliťáci dost podceňovaní :wink: Nemáš nějaké čerstvé videa z tréninku?

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekstř dub 28, 2010 4:31 pm

Martina67 píše:Jity, super!!! Já to říkám pořád, že buldočci jsou co by agiliťáci dost podceňovaní :wink: Nemáš nějaké čerstvé videa z tréninku?

Shodou okolností mám 8)
http://www.youtube.com/watch?v=gcUUmPuGV1g
http://www.youtube.com/watch?v=WXD5xSC7SYA
http://www.youtube.com/watch?v=P0VVnwd4ejI
http://www.youtube.com/watch?v=KpiCpDnnzk8
http://www.youtube.com/watch?v=PcXBXIsME1A
http://www.youtube.com/watch?v=OoKjsfBVw2Q

:wink: Ale některé bych brala s rezervou... :D
Je to tvůj přítel,tvůj partner i obhájce, je to tvůj pes. Jsi jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude stát věrně při tobě až do posledního dechu.

Martina67

Návštěvník

Příspěvekpát dub 30, 2010 8:41 am

Leni, fakt dost dobrý! Angie to opravdu baví a je vidět, že chápe tvoje vedení :)

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekpát dub 30, 2010 12:17 pm

Martina67 píše:Leni, fakt dost dobrý! Angie to opravdu baví a je vidět, že chápe tvoje vedení :)

*Jity :) Tak to jsem ráda, že to jde poznat a že to není jen můj pocit, že ji to baví =) No a to vedení, jsem ji zrovna včera na treninku pěkně domrvila :D ale tak co, každý den nám to nemůže jít :lol:

Martina67

Návštěvník

Příspěvekpát dub 30, 2010 12:32 pm

Jakubíková Jitka píše:*Jity :)

Ježiš, omlouvám se :oops: To je tak, když člověk současně komunikuje na několika místech :D
Jinak ten slalomek bych možná ještě do sekvencí nedávala, trénovala bych ho zatím sólo. A nezkoušela jsi ji vést pozpátku, tedy že ty kousek před ní couváš a do toho proplétání jí pomáháš pohybem obou ruk? My jsme tak začínali a až bylo vidět že to chápe, tak jsme přešli na to vedení co děláš ty.
Jo a nezapomínejte trénovat ho na pravou i levou ruku. U nás to jedni podcenili, dělali slalom pořád jen na jednu ruku a pes ho dodnes nezvládne když má paničku na druhé straně než byl zvyklý. Ale tak snad máte rozumné trenérky, které vás "pohlídají" :wink:

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekpát dub 30, 2010 9:20 pm

Martina67 píše:Ježiš, omlouvám se :oops: To je tak, když člověk současně komunikuje na několika místech :D
Jinak ten slalomek bych možná ještě do sekvencí nedávala, trénovala bych ho zatím sólo. A nezkoušela jsi ji vést pozpátku, tedy že ty kousek před ní couváš a do toho proplétání jí pomáháš pohybem obou ruk? My jsme tak začínali a až bylo vidět že to chápe, tak jsme přešli na to vedení co děláš ty.
Jo a nezapomínejte trénovat ho na pravou i levou ruku. U nás to jedni podcenili, dělali slalom pořád jen na jednu ruku a pes ho dodnes nezvládne když má paničku na druhé straně než byl zvyklý. Ale tak snad máte rozumné trenérky, které vás "pohlídají" :wink:

Nic se neděje =) Ten slalom pozpátku jsme dělali a to ji šlo tak jsme přešli na tenhle způsob a je to takové všelijaké. Ale právě přemýšlím, že začnu bud znova s tím pozadu nebo uplně jinou metodu, přijde mi, že tahle Angie moc nesedí..Děláme ho i na obě ruce, jen asi na těch videích to furt bylo na jednu. JInak nad tím, že bych ho z těch sekvencí vyřadila taky uvažuju, protože mi přijde, že je pak Angie taková rozhozená po něm (někdy) a vypadne z toho celého nějak...A navíc jak se snaží valit tak mám pokousané prsty :evil: :D Ale nějak to výrazně moc neřeším, dokud nemůže všechny překážky dělat "naplno" tak se spíš soustředím na to vedení, tunýlkování a tak. Akorát mě dostává když mě začne zkoušet a u tunelů si ze mě dělá srandu, nechce tam v běhnout, dělá jak kdyby ho nikdy neviděla a testuje co vydržím, to je o nervy vždycky :shock: :)

Martina67

Návštěvník

Příspěvekned kvě 02, 2010 6:49 pm

No, kápla jsi na to. Je potřeba ji podporovat v rychlosti a nadšení z celé sekvence a když v ní má ten slalom, tak to pro ni moc příjemné není a může časem výrazně zpomalit, zatím to dává najevo tou rozhozeností. Takže slalom radši zvlášť, jednak se na něj bude víc soustředit a pak ostatní "běhačku" si tak víc užije a povalí naplno. A pokud bude přecejen slalom v sekvenci, tak i tehdy by měla hned po jeho dokončení dostat pamlsek (možná by stálo za to zvolit něco extra dobrého, co jinak nedostává) a velkou pochvalu a až pak pokračovat dál. Zkrátka udělat jí ze slalomu atraktivní překážku, aby si ji nakonec oblíbila.
A to dráždění u tunelu dobře znám. Copak o to, Angie má na to ještě nárok, ale když ti to udělá zkušený pes po dvou letech trénování přímo v závodě - to je teprve mazec :lol:
Jo, a máte skvělý látkový tunel. V jejím věku se s tou látkou málokterý pes srovná, ale Angie jí proletí jak raketa :)

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekned kvě 02, 2010 10:09 pm

Ona má pamsky jen vyloženě na agilky, takže to by ji snad mohlo stačit =) pak má zvlášt na klasickou poslušnost...jsem v tomhle tak trochu magor =D No jestli mi to bude zkoušet i třeba po dvou letech, tak to už mi asi půjde pára z uší =D =D Jj látkáč ji hrozně baví a když foukal vítr...vím že pes po té ltáce nemá skákat, ale to jsme se lámali smíchy všichni =D skočila na konec te látky a nadzvedlo se to o kus dál, tak zase skočila tam a zase se to nadzvedlo dál atd. poskakovala až to našila hlavou do te pevné části :lol: otřepala se a zase =D ona kolikrát co vymyslí to stojí za to, posledně taky cosi, už bohužel nevím co, jen si pamatuju, že jsem se musela opřít o áčko jak jsem se smála, hroznej komediant a bavíme tam všechny =D

Marika a Timmy

Site Admin

FB a výkonnostní průkaz agility

Příspěvekúte srp 17, 2010 3:01 pm

Přesunuto

------------------------------------------------------------------------------------------------------
od Martina67 » stř bře 31, 2010 5:38 pm

Tak aby případní zájemci nemuseli hledat informace na starém fóru, budu se snažit shrnout dříve napsané informace sem:

Agility je překážkový běh, který připomíná koňský parkur. Uvidíte na něm překážky jako jsou tunely, slalom, klasické skokové překážky, houpačka, kladina apod., které musí TÝM (čili pejsek pod vedením svého páníčka) v daném pořadí co nejrychleji a pokud možno bezchybně zdolat. Je to daleko náročnější než coursing, jak pro buldočka tak pro páníčka, vyžaduje to nejen fyzickou zdatnost obou členů týmu, ale taky sehranost. To vše nezískáte ničím jiným než pravidelným tréninkem, možná proto to dělá míň buldočků, ale ti co to dělají jsou skvělí.

Agility lze dělat jen tak pro radost, ale pokud už umíte všechny překážky, můžete si poměřit síly s ostatními na závodech. Když se přihlásíte na nějaké neoficiální závody, pak nepotřebujete žádný výkonnostní průkaz, jenom musíte splňovat podmínky dané pořadatelem, které jsou uvedeny v propozicích každého závodu.
Na oficiální závody už musí váš tým vlastnit výkonnostní průkaz, do kterého se zapisují výsledky běhů, zkoušek atd. Vše o získání tohoto průkazu najdete na stránkách Klubu agility ČR http://www.klubagility.cz/ .
V agility jsou týmy rozděleny do tří výkonnostních skupin: A1(nejnižší, tam všichni začínají), A2 a A3. Pro přestup do těch vyšších musí tým splnit určitý počet zkoušek s hodnocením Výborně, u přestupu z A2 do A3 jsou ještě nějaké další podmínky. Navíc ten, kdo se dostane do A3, tak ještě nemá „vyhráno“, musí každý rok obhajovat tuto výkonnost. Pokud se mu to nepodaří, tak spadne zpátky do kategorie A2. Pokud ale tým 2x po sobě obhájí A3, tak pes získá doživotní titul A3Champion, který se stává součástí jeho jména. Jsem ráda, že v ČR dosáhl tohoto titulu i buldoček a tím je Baldric.

Zde najdete seznam všech vydaných výkonnostních průkazů Klubem agility ČR na francouzské buldočky http://kacr.info/breeds/show/119 . Teodor je tam dvakrát, pokaždé s jiným psovodem (každý tým musím mít svůj výkonnostní průkaz), takže celkem je k dnešnímu dni evidováno 10 buldočků. Jestli jsou všichni stále aktivní bohužel nevím (je tam např. i 10tiletá Amy), s určitostí ale můžu napsat, že v současné době níže uvedení netopýři reprezentují svoje plemeno na oficiálních závodech agility v těchto kategoriích:

A3Ch Baldric (Praha-západ) - nyní je již v kategorii veteránů, v roce 2008 se stal Mistrem České republiky v agility družstev a následně mu byl udělen titul A3Champion

Darinka z Hlučínských rovnin (Hodonín) - A2

Kiki (Suchomasty) - A2

Korzár - A2

Eby - A1

Megie (Mladá Boleslav) – A1 .

O ostatních se mně bohužel nepodařilo zjistit aktuální informace. Pokud někdo víte o těch dalších tak budu ráda když doplníte, samotnou mě to moc zajímá
Marika + Timmy a R2 (Artur)

Martina67

Návštěvník

Máme mistra!!!!!

Příspěvekpon zář 13, 2010 10:08 am

Jedna čerstvá super zpráva:
Baldric si pod vedením Jany Schnabelové vyběhal tento víkend (11.-12.září 2010) ke svým úspěchům další trofej. Stal se mistrem České republiky v kategorii veteráni-small :!: :!: :!:
Moc gratulujeme :!: :!: :!:

LaFi

Moderátor

Re: Máme mistra!!!!!

Příspěvekpon zář 13, 2010 10:31 am

Martina67 píše:Jedna čerstvá super zpráva:
Baldric si pod vedením Jany Schnabelové vyběhal tento víkend (11.-12.září 2010) ke svým úspěchům další trofej. Stal se mistrem České republiky v kategorii veteráni-small :!: :!: :!:

Velké gratulace Baldricovi a Janě !!!! Je vidět, že Baldric je mazák v agility :D :D

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Re: Máme mistra!!!!!

Příspěvekpon zář 13, 2010 11:34 am

Martina67 píše:Jedna čerstvá super zpráva:

Gratulujeme!!!!!! Tak teď ještě Darinka a Angie má dva super vzory! :wink:

LaFi

Moderátor

Re: Agility

Příspěvekpon zář 13, 2010 2:06 pm

Tady je video - Baldric :D .

KingArtur

Site Admin

Příspěvekpon zář 13, 2010 3:30 pm

to je mazec, desetilety hopsajici buldoch - fakt parada !

gratulace Jane a Baldricovi
S pozdravem Pepa
a buldoček Artur a Hedera
Chovatelská stanice francouzských buldočků www.bullmelone.eu
Obrázek

Marika a Timmy

Site Admin

Agility???

Příspěvekpát říj 15, 2010 9:21 am

Přesunuto
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Agility???
od radka » 14 říj 2010, 21:19

Nikki,my ted zkoušíme dancing...jen tak doma,je to teda fuška,kdybys chtěla (my spíš pro zábavu,aby jsme něco dělali)...tady je návod
http:/www.lerl.info/dogdancing/choreografie.htmlfrbul je nejlepší a buldo
radka
--------------------------------------------------------------------------------
od Nikki » 14 říj 2010, 20:15

kousek od Pardubic, z ChocněNikki
od LaFi » 14 říj 2010, 19:38

Chodit na frbulu na sporty, výcvik agility apod. tam se občas někdo ukáže kdo to trénuje a poradí. Pokud máte někde v okolí kde dělají agility zeptejte se tam zda můžete chodit . Dále příští rok bude pravděpodobně opět výcvikový tábor pro francouzské buldočky kde bude také agility. Odkud jste?
odkaz viewforum.php?f=17
LaFi
od Nikki » 14 říj 2010, 19:20

Ahoj,
chtěla bych vás poprosit o nějaký info, jak se agility trénuje, jestli jako už by měl pejsek umět základní poveli, nebo jestli se může rovnou začít chodit a něco o tom.
Jeden známý, co cvičí psi (vlčáky předevsím) mi asi 3x ukazoval, jak trénovat toho našeho raubíře základní povely a říkal, že je moc šikovnej, že by byl super na agility. Taky bych ráda, kdyby něco dělal, protože ho to cvičení opravdu bavilo. Díky moc za info
Marika + Timmy a R2 (Artur)

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekpát říj 15, 2010 7:58 pm

Zdravím =) My agility běhámea ze začátku nám někdo říkal, že pejsek musí umět základní poslušnost, někdo zase že ne...My jsme tam šli když Angie něco uměla, ale určitě ne nějak spolehlivě na 100%. Kolikrát se nám ze začátku stalo, že chytla rapla, vyběhla z dráhy a lítala mezi psama, ale zase musím na druhou stranu říct, že agility nám ten náš vztah posílili už tím, že se to musí všechno dělat pozitivně a je to pro psisko vlastně hra =) A Angie se nějak postupně naučila co a jak, a že s psiskama se může hrát potom atd. =) A pokud je šikovnej a má chuť do společné práce tak by to určitě nebylo na škodu zkusit, jen at lidí vidí, co buldočci všechno zvládnou! :wink:
Jinak seznam agility klubů je tady http://www.klubagility.cz/ciciste-a-kk-agility.html
A jinak teda, jak píše Radka, dogdancing je taky fajn a Angie teda taky mooooc baví =)

Danae

Návštěvník

Příspěvekčtv lis 18, 2010 2:48 pm

Zdravím,
tak jsme se včera zúčastnily s Adélkou našich prvních neoficiálních závodů v agility - závodily jsme v kategorii Baby( 12 - 18 měs.) a musim říct, že se nám zadařilo:-)..V Kategorii Hra( kdy se mělo naskákat co nejvíc překážek a tunelů za 40s) jsme vyhráli 1. místo, v kategorii Jumping také 1. místo a v kategorii Agility také 1.místo:-)..takže celkový vítěz této kategorie:-)...
Nejdřív se na nás závodíci netvářili, když jsem tam dorazila s buldíkem, ale pak jsme jim ukázaly, jací vlastně buldočci jsou:D...
Závody se konaly v kryté pískové hale v Podolí. Sice organizátoři měli dost časový skluz, ale jelikož jsme byly v kategorii baby a začínaly mezi prvníma, tak nás to moc nezasáhlo:-)
Takže vzhůru na další tréninky!!
Obrázek
Další

Zpět na Psí sporty (coursing, agility aj.)