Právě je ned úno 25, 2018 5:05 pm

Agility a jiné sporty s buldočky

Agility, coursing a další sportovní vyžití pro Vaše buldočky. Informace kde se konají tréninky, jak začít a další...

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Re: Agility

Příspěvekčtv lis 18, 2010 3:26 pm

Supeeeer! Gratulujeme!!! Jen tak dál, ať se posílí řady agilitních buldočků :wink: :)
Je to tvůj přítel,tvůj partner i obhájce, je to tvůj pes. Jsi jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude stát věrně při tobě až do posledního dechu.

LaFi

Moderátor

Re: Agility

Příspěvekčtv lis 18, 2010 3:45 pm

Gratuluji ke krásnému výkonu !! Jen tak dál.

Marika a Timmy

Site Admin

Trénink a sportování s buldočkem

Příspěvekčtv pro 30, 2010 6:18 pm

Přesunuto

od Ruda & Gregor » 26 pro 2010, 23:22
Tak dneska večer jsem byl cvičit na peška, máme ho jen chvíli ale začíná si ho oblibovat :). Už ho stačí jen naučit s peškem na stromě a bude to paráda 8) .
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
od Ki+M a Hercules » 26 pro 2010, 14:20

My sa nevieme dostat do agility klubu, lebo je to tu v BA plne a beru ine plemena. No asi predsudky alebo co. Coursing chceme skusit, uvidime, ci sa nam bude darit. A s agility je to hlavne o tom, ci to bude pejska bavit. Rovnako ako u ludi nie kazdy je zrovna na nejaku gymnastiku. Ale pokial je moznost skusit treba. My behame po okoli, tiez aporty a pod. Dokonca ked bola taka fajn jesen sme chodili pri taku hradzu korculovat na koleckovych brusliach. To sa mu velmi pacilo, proste nas normalne tahal :) Da sa vymysliet vselico, ak je doma zahrada poznam ludi tu v SR, co maju vlastnu agility drahu doma. Tunel sa da kupit, alebo ten z ikey, co je pre decka pouzit.Dalsie veci sa daju tiez zmajstrovat :) treba ale najprv nastudovat spravnu techniku cvicenia.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
od Ruda & Gregor » 26 pro 2010, 14:07

Jsme z Rožnova pod Radhoštěm ze Zlínského kraje.Z těch coursingových akcí se určitě nějaká najde která nebude moc daleko :) .To agility jsme chtěli taky zkusit ale myslel jsem že na to musí být pes hodně poslušný :lol: .
od LaFi » 26 pro 2010, 07:09

Ještě je možnost , podle možností ve Vašem okolí, vyzkoušet agility. Velmi dobrý psí sport a dá se říct, že se provozuje téměř v každém městě. Coursing dobrá věc , ale bohužel málokde se provozuje, musí se za ním jezdit daleko. Odkud jste? Dále jsou dobré dlouhé několika kilometrové vycházky svižným krokem :D
od Ruda & Gregor » 26 pro 2010, 00:56

Zdravím, jak často a jak trénujete se svými buldočky ?Gregorovi je 1 rok a 3 dny a trénujeme s peškem, tenisákem, taky aporty do strmých kopců, a hlavně běhání s kamarádovým cane corso.Gregor není žádné "tintítko" váží necelých 15kg a tak dbáme na zdraví a kupujeme kloubní výživu Alavis , multivitamíny Giom a kvalitní granule :)..Nechci aby s něj vyrostl nějaký gaučový povaleč ale taky ho nepřetěžuji .Příští rok se chystáme skusit coursing tak uvidíme jak to dopadne :mrgreen: .Máte nějaký tip na sportovní aktivitu pro našeho pejska ? :wink:
Marika + Timmy a R2 (Artur)

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Re: Agility a jiné sporty s buldočky

Příspěvekpát pro 31, 2010 12:27 pm

Ruda a Gregor: My máme 2x týdně agility, 1x týdně klasickej cvičák + když je tak coursing, ale to není moc často =( Ale jinak něco děláme každý den - aporty,frisbee a trenink poslušnosti, který jí zaměstná hlavně hlavu, takže se unaví. A shodou okolností taky lítačky s cane corso - asi tisíckrát denně (až mě z toho občas hrabe) protože ho máme doma =) Buldoček je podle mě schopen dělat cokoliv (např. není prolbém i weight pulling a to s tím peškem co si nemůžu vzpomenout jak se jmenuje :D ), pokud k tomu páneček přistupuje s rozumem!
a co se týče agility, jak píše Ki+M je hlavní aby to pejska bavilo, my jsme začali chodit když bylo Angie půl roku a rozhodně se moc o polsušnosti mluvit nedalo, utíkala mi z parkurů, protože si chtěla hrát s psiskama případně si tvořila vlastní parkur, protože se ji hold nechtělo sledovat kam bych si já přála aby běžela apod. ale chtělo to jen treninky, čas a chuť nás obou :wink:
Je to tvůj přítel,tvůj partner i obhájce, je to tvůj pes. Jsi jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude stát věrně při tobě až do posledního dechu.

LaFi

Moderátor

Příspěveksob bře 26, 2011 3:04 pm

Tak jsem začali amatérsky trénovat agility :D , Charlie, Sonny a Franta, za dědinó na takovym malym plácku :D . Kupodivu jim to šlo . Sonny velmi mile překvapil, na to že je to takové velké dacan :D :D
https://picasaweb.google.com/1176076601 ... ce2632011#

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěveksob bře 26, 2011 4:05 pm

No pěkný Laďo, kluci jsou šikovný :-)
Marika + Timmy a R2 (Artur)

Martina a Omar

Návštěvník

Příspěvekpon bře 28, 2011 8:56 am

Ladi, super....jen mladýho prožeň. Kdyby Omar už "nedědkovatěl", taky bych ho honila na překážkách. 8) Teď zkouším agility s dogáčem Guliverem...včera jsme zrovna zase agiliťákům vytřeli tunel zevnitř - vběhla do něj černá doga a vyběhla šedá :D Ale jo, za tu srandu to fakt stojí :wink:

Pavel10

Návštěvník

Příspěvekpon kvě 30, 2011 6:54 pm

Tybrďo, to je nádhera, ten náš by se jenom válel u gauče. Je fakt, že někdo se prostě rodí s temperamentem a někdo ne. Stejně jako lidi, tak i psi jsou různí.
Miluji celou přírodu, mé buldočky, ale také výrobky z konopí, a protože chci jíst jen to nejlepší, pustil jsem se do vitariánství a vám to doporučuji také, protože se cítím skvěle.

raduska987

Kolemjdoucí

Příspěvekúte črc 12, 2011 6:10 pm

taky bych chtěla běžet se svou buldočkou na závodech :lol:

LaFi

Moderátor

Příspěvekúte črc 26, 2011 2:20 pm

raduska987 píše:taky bych chtěla běžet se svou buldočkou na závodech :lol:

Šak není problém , aby běhal na závodech :D , teď v srpnu si může zkusit coursing na IV.FRBUL CUPU a agility určitě taky ještě bude :) . Na naše buldočí závody můžou všichni i ti co to běhají poprvé , my to bereme hlavně pro zábavu a aby se pejsek vyblbnul a unavil :D

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekúte črc 26, 2011 3:47 pm

LaFi píše:aby se pejsek vyblbnul a unavil :D

Ladi jenom pejsek? =)) :D

LaFi

Moderátor

Příspěvekúte črc 26, 2011 4:25 pm

Jakubíková Jitka píše:
LaFi píše:aby se pejsek vyblbnul a unavil :D

Ladi jenom pejsek? =)) :D

Jituš, jasně i my :D , u mě se už o běhu nedá říct, ale vyblbnu se :D a únava bývá i s něčeho jiného :D

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekúte črc 26, 2011 8:30 pm

LaFi píše:Jituš, jasně i my :D , u mě se už o běhu nedá říct, ale vyblbnu se :D a únava bývá i s něčeho jiného :D

Pšššššš, veřejně zasádně jen ze sportu!! :lol: :lol: A o tom to je, agility je hra =)

Fanynkovci

Stálý člen

Příspěvekstř srp 17, 2011 11:42 am

Tak jsme se s Fanynkou taky přihlásili do kurzu agility, včera náš první trénink a katastrofa :lol: Fanča chytla rapla, lítala všude jen ne tam, kde měla a přestože jsme už nějaké zkušenosti s agility posbírali na buldočím táboře, přišla veškerá snaha vniveč :mrgreen: ... místo hopsání přes překážky lítá za mnou a kouše mě do bot :lol: :lol: :lol: ... no snad se to spolu naučíme, jsme tam jediní začátečníci :wink:
Gabča+PeŤa & Funny+Rozi

LaFi

Moderátor

Příspěvekstř srp 17, 2011 12:08 pm

Fanynkovci píše:Tak jsme se s Fanynkou taky přihlásili do kurzu agility, včera náš první trénink a katastrofa :lol: Fanča chytla rapla, lítala všude jen ne tam, kde měla a přestože jsme už nějaké zkušenosti s agility posbírali na buldočím táboře, přišla veškerá snaha vniveč :mrgreen: ... místo hopsání přes překážky lítá za mnou a kouše mě do bot :lol: :lol: :lol: ... no snad se to spolu naučíme, jsme tam jediní začátečníci :wink:

:D :D :D

Martina a Omar

Návštěvník

Příspěvekstř srp 17, 2011 1:07 pm

LaFi píše:
Fanynkovci píše:Tak jsme se s Fanynkou taky přihlásili do kurzu agility, včera náš první trénink a katastrofa :lol: Fanča chytla rapla, lítala všude jen ne tam, kde měla a přestože jsme už nějaké zkušenosti s agility posbírali na buldočím táboře, přišla veškerá snaha vniveč :mrgreen: ... místo hopsání přes překážky lítá za mnou a kouše mě do bot :lol: :lol: :lol: ... no snad se to spolu naučíme, jsme tam jediní začátečníci :wink:

:D :D :D

:lol: :D :lol: :D
To muselo být super !!! My takový srandy už nezažíváme...Guliver skáče celkem slušně a když donutím Omara, tak jelikož on už je starší a "rozumný" pán a nebude ze sebe přece dělat všem okolo šaška, tak ano - on na ten parkur půjde, ale zadara to nebude. Takže Omar má úžasný oční kontakt s mojí rukou, ve které je kus salámu a kam jde "salámová ruka", tam jde on. Problém nastává u tunelu....když je rovno, tak je to v poho, ale jakmile je tunel krapet zahnutej tak "salámová ruka" naznačí - Omar vběhne dovnitř, zjistí, že ruka se salámem je pryč a jelikož nevidí skrz tu zatáčku dál, tak se chlapec uprostřed tunelu otočí a vrátí se zpět k "salámové ruce".....jistota je prostě jistota. 8)

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekstř srp 17, 2011 1:26 pm

Uklidní/potěší vás, když přiznám, že Angie to sem tam dělá do teď (ty amoky) a to agilitíme rok a půl? :D :D U nás je to teda ale spíš k pláči... :oops: :)

Fanynkovci

Stálý člen

Příspěvekstř srp 17, 2011 3:05 pm

taky se mi chtělo trochu brečet, páč jsem pani řikala, že už jsem to zkoušely a že umíme hop a tunel a tak nám dala jednoduchou trasu a co Fanča na to? způsobně zůstala sedět, dokud jsem jí nedovolila vyběhnout = jediný, co udělala dobře, pak se žádný hop totiž nekonalo :roll: .. a jak tu byl zmíněný tunel do oblouku, tak napoprvé jo, pak zase ne, pak jí vadilo, že nevidí nakonec, pak chtěla hopsat na něj, no katastrofa, já jako velitel jsem se taky "nepochlapila", možná kdyby mě někdo natočil, tak se tam už neukážu, propadla bych se hanbou... ve finále - všechno dělám blbě, takže kdo se to má vlastně učit :?:
ale pobavila jsem se výborně, ona je takovej komedoš... :lol: :lol: :lol:
Gabča+PeŤa & Funny+Rozi

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekstř srp 17, 2011 6:03 pm

Řekla bych, že tohle není nic neobvyklého u buldočího agilitování =) Nevím jak ostatní co fakt běhají, ale my jsme měli různé fáze - 1. byla že Angie se hrozně snažila a byla fakt pocitvý "student" - to jsme se dostali tak do té fáze že zvládala i zahnuté tunely a látkový tunel. 2. fáze byla, že právě takhle začala blbnout - obíhala tunely, skákala na ně, do skoček jsem ji musela "vytlačovat" apod. Mimochodem mi takhle nakrásně poskákala tunel i na našich prvních závodech, myslela jsem, že se propadnu a všichni okolo se náramně bavili =) pak se postupně začala soustředit, ale smz přicházeli další typy překážek a s nimi tohlo vše znova :D až se je naučila všechny, ale do ted pokud je unavená nebo má prostě náladu tak mi ji vyhne. Nebo taky když cití, že ji nevěřím a že ji jistím víc než by bylo třeba. Za to já jsem ještě pořád na začátku a když se na videích vidím jak ji ty běhy matlu, tak bych si nejradši namlátila :D
Nejdůležitější ale pro mě stejně bylo se smířit s tím, že buldoček prostě komediant je a že sem tam hold ostatní pobaví a člověk stejně nezmůže nic jiného než se začít bavit s ním =) Pravda, trvalo mi to asi 3/4 roku... :D
Můžu se zeptat kam na agi chodíte?

Fanynkovci

Stálý člen

Příspěvekstř srp 17, 2011 7:09 pm

tak to mě trochu uklidnilo... :lol:
no my jsme začali chodit do Olomouce na cvičiště "Za Olmou". jinak v OL moc na výběr není. Nic jiného jsem pravda po netu ani nenašla. No uvidíme, co z nás bude, závodit možná nebudem, ale chtěla jsem s ní něco dělat, co by ji bavilo a mě taky. Tak proto jsme se přihlásily :D
Gabča+PeŤa & Funny+Rozi

Fanynkovci

Stálý člen

Příspěvekstř srp 17, 2011 7:19 pm

ještě jsem teď koukala na ty Tvoje videa (můžu tykat? :wink: ) a zejména to třetí video jako bych viděla tu našu praštěnou holku, my jsme teda slalom zkoušely jen na táboře, ale Angie skoro stejná jako Fanča _ asi i kvůli té barvě :D chci se zeptat, když běžíte, máš v ruce pamlsek nebo dáváš až z kapsy po doběhnutí? já to zkoušela bez, ale to mi šla po těch botách a když jsem ho měla v ruce, tak letěla jak šílená z pamlskem, občas něco přeskočila nebo proběhla tunel, ale cvičitelka zase říkala, že by se ten pes neměl fixovat na pamlsek v ruce, ale měl mít radost už jen z těch překážek. tak já su z toho ale jelen :lol: :lol: :lol: no po jedné lekci nemůže člověk chtít zázraky, že... :mrgreen:
Gabča+PeŤa & Funny+Rozi

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekstř srp 17, 2011 8:36 pm

Určitě můžeš tykat =) Můžu taky? :D
No v Olomouci jsou ještě Kiricani, jsou dobří, ale mají pořád beznadějně plno =( pak by tam měli být ještě nějací, ale o těch nic nevím.
Když jsme začínali, tak jsem běhala určitě s pamlskem v ruce. Měla jsem ho jakkdyž mezi ukazováčkem a palcem, ale spíš než ve špičce(špetce) tak naplocho a všechny ostatní prsty jsem měla taky natažené, takže jsem ji jaksi přirozeně ukazovala celou rukou/dlaní i když tam ta mlska byla. Podle mě by se to tak ze začátku mělo dělat, hlavně než pozná že agi jsou fakt prča a začne se částečně "odměnovat překážkama". U každého psa je důležitá motivace. Potom jsem si ale začala dávat mlsíky do druhé ruky než na kterou jsem vedla a následně do kapsy. Průběžně jsem začala používat i hračky (ze začátku to nešlo, Angie na ně byla "přemotivovaná"), protože ty jsou zpravidla dobré na zlepšování rychlosti, zatímco pamlsky na přesnost. Každopádně i dnes když je potřeba běžím s hračkou/mlskem přímo u sebe a snažím se to střídat se schováváním, prostě tak jak to vyhovuje Angie, ne tak jak by se to nějak oficiálně mělo.
Myslím, že to časem taky poznáš, co Fanči (ne)vyhovuje. Já třeba už vím, že u slalomu nemůžu mít v ruce nic, u kladiny zatím musím mít pořád mlsku a když dělám složitější otočku musím mít hračku. Pak to taky tak vypadá, když jdeme v treninku na parkur - v jedné kapse mlsky, v druhé míček, v kapse na zádech pískací hračka a hračka na přetahování a švy jsou rády že drží :lol:

Fanynkovci

Stálý člen

Příspěvekčtv srp 18, 2011 10:45 am

jo, můžeš samo tykat :) sme mladý holky, že... :P
no potěš koště teda s tou motivací. uvidíme... :lol:

Gábina
Gabča+PeŤa & Funny+Rozi

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekčtv srp 18, 2011 11:34 am

:D to půjde, buldočci milujou když se jim někdo věnuje a když za to navíc ještě dostanou odměnu, tak si myslím, že by se velká část z nich div nepřetrhla :D a nebo vždycky říkám, že střapec to jistí - natáhnout po dráze a hotovka, může běžet sama :D škoda, že nemáme ještě vlastní překážky, mohla bych to rovnou v sobotu vyzkoušet :lol:

Fanynkovci

Stálý člen

Příspěvekčtv srp 18, 2011 12:42 pm

taky jsme přemýšlely, že by to byla největší motivace, asi navážem kus igelitu na hračku a bude... na sobotu se už těšíme, doma nesmíme slovo "střapec" ani vyslovit !!! :P pokud jsem pochopila správně, že taky jedete do Okluk :D
Gabča+PeŤa & Funny+Rozi

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekčtv srp 18, 2011 1:18 pm

jj jedeme =) Původně jsme neměli, takže nejsme napsaní, ale nakonec to vyšlo. Už se moc těšíme! =)

LaFi

Moderátor

sraz buldočků a agility na Suchým

Příspěvekpon srp 22, 2011 12:23 pm

Pozvánka na VI. ,,free,, sraz frbulů na Suchým u Boskovic spojený se závody v agility ,,Jumping Athéna,,

Pozvánka na již VI. ,,free,, sraz buldočků na Suchým u Boskovic v areálu penzionu Athéna ve dnech 9.-11.9.2011, tentokrát spojený se závody v agility ,, Jumping Athéna,, . Srazy na Suchým jsou již legendární a těší se dlouhodobé tradici. Na prvním setkání bylo 7 buldočků , na loňském bylo 75 buldočků , tak uvidíme jak to bude letos vypadat a jaký bude zájem. Podle dotazů by mohl být vcelku slušný. Pokud nebude dostanečný počet zájemců o sraz i o ubytování, sraz nebude.
Program : jako každý rok je ,,FREE,, - volný, na každém záleží jak si ho udělá , možnosti procházek po okolních lesích,
vycházka na nejvyšší vrchol Drahanské vrchoviny - Skalky a meteorologickou stanici, popř. návštěva Moravského krasu , Boskovic apod.

Další program : v sobotu 10.9. v 10:00 závody buldočků v agility : kategorie - pokročilí
začátečníci
superzačátečníci
Agility - závody z technického hlediska pouze ,,Jumping,, - 2 kola poř. 3 kola
pokročilí - ti co už někde závodili nebo se na to cítí
začátečníci - ti co věčně začínají a byli už na buldočích závodech apod.
superzačátečníci - ti co to nikdy nedělali a chtějí to vyzkoušet, ti co to zkoušeli a nejde jim to , tady je možnost používat vodítko apod.

začátek - v 10:00
startovné - 150,-
po skončení závodů - vyhlášení výsledků a předávání cen

sobota v odpoledních hodinách - trénink coursingu - cena 1běhu = 35,- a platí se na místě, každý natahuje pro svého psa střapec,
poté volná zábava
Agility a coursing zajišťuje p. Hana Rajtšlegrová - Agility Blansko
Prostor k těmto psím sportům nám poskytli majitelé penzionu Athéna
Ubytování: pouze v chatkách - cena chatky bez ohledu kolik je v ní osob = 550,-/noc - záloha 100,-
Strava : vlastní nebo dle jídelního lístku restaurace nebo penze ( 270,-/osoba)

Hned s přihláškami posílejte i startovné a popř. i záloha na ubytování = 100,- . číslo účtu= 195611265/0600 (GE Money Bank).
Přihlášky zasílejte na email : frbul@email.cz
Frbul.cz

LaFi

Moderátor

buldočí agility závody

Příspěvekpon srp 22, 2011 4:37 pm

Pozvánka na buldočí závody v agility - ,,Jumping Athéna,, , které budou při srazu buldočků na Suchým u Boskovic 10.9.2011. Agility bude pro všechny , jak pro pokročilé, tak začátečníci a i pro ty co to nikdy nedělali a chtějí to vyzkoušet - kategorie super začátečník, takže se nemusíte toho bát a přijeďte si to vyzkoušet. :-) . Více infa v pozvánce na sraz.

LaFi

Moderátor

výsledky agility na Suchým u Boskovic 10.9.2011

Příspěvekpon zář 12, 2011 4:18 pm

Výsledky v agility:
Pokročilí: 1. místo Sasha + Lucie Drápelová

Začátečníci:
1. Safira + Martin Schmidt
2. Charlie + Ladislav Fiala
3. František + Lenka Vybíralová
4. Sonny + Lenka Linetová
5. Gina + Hana Rokytová
6. Funny + Gabriela Rauschová
7. Fanda + Barča Matějková
8. Karel + Romana Matějková

Superzačátečníci:
1. Richarda + Marek Pouč
2. Jesinka + Lucie Crlíková
3.Jasper + Jana Krátká
4. Dixí + Pavla Buchtelová
5. Rev + Petr Procházka
6.Eda + Veronika Lýčková
7. Matylda + Jana Trejtnarová
8. Daisy + Tomáš Knotek
9. Honey + Michal Galba
10. Rambo + Dana Buchtelová
11. Mandy + M.Francusová
12. Merlin + Michal Šmíd
13. Frederic + Veronika Dostálová
14. Nik + Miroslav Bernard
15. Frodo + Martina Dreher
16. Dellisa + Marcela Pernicová
17. Matylda + Petra Musilová

Olga

Moderátor

Příspěvekpát zář 16, 2011 4:55 pm

Olga a Amálka
PředchozíDalší

Zpět na Psí sporty (coursing, agility aj.)