Právě je pon dub 23, 2018 6:51 am

Buldočí páreček v útulku v Ostravě - není v nabídce ! ! !

Sekce pro archivaci smazaných inzerátů a nabídek psů.

Moderátor: Moderátoři

• Autor
  • Zpráva

Noemi

Stálý člen

Re: Fena buldočka v útulku v Ostravě

Příspěvekpát lis 26, 2010 2:45 pm

JarkaVil píše:Je to fenečka,po karanténě chytila chřipku-dnes je u veterináře.Zamluvit nejde a proto doufám,že se mi ji podaří za týden vzít domů do tepla.

Dřív než za týden ji nedají?...pokud má chřipku, určitě by jí více prospělo teploučko domova než stěny útulku.
Jana, Nela (frbul), Bax (skorostafbul)
Papáme: J. - všechno možné ;-); N. - syrové masko se zeleninkou; B.- granule záměrně po pytli střídáme ;-)

JarkaVil

Stálý člen

Příspěvekpát lis 26, 2010 3:41 pm

Ne teď bude v léčení...to ji nedají.Bude k vydání až příští pátek,pokud bude zdravá.Jarka a Vilík

Blandik

Kolemjdoucí

Příspěvekpát lis 26, 2010 3:49 pm

To je zvláštní včera jsem tam volala, bylo mi řečeno, že napoprvé to byla tisková chyba, že se jedná o pejska, který může domů. Zřejmě levá ruka neví co dělá pravá. Volala jsem tam včera kolem 13.hodiny. No nic, hlavně ať se uzdraví, Fidík ani já se zřejmě nikdy nedočkáme :(

radka

Stálý člen

Příspěvekpát lis 26, 2010 3:51 pm

no taky to teda trošku nechápu...domácí ošetřování je domácí ošetřování,ale někdy ty útulky mají jasná pravidla a nemůžou jít přes ně,to je asi jeden z nich,pokavaď není zvíře zdravé....jsou to hlavně ty útulky mestské,dotované městem,tam to mají přísné....akorát si myslím,že rezervace se dělají,ale musíš tam jet osobně ...po telefonu se rezervace někde dělají,ale stejně když tam někdo příjde fyzicky,tak má přednost
nevím jak to máš daleko,ale já bych tam asi zajela a tu rezervaci udělala
FRBUL JE NEJLEPŠÍ A BULDOČEK JE BŮH

Můj pes se jmenuje Schaquille

JarkaVil

Stálý člen

Příspěvekpát lis 26, 2010 4:02 pm

Radko, dnes si vzal syn dovolenou a hned ráno před otevřením útulku tam pro jistotu zavolal.Chtěl ji alespoň zamluvit,bylo mu řečeno,že oni pejsky nezadávají a nevydávají pokud jsou nemocní.Jen řekli,že jde dnes k veterináři.Samozřejmě budu zítra volat abych zjistila co jí vlastně je.Taky to nemusí být chřipka.Jakmile to jen trochu půjde,syn ji kdykoliv vyzvedne a nechá ji u sebe v bytě.Je na něj absolutní spoleh :D .Takže zítra bych měla vědět více.Jarka a Vílík

Noemi

Stálý člen

Příspěvekpát lis 26, 2010 5:13 pm

Snad bude vše v pořádku...půjde jen o normální nachlazení...v tom případě by ale opravdu měli zauvažovat, jestli to náhodou nevzniklo z podmínek, ve kterých momentálně je...jako, že určo.
Navíc - jestli v rychlosti předání nehraje roli i to, že třeba na nemocného pejska dostanou víc peněz :-(...kdyby jim šlo o blahobyt, tak se jim jedná o to, aby byl v teploučku u svého páníčka. Nehledě na to, že v útulku bývá kolem 150 psů.
Papáme: J. - všechno možné ;-); N. - syrové masko se zeleninkou; B.- granule záměrně po pytli střídáme ;-)

radka

Stálý člen

Příspěvekpát lis 26, 2010 7:47 pm

ted si brala Milenky dcera am.buldoka z útulku a má ted psincový kašel,to je prudce nakažlivé,to je v útulcích bohužel možné...ale je to dobře léčitelné,tak jestli ho třeba nemá,to pes kašle

Nikolka

Stálý člen

Příspěvekpát lis 26, 2010 7:53 pm

To je dobrý že jeden říká že je to kluk a druhý že holka, to jsem blázen. Tak hlavně ať se uzdraví a jde k novým páníčkům hrozně bych jí to prdelce přála. Držím moc pěstičky ať už ji máte doma.

JarkaVil

Stálý člen

Příspěvekúte lis 30, 2010 3:42 pm

Tak už jsem se přes útulek dopátrala,proč jsou takové zmatky v pohlaví.Pod udaným ID je veden pes ovčák.Takže proto ty zmatky.I já s útulkem diskutovala a nakonec jsme zjistili,že je v počítači pod špatným číslem.Jinak fenečka je v léčení, vypadá to opravdu na chřipku a nejbližší termín vydání je úterý...ach jo.Zamluvit ji nechtějí....tak mi bylo doporučeno volat....V pondělí ráno ji mohu zamluvit a vydají ji až v úterý.Je v teple a tak snad to bude v pořádku.Zase se uklidňuji tím ,že bude lepší pokud si projde léčení v útulku a já ji hned v začátku nebudu tahat po doktorech a ještě více ji stresovat.Jen mne mrzí,že nejde zamluvit.Tak musím jenom doufat,že to dopadne.Jarka

Nikolka

Stálý člen

Příspěvekpon pro 06, 2010 5:27 pm

Jak to dopadlo s touhle holčičkou nevíte někdo? už je doma v teple?

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekpon pro 06, 2010 6:44 pm

Je to hruza, ze pes moze byt dedicstvo, v mojom pripade to bude jedine dedic, keby sa uz nieco take prihodi..aspon neskonci v utulku a niekto mu bude akurat tak oblizovat labky. U nas sa teraz rieislo nieco podobne s pudlikmi...tiez podobne a rovnako neprijemne.
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

JarkaVil

Stálý člen

Příspěvekúte pro 07, 2010 3:49 pm

Zdravím všechny, slíbila jsem,že napíšu hned jak se mi podaří tuhle buldinku umístit u mne doma.Včera jsem ji chtěla zamluvit v útulku,tak jak jsem byla domluvená.A situace se má takto: Buldinka je sice nachystaná k předání ale vůbec neměla chřipku,tak jak mi po celou dobu říkali.Stalo se to ,že mi bylo jen tak mezi řečí sděleno,že buldinka má polypy(čili květák) v obou uších,je to chronické a je přeléčená.Ale je to léčba na doživotí.Má kamarádka měla buldíčka se stejným problémem a 5-ti letech ho nechala z milosti utratit.Každý den se mu ouška ošetřovala,pak prodělal několik bolestivých operací a nakonec mu polypy vrostly až hluboko k mozku.Začal být z té bolesti agresívní a doktoři ho raději uspali.Tak tohle je moje zkušenost s touto nemocí.Celou noc nespím...a bojím se,že i kdybych si tuhle buldinku vzala,neměla by klid s tím mým torpédem.Spíše potřebuje mít klid a pohodu.A proto vám chci sdělit,že je volná a nachystaná pro někoho,kdo si troufne.Já to nejsem.Mě samotné je z toho smutno ale netroufám si.Snad to pochopíte.Jarka a Vilík

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekúte pro 07, 2010 6:21 pm

Ja urcite pochopim, tato nemoc neni velka sranda a asi by bol lepsi nejaky ten klud pre nu. No hadam sa jej rychlo najde panicek, ktory ju bude mat rad a bude vediet obstarat poriadnu liecbu a prevenciu. Nechapem len preco sa yorvna tieto kvetaky v usiach tak casto vyskytuju u buldikov...asi predispozicia....jedna z mnohych.
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

JarkaVil

Stálý člen

Příspěvekúte pro 07, 2010 6:28 pm

Taky nevím proč se tato choroba vyskytuje u buldíků.Celou noc jsem prohrabávala informace k tomuto onemocnění.O buldinku prý je zájem...tak fakt doufám,že se dostane někam kde je klid a že to u ní bude probíhat standartně.Moc jí to přeju.Já mám 1,5 letého buldíka plného energie.To by nebylo dobré pro nikoho.Jarka a Vilík

Chipatos

Návštěvník

Příspěvekstř pro 08, 2010 5:52 pm

Buldočky si nikdo vzít nemůže, protože se čeká na soud. Jsou předmětem dědického řízení :-(
Chipatos

petruskaa

Stálý člen

Příspěvekčtv pro 09, 2010 11:08 pm

Tak Lojzku ( fenečku úplně nahoře ) jsem si přivedla předevčírem z Ostravského útulku...jenže jsem ji hned další den musela vrátit :( ..mám doma taky fenečku fr. buldočka, 2,5 roku a nesnesly se..takže potřebuje někoho, koho bude mít jen pro sebe..je to žárlivka :wink: ..ale strašně milá a úplný mazel. Opravdu měla chřipku, ještě u mě pčikala a tekl ji soplík. Ty uši nemá zase tak hrozné, ale bude se to muset hlídat a nezanedbat..

JarkaVil

Stálý člen

Příspěvekpát pro 10, 2010 2:04 pm

Petruskoo, moc díky za info.Dvě fenečky se někdy nesnesou...no nedá se nic dělat.Ostrava je velká a snad si Lojzinku někdo osvojí jako jediného mazlíčka.Taky mi pořád leží v hlavě.Tak snad třetí zájemce bude ten pravý.Jarka a Vilík

Gabsterdam

Návštěvník

Příspěvekpát pro 10, 2010 7:05 pm

Promiňte, ale k tomuto se vyjádřit prostě musím.

Vezmete si dalšího psa, tedy fenku v daném případě, ještě k tomu z útulku a čekáte, že se okamžitě snese s Vaším mazlíčkem? Je mi líto, ale teď jste té nebohé fenečce způsobila jen další stres. Jakýkoli pes si bude vymezovat své působiště, prostě "rvačky" budou. A Vy po jednom dni vrátíte psíčka do útulku, víte co, měli by tam vrátit Vás a hned dvakrát!

A jen na okraj, já už mám v současnosti 3 buldočky, první papírový, druhý z množírny a třetí útulkový, byly to boje, ale to každý normální chovatel ví a musí s tím počítat. Trvá to pár týdnů a měsíců, to snad forum nečtete? Našla byste tam spousta rad a návodů jak psíky socializovat dohromady. I já byla místy zoufalá, ale poté, co jsem útulek viděla, tak bych si musela ruce urazit, abych tam psa vrátila.

To, co jste udělala je vysoce nezodpovědné a stresující pro nebohou fenečku, kterou jste z útulku vzala a zase ji tam vrátila. Pes z útulku není rozmar, je to naopak velká odpovědnost. V útulku se psy neberou proto, aby se ušetřilo, ale aby se jim pomohlo a prošli si leckdy peklem, takže nelze čekat pohodové miloučké štěňátko.

Omlouvám se všem, ale toto mě rozlítilo, ještě s takovým klidem napsat, musela jsem fenečku vrátit, je mi z toho skutečně zle (a to vyjadřuju slušně).

Zdraví, Gábina

Nikolka

Stálý člen

Příspěvekpát pro 10, 2010 7:12 pm

Tak jak jsem si to přečetla, tak musím s paní souhlasit. Nemůže to být nikdy hned v pohodě, když máte doma dospělého psa nebo fenku a k němu přivedete dalšího dospělého, trvát to skutečně i několik měsíců a chce to jen a jen trpělivost. Je o tom spousta šlánků a literatury. Je to škoda že to petruška nevydržela a hned to vzdala. Asi by mi ruce upadly, kdybych měla psa vracet zpět do útulku, musí to být pro ni strašný stres. Zažila jsem si to také s holkama. K dvouleté jsem přivedla další a byl saigon, protože to byl rozmazlenej jedináček, nechtěla se o nic dělit, pořád útočila a vše si chránila. Stálo mě to dost nervů, ale jsou to velice inteligentní bafíci, takže Nikča pochopila že to není nepřítel a teť na Mimi nedá dopustit. Chce to jen a jen trpělivost. Je to škoda, že se to takhle rychle vzdalo.

Gabsterdam

Návštěvník

Příspěvekpát pro 10, 2010 7:21 pm

mluvíte mi z duše Nikolko. Kromě toho s mým Františkem z útulku to také bylo tak, že ho tam jednou vrátili, nesnesli jeho zdravotní potíže (má deformovaný jícen, tj. často zvrací a je neduživý), z útulku jsme přivezli doslava vystresovanou časovanou bombu, bylo to děsné, ale prostě nejela jsem pro psa do luxusní chovatelské stanice a k tomu jsem doma měla dva rozmazlené vymazlené roční buldočíky, proto jsem musela být zodpovědná a při prvních potížích to nevzdat. Vždyť bych si musela do konce života vyčítat, co jsem způsobila. To je však problém zde, lidé nechápou, že pes z útulku je vlastně ta největší oběť a odpovědnost chovatele. Jde o psy se zlým osudem, vystresované, většinou staré či nemocné či obojí, zkrátka tam nepořídíte papírové, sladké, bezproblémové štěňátko, do útulku jedete splnit určité sociální poselství když to trochu přeženu.

radka

Stálý člen

Příspěvekpát pro 10, 2010 7:35 pm

já už to ani nepíšu ,protože to nemá zřejmě cenu,sice nemám psa z útulku,ale nasávám tady vaše cenné zkušenosti+ od holek z Miji,myslím ,že bych mohla přednášet,to až si zase přečte Pavlínka :wink: ,ta sem myslím už i dala "NEŽ SI VEMETE PSA Z ÚTULKU! "

ale píšu proto......AHOJ GÁBI !!!! tak jak? jak válčíte ,co Mabík a kucííííí pražský????? :D :D jéééé pálím cukroví!!!! :D

Nikolka

Stálý člen

Příspěvekpát pro 10, 2010 7:38 pm

Mluvíte mi z duše, je to vlastně taková naše oběť, ale stojí to za to a hlavně za ty jejich sladké ksichtíky. Jste dobrá, že jste si vzala ke dvoum ještě jednoho, klobouk dolů a můj velký obdiv. Mě už by to přítel nedovolil, měla jsem co dělat s druhou ale být to na mě a mít baráček tak jich mám snad deset. Jsou to zlatíčka.

petruskaa

Stálý člen

Příspěvekpát pro 10, 2010 8:39 pm

Tak to mě opravdu mrzí, jak jste reagovala...ne, že má fenka útočila..ale fenka z útulku ji napadala. Byla velikostně jednou taková, jako moje a opravdu jsem se bála, že ji ublíží. Nebyl to žádný rozmar, opravdu jsem ji chtěla pomoci, ale rvalo mi to srdce po pejskovi, který je z útulku a kdo ví, co si prožil, ještě křičet a posílat jej neustále na místo. Do útulku jsem jej vrátila z toho důvodu, že věřím, že si ho domů odvede někdo, koho bude mít Lojzinka jen pro sebe. Ona nenechala mou fenku si hrát, pokaždé se do ni zakousla...mám velmi temperamentního buldočka a najednou se bála jen vylézt z pelechu. Jen se dívala a když měla někam jít, tak se krčila k zemi. Na hození hračky už ani nereagovala a jen sledovala Lojzku z útulku, jestli po ní zase vyjede...po jednom dni.
Promiňte, ale na tohle jsem srdce neměla...a hodně mě mrzí, jakým způsobem jste to napsala. Nesla jsem ji s brekem zpět. A od té doby si to vyčítám, jenže mi prostě nic jiného nezbylo.

Noemi

Stálý člen

Příspěvekpát pro 10, 2010 10:07 pm

Zpočátku jsem si jen přečetla info o vrácení a říkala jsem si, že se tentokrát zdržím "hlasování".
Vím, jak je to těžké...sama mám dva psy - oba z útulku a oba dospělé...první - "bojovník" :mrgreen: ... no, a k němu jsme v únoru dovezli Nelču - jsem myslela, že ji sežere ... on je nehravý, a Nelča jo - takže jsem se zrovinka dneska nasmála, jak ho statečně kouše do uší a nohy, aby se jí aspoň chvilinku věnoval :wink: . Prostě to vyšlo, i když nerozlučná dvojka, která spolu spí v pelíšku, z nich nikdy nebude...max tak na opačných koncích postele :lol: .
Kamarádka si před rokem přivezla k pejsanovi fenu - ti se zkamarádili, nerozlučná dvojka...jen on - původně ňouma, si ji chrání jako oko v hlavě....a i když byl původně pes neštěkací, tak začal i vrčet, když se k ní náhodou nějaký psí potenciální nápadník přiblíží...ale dá se to ukočírovat. V sprnu si jeli pro útulkového jack russela - a problém jak hrom...sama jsem jí radila, aby to vzdala. Hafoše mají, ale nemůže být vůbec dohromady s zbývajícími dvěmi, pokousal přítele od dcery, porval se s jeho psem, zakousl několik slepic...jinak je to ale plyšáček k zulíbání...ale tohle bych já nedala.
Nemůžu tedy soudit tak ani tak...někdo prostě problém vzdá, jiný se s ním popere...jen škoda, že to odnesou zrovinka ty nevinné psí dušičky :?: .
Tak snad se nějde nějaký odhodlaný milovník placatek, který si dá pod stromeček jeden super dáreček...tuhle opuštěnou psí tvářičku.

Nikolka

Stálý člen

Příspěvekpát pro 10, 2010 10:13 pm

Podívejte je to Vaše věc, jen si myslím, že jste to vzdala moc brzy. Ony by si na sebe holky zvykly, jen to chtělo hodně času a být s nima 24 hod. denně a vydržet. Vím že to není legrace, a holt by si holka musela zvyknout že přišla do domova kde už jedna byla a že ji nemůže takhle napadat. Mrzí mě to, jak to dopadlo snad si ji vezme někdo kdo jí dá lásku a bude na ni mít čas. Ani si nechci představit co musela všechno prožít, čím si prošla a jak jí musí být. Je to smutné, hlavně ať si ji někdo vezme a není tam sama.

Gabsterdam

Návštěvník

Příspěvekpát pro 10, 2010 11:57 pm

Opět to Nikolka řekla za mě, nikoho neodsuzuji, jen zde dávám zrcadlo, aby potencionální chovatelé byli připraveni na to, že pes utulkář je velká rána a rozhodně je potřeba jeho přijetí do rodiny promyslet. Nicméně teď se nám to zvrtlo jiným směrem, co ta fenečka v ostravě? Máme zájemce? Já opravdu s třemi buldočími chlapečky nemohu zachraňovat, finančně ano, ráda přispěju, ale fyzicky nyní nikoli

MílaK

Stálý člen

Příspěveksob pro 11, 2010 1:20 am

jé..Gábinko, jsem ráda, že jste se ozvala co Vaši buldíci..
on nemá každý nervy,povahu nakonec i čas na to pořád být ve střehu,aby se něco nestalo a hafani se neporvali, vím o čem mluvím dnes už na to s dospělými dětmi vzpomínáme s úsměvem. Měli jsme dominantního boxera a k němu vzali druhého boxera ten byl mazel a vše si nechal líbit.Na procházkách jsem vždy volala na pejskaře mate psa nebo fenu atd.Ale pak se to během 1/2 roku srovnalo.
no jo ..dnes ,když jdu s buldočkou a boxerkou obě klidné, hodné,boxerka poslechne na přivolání tak je to uplně jiná procházka ale je fakt když s námi jde ještě dceřina jack russelka tak už jsem víc ve střehu to je taková malá rozmazlená provokaterka troufne si .
mějte se fajń
Míla

Nikolka

Stálý člen

Příspěveksob pro 11, 2010 5:41 pm

Protě každý by si měl rozmyslet než si vezme pejska z útulku, protože to vždycky bude problém a vždycky si na sebe budou nějakou dobu zvykat, kamarádka to měla půl roku, ale zvládla to a stálo to za to. Já jsem se nabrečela když mi Nikol na Mimi startovala jen když se pohla a ta se bála jen kolem ní projít. Teď jsou nerozlučná dvojka, ale jak jde o žrádlo, tak si Nikolka hlídá svou misku, to asi lepší nebude, ale hrajou si spolu, spís polu v pelíšku, prostě paráda. Takže všem přeju pevné nervy s pejskama které si přivedete domů ke svým stávajícícm miláčkům a hlavně dobře si to promyslete, není to sranda, ale velká odpovědnost a taky oběť.

Noemi

Stálý člen

Příspěvekúte pro 14, 2010 9:37 pm

Venku je nevlídně...feňule je ještě pořád v útulku...připadá mi to strašné :? ....placatka asi moc hezké Vánoce letos mít nebude...kdyby měl někdo zájem, vlakem bych ji přiblížila. Je mi jí líto.

Akim

Návštěvník

Příspěvekstř pro 29, 2010 3:02 am

No nechci nikoho soudit a ani nebudu,někdy je vše v reálu jiné než si lidé představují.Náš Akimek trpěl stejným onemocněním uší.Prodělal kompletní plastiku uší a mohu říci jen jedno,je to hrůza ,bolest a trápení toho pejska.Tato nemoc se prý nese v gen.řetězci ale také to často propukne po nedoléčené chřipce atd.Někde to narůstá pomalu a někde je to rychlé jak smršť.
A adopce,někdy se stane ,že se pejsci jen prvotně nesnesou ,ale někdy poznáte okamžitě ,že jde o život jednomu nebo druhému.Ano máte pravdu je to stresující fenečku vracet zpět.Každý kdo si bere pejska domu k dalšímu by měl mít aspoň pár dní volna a pomoci to všem zvládnout.Paní nebo slečna to určitě myslela dobře,bohužel to někdy nejde tak jak si představujeme.
PředchozíDalší

Zpět na Smazané nabídky a inzerzerce