Právě je stř úno 21, 2018 6:11 pm

Boule, bouličky, vyrážka, akné

Má Váš buldoček zdravotní problemy? Nebo měl a už je zdravý? Napište Vaše zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

KIMBO

Kolemjdoucí

Re: Boule, bouličky, vyrážka, akné

Příspěvekpon úno 21, 2011 10:05 pm

Dobrý večer drazí milovníci buldočků. Naše Andynka, adoptovaná díky našemu foru, má zase problém. Máme ji teprve od června a už musela po špatně provedeném císařském řezu na kastraci. Sotva je veselá, miluje nás i Kimbu, tak jsem jí nasahala před týdnem bulku v bříšku.Veterinář nás po pokusu o léčbu ATB, která nezabrala ,objednal na středu ve 12 na operaci. Musí to ven a roste to poměrně rychle. Jediná naděje je, že by to mohl být vnitřní steh po nepovedené první operaci se zánětlivou reakcí v okolí. Na tukový nádorek to nevypadá. Když to nebude jasné, tak histologie a strach a všechno, co si jistě umíte představit.
Nechci prosit o rady, ani utěšování, jen prosím, držte nám palce!!! Napíši, jak jsme dopadli.
Andynka, Kimbo, Anna a Josef

Janča

Návštěvník

Příspěvekpon úno 21, 2011 10:58 pm

Ahoj KIMBO ve strředu na vás budu moc myslet at to všechno dobře dopadne...

Babetta

Stálý člen

Příspěvekúte úno 22, 2011 12:09 am

Držím pěsti, aby přišlo štěstí.... napiště jak jste dopadli.
Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.

KIMBO

Kolemjdoucí

Příspěvekčtv úno 24, 2011 1:02 am

Tak jsme dnes podstoupili s Andynkou v Mariánských Lázních operaci bulky v podbříšku. Bohužel nález nebyljednoznačný, doufali jsmev jasný stehový granulom, protože, když byla ještě u minulé "chovatelky" tak měla císařský řez a byla velmi špatně šítá nějakými nevstřebatelnými nitěmi. Pan doktor si ale dnes nebyl zcela jistý, posílá vše na histologii a tak se budu hroutit ještě nejméně 10 dní.Andynka je sladká, statečná, trpíme spolu v posteli a už i pila kuřecí vývar , jen zatím čůrá pod sebe. To je nám ale jedno, jen kdyby to dobře dopadlo.Jsou jí teprve 2 roky a dnes to byla už její 3. operace.Konečně by měla být štastná a ted zase tohle.Kimbíčka jsme museli odvézt na pár dní k dceři, aby měla klid a ten vypadá, že se z toho také složí. Nežere a trpí, tak ho asi zase přivezem.Tak na nás prosím nadále myslete, ozvu se, až budou zprávy. Držte nám palečky a tlapičky, Pánkovi Andy, Kimbo, Anna a Josef

Olga

Moderátor

Příspěvekčtv úno 24, 2011 9:37 am

držíme,
pohyblivé nádorky jsou méně nebezpečné, než ty nepohyblivé, kdysi jsem měla lipom na rameně, dělala jsem v Nemocnici pod Petřínem, když jsem to zjistila, málem jsem psala závěť a hned ráno letěla na chirurgii. Primář na to sáhl a řekl :" hýbe se to, bude to lipom, zítra ráno nalačno to vyndáme, i nevyoperovaný lipom se může zvrhnout na karcinom". A mám klid.
Olga a Amálka

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekčtv úno 24, 2011 3:10 pm

Tak držím a chápu, taky čekáme na výsledky z histolky - nechávala jsme vyoperovávat psovi boule na noze, prej by to nic být nemělo, ale i tak nad tím člověk musí přemýšlet...
Je to tvůj přítel,tvůj partner i obhájce, je to tvůj pes. Jsi jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude stát věrně při tobě až do posledního dechu.

Brina

Návštěvník

Příspěvekpát dub 22, 2011 4:38 pm

KIMBO píše:Tak jsme dnes podstoupili s Andynkou v Mariánských Lázních operaci bulky v podbříšku. Bohužel nález nebyljednoznačný, doufali jsmev jasný stehový granulom, protože, když byla ještě u minulé "chovatelky" tak měla císařský řez a byla velmi špatně šítá nějakými nevstřebatelnými nitěmi. Pan doktor si ale dnes nebyl zcela jistý, posílá vše na histologii a tak se budu hroutit ještě nejméně 10 dní.Andynka je sladká, statečná, trpíme spolu v posteli a už i pila kuřecí vývar , jen zatím čůrá pod sebe. To je nám ale jedno, jen kdyby to dobře dopadlo.Jsou jí teprve 2 roky a dnes to byla už její 3. operace.Konečně by měla být štastná a ted zase tohle.Kimbíčka jsme museli odvézt na pár dní k dceři, aby měla klid a ten vypadá, že se z toho také složí. Nežere a trpí, tak ho asi zase přivezem.Tak na nás prosím nadále myslete, ozvu se, až budou zprávy. Držte nám palečky a tlapičky, Pánkovi Andy, Kimbo, Anna a Josef

Držíme palečky, Vy nám držte také. Včera jsme byly na punkci kožní bulky a také čekáme na ortel. Snad to prý, po konzultai s jedním lidským a dvěna veterinářema, SNAD bude "jen" nezhoubný nádor nebo JEN zahnisaná a ohraničená bulka nebo tuková bulka. Dostaly jsme antibiotika a čekáme, co bude dál. Fence je přeci jen 8 let a k tomu má hysterickou paničku.
Všem přejeme méně nemocí a krásné prožití velikonoc.
Brita, Arka, Bessy a kamarádka Péťa

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekpát dub 22, 2011 4:45 pm

Marcelko,

přeji vše nej k svátku, mám na tebe asi špatný mail, jelikož se mi vrátil. Mimochodem držíme také pěsti, moc, aby bylo vše v pohodě.

A co Bessy, buldočka z Polí, jak ta se má?

Zdravím tebe a tvoji smečku.
Marika + Timmy a R2 (Artur)

Barbucha

Návštěvník

Příspěvekned kvě 01, 2011 11:24 pm

Tak naší Valče se udělala taky malinká boulička na spodní straně brady-připomíná mi to absces jaký mívali naši kocouři po bitvě. V průměru má tak 0,5 cm. Zítra se s ní raděj vydám k vet, ať něco nezanedbáme, ale doufám, že je to taky jen puberta-je nám 5 měsíců.
Bára a Valča

Brina

Návštěvník

Příspěvekpon kvě 02, 2011 12:26 pm

Jakubíková Jitka píše:Tak držím a chápu, taky čekáme na výsledky z histolky - nechávala jsme vyoperovávat psovi boule na noze, prej by to nic být nemělo, ale i tak nad tím člověk musí přemýšlet...

Zdravím a přeji všem krásný den a hodně radosti z placatek.
V pátek jsme si byly na veterině pro výsledky punkce kůže na zádech. UF, je to zánět, máme antibiotika a klid. Lidi, řeknu Vám, že kdybych mohla pít, takl mě v pátek střízlivou nedostali, jaká to byla úleva.
Jsme na antibiotikách a hlavně v klidu jak já, tak ta moje velká placatice.
Malá placatice, Bessy z polí se má skvěle, čeká jí očkování před buličím táborem, jestli do té body nezačnou obě hárat. Tak jsem na ní zvědavá. Bývalá majitelka mi totiž ten Bessinčin očkovák bohužel neposlala a já chci mít vše v pořádku a tábor je daleko od Prahy.
Malá placatice začíná poslouchat a už i doma se chová způsobně, takže to začíná být malá, hodná lumpice.
Všem s nějakým problémem moc držím palečky, aby jako já slyšeli od veterináře samé dobré zprávy.
Marcela, Arka, Bessy a kamarádka Péťa

petraplzen

Návštěvník

Příspěvekpon čer 13, 2011 10:41 am

Ahoj všem, včera večer jsem našemu Maiovi našla zhruba na přehodu hrdla a krku "cosi" - ani ne jako boubli spíš otok. Má to jen na jedný straně. Hned ráno jsem letěla na veterinu, v tomhle ohledu jsem docela plašák (na sebe ne, to jdu až když fakt musím :lol: , ale co se týká hafanů, tam hysterčím). Paní doktorka říkala, že je to otok, ale že pak se tam dá nahmatat tvrdá tkáň. A že je to v místě kde je uzlina, takže by klidně mohla být zduřená. A že to může být od nějakého štípnutí nebo klíštěte. Pak taky byť je mlaďounkej, nějakej nádor.
Domluvili jsme se, že to pár dní necháme a budeme pozorovat a když to nezmizí nebo se to nebude změnšovat, že mu odebere vzorek.
Nemáte někdo podobnou zkušenost nebo nápad, co by to mohlo být?
Byli jsme před více než dvěma týdny na injekci (něo jako Prednisol, jen s jiným názvem), protože se pořád škrábal, tak máme podezření na alergii zřejmě na trávu nebo něco podobnýho. Týden na to jsem mu pak dala obojek proti klíšťatům (ale to se paní doktorce jako možná příčina moc nezdála). Jinak pejsek vypadá úpně v pohodě, hraje si (spíš řádí), papká, prostě nic mimořádnýho.
Každopádně já si balím práci sebou a jedu domů, protože jsem akorát vynervovaná a chci ho mít pod dohledem. Když by Vás něco napadlo, budu ráda, když napíšete.

petraplzen

Návštěvník

Příspěvekúte črc 12, 2011 10:45 am

Tak jsme již třetí týden na antibiotikách. Po těch prvních začal otok opadat a boule se zmenšovat. Jak jsme je ale vysadili, tak během pár dnů recidiva. Opět otok a boule se začala zvětšovat. Tak jsem dostali jiný antibiotika a ty už má dva týdny. Na antibiotikách je to bez otoku a boule mnohem menší, prý tam něco je "zapouzdřený". Veterinář nám řekl, že by to vyndal. Což znamená operaci a do tý mě se zrovna dvakrát nechce. On si myslí, že je tam nějaký cizí těleso a že když antibiotika vysadíme, tak to opět oteče:-(.
Byla jsem včera ještě u jiné paní veterinářky na konzultaci, protože operaci beru jako poslední možné řešení a hlavně, pejsek je jinak úplně ok, o to míň se mi do ní chce. Druhá veterinářka by zase vůbec neoperovala, že se jí nezdá, že by tam bylo něco jako třeba tříska, a že je i blbá doba na oprerace (horko) a pro placatku zvlášť. Taky, že prý operace v týhle oblasti jsou jedny z nejkomlikovanějších. Ona by to chtěla vidět, jak to vypadá bez antibiotik.
Na oba veterináře jsou po Plzni reference dobrý, takže co si z toho vybrat fakt nevím... :cry:

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekúte črc 12, 2011 10:48 am

petraplzen píše:Tak jsme již třetí týden na antibiotikách. Po těch prvních začal otok opadat a boule se zmenšovat. Jak jsme je ale vysadili, tak během pár dnů recidiva. Opět otok a boule se začala zvětšovat. Tak jsem dostali jiný antibiotika a ty už má dva týdny. Na antibiotikách je to bez otoku a boule mnohem menší, prý tam něco je "zapouzdřený". Veterinář nám řekl, že by to vyndal. Což znamená operaci a do tý mě se zrovna dvakrát nechce. On si myslí, že je tam nějaký cizí těleso a že když antibiotika vysadíme, tak to opět oteče:-(.
Byla jsem včera ještě u jiné paní veterinářky na konzultaci, protože operaci beru jako poslední možné řešení a hlavně, pejsek je jinak úplně ok, o to míň se mi do ní chce. Druhá veterinářka by zase vůbec neoperovala, že se jí nezdá, že by tam bylo něco jako třeba tříska, a že je i blbá doba na oprerace (horko) a pro placatku zvlášť. Taky, že prý operace v týhle oblasti jsou jedny z nejkomlikovanějších. Ona by to chtěla vidět, jak to vypadá bez antibiotik.
Na oba veterináře jsou po Plzni reference dobrý, takže co si z toho vybrat fakt nevím... :cry:

A vzal mu ten veterinář z toho ten vzorek? Co zjistil?
Je to tvůj přítel,tvůj partner i obhájce, je to tvůj pes. Jsi jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude stát věrně při tobě až do posledního dechu.

petraplzen

Návštěvník

Příspěvekúte črc 12, 2011 11:50 am

To říkala paní doktorka, když jsme s tím byli úplně poprvé. Jezdíme na vetkliniku, kde je doktorů více. Takže ta říkala, že z toho můžou odebrat vzorek. Pak při druhé návštěvě jiný doktor, že je to asi ta slinná žláze a antibiotika zabírala, takže jsme odběr vzorku neřešili. A teď když jsme tam byli předposledně, tak jsme byli zase u jiného doktora - k tomu já osobně chodím nejraději a právě i na něj jsou dobrý reference - a ten je pro vyndání.
A včera jsem ho vzala ještě úplně na jinu veterinu. A tam paní doktorka, řekla teď neoperovat, že by to chtěla vidět bez působení antibiotik, udělá rozbor krve a moči, a případně že by se vzal ten vzorek na hystologii, ale to prý se musí taky přispat a na výsledky se čeká snad tři týdny.

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekúte črc 12, 2011 12:37 pm

Jo takhle...No já osobně bych ty vzorky nechala odebrat, aby se vůbec zjistilo, co to teda je. A případně i ty další vyšetření. Sice je tam třeba to přispání, ale pořád je to míň rizikový než narkoza. Osobně by se mi ho moc nechtělo nechávat operovat s tak málo informacema co to může být - jestli ta slinná žláza, nádorek, abces...Takové věci může pomoct odhalit i ultrazvuk a rentgen.

petraplzen

Návštěvník

Příspěvekúte črc 12, 2011 12:46 pm

Já se právě operaci chci taky vyhnout, pokud to jde. Proto jsem ho vzala ještě jinam. Každopádně paní doktorka mu udělá nějaký krevní rozbory a rozbor moči - i když to spíš asi kvůli těm antibiotikům. Zkusím se jí zeptat, ještě na ten rentgen. Díky :D

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekúte črc 12, 2011 5:56 pm

Není za co, hlavně at je v pořádku =)

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekčtv črc 14, 2011 12:29 pm

Podla mna sa to da vybrat aj za pomoci iba prispania, my sme takto riesili za prispania velmi hlboku ranu u psa, nie nasho, ale urcite nic necitil a bolo to na krku, tam kde je uzlina tiez. Nasho Hercula uz raz prispavali a v pohode, prispali, za cca. 20 min. pichli preberacku, do par minut uz bol hore a nastvany pozeral, ze co sme si to dovolili. Pri prispavani je akurat to, ze by nemal od rana nic jest. Ja by som to radsej dala vybrat, potom pre istotu dala na histologiu, ak by to nebolo iba cudzie teleso ako je zapuzdrena trieska. Myslim, ze je lepsie prispat a dat vybrat, ako ladovat psa ATB bez vacsieho efektu. Takze posluchla by som toho pana doktora, ktoreho mate tak oblubeneho.
Drzim palce :wink:
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

petraplzen

Návštěvník

Příspěvekstř črc 20, 2011 9:48 pm

Operaci se, bohužel, nevyhneme. Antibiotika to sice potlačí, ale nevyléčí. Boulička nám pořád zůstává, neoteklá a mnohem menší, ale úplně nezmizí. Takže jdeme v pátek na odběry krve a když bude všechno ok, čeká nás v úterý zákrok :( . Sice mě pan doktor trochu uklidnil, že používají jen inhalační narkózu a také pracoviště je dobře vybavené, ale stejně...

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekčtv črc 21, 2011 11:41 am

petraplzen píše:Operaci se, bohužel, nevyhneme. Antibiotika to sice potlačí, ale nevyléčí. Boulička nám pořád zůstává, neoteklá a mnohem menší, ale úplně nezmizí. Takže jdeme v pátek na odběry krve a když bude všechno ok, čeká nás v úterý zákrok :( . Sice mě pan doktor trochu uklidnil, že používají jen inhalační narkózu a také pracoviště je dobře vybavené, ale stejně...

Inhalační narkoza je velké plus. Držíme palce at ji v pohodě zvládne =)

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekčtv črc 21, 2011 11:53 am

Drzime palce, dobre to dopadne, inhalacka je dost bezpecna. Nam sa po nej prebrala fenka velmi rychlo a ani jej nebolo zle. O par hodin uz chcela skakt na gauc. Takze malo strachu a vela zdaru! :wink:

petraplzen

Návštěvník

Příspěvekčtv črc 21, 2011 1:11 pm

No já jsem popravdě na nervy už od toho úterka, co jsme domluvili termín. Říkala jsem panu doktorovi, že by měl ještě mě předepsat nějaká sedativa do té doby. Doporučil mi raději lahev dobrého vína :lol: .
Takže od úterka budu mít dovolenou a budu s marodem doma. Snad to všechno bude ok.

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekčtv črc 21, 2011 1:22 pm

Myslim, ze marod to bude az zneuzivat tolko pozornosti, nas sa uz naucil lihat na bok preventivne, simuluje neviemco :D Hlavne nech to dobre dopadne a to vino urcite treba otvorit, po zdarenom vykone treba otvorit dodatocne sapmanske :mrgreen:

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekčtv črc 21, 2011 3:30 pm

Pan doktor má recht...=) Já byla uplně vydeptaná, když Angie byla na sále při kastraci. Vet máme v jiném městě, jsme bez auta a co dělat v čekárně takovou dobu v nervech...A najednou se vedle kliniky objevila hospoda...=))

petraplzen

Návštěvník

Příspěvekčtv črc 21, 2011 4:06 pm

Moc díky za podporu :D . Neměl by to být nějak náročný zákrok, ale pořád je to operace se všemi možnými riziky. A on je takový moje malý miminko. Ale máte pravdu na oslavu bouchneme šampus a když se dá rychle dokupy, tak se přijedme podívat v srpnu na Frbul cup seznámit se s ostatními buldíky.

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekčtv črc 21, 2011 4:15 pm

No právě, at je to na 10minut nebo půl hodky pořád je to narkoza. Já je mám taky jako děti a vlastně hned po feně asi za 14dní šel do narkozy i pes, no byla jsem fakt zralá už na ty sedativa...=D
My se tam v srpnu bohužel nedostaneme =( Ale tak je to buldoček, bojovník, zvládne narkozu v pohodě a do dvou dnů bude vymýšlet lumpárny =))

petraplzen

Návštěvník

Příspěvekúte črc 26, 2011 6:09 pm

Tak jsme se před hodinou vrátili z veteriny. Brouček je po operaci a vyspinkává se z narkózy. Byla to "podělaná" tříska nebo, jak tomu říká pan doktor, osina. UF!!! Teď ještě aby nebyly žádné komplikace a pak VELKÁ ÚLEVA! Zřejmě nakoupím kovový nebo plastový nábytek :D .

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekúte črc 26, 2011 8:34 pm

Je to šikulka!! Téda tak to patříte mezi další u koho jsem slyšela, že je osina takhle potrápila. Kamarádova fena, najednou začala dost kulhat, až ji taky tu nohu otvírali a měla tam cca v 15ti cm =/ Ale aspoň že ted už bude mít klid, chlapák =)

Maky&Cookie

Nováček

Re: Boulička

Příspěvekúte srp 02, 2011 9:15 pm

JUDr.Pavel Němec píše:Přejeme pěkné odpoledne! My jsme nedávno objevili našemu miláčkovi též bouličku, měl ji na levé zadní nožce. Abychom něco nezanedbali, navštívili jsme veterináře. Paní doktorka nám vše důkladně vysvětlila a doporučila odstranění bulky. Takže, náš miláček je týden po operaci, zanedlouho jdeme na vyndání stehů a jsme moc rádi, že jsme tento problém včas řešili. Paní doktorka byla velice ochotná, příjemná no... profík !!! Pokud budeme mít problém, rádi se na ní v budoucnu obrátíme. Nechceme dělat žádnou reklamu, ale je to fakt šikulka, tak pokud budete chtít jukněte na: http://www.veterinapac.cz/

Mějte se krásně !!!!

chtěla bych se zeptat, co to bylo za bouličky a co vam na to zabralo, mame totiz asi neco podobneho. diky moc

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěveksob zář 10, 2011 2:18 pm

No nasmu herculovi dnes vyberaju bradavicu, strasne velke to mal a si to rozskrabol. zacalo to tak celkom nevinne malou bradavickou a kedze nepomahali nejake masticky, ani bylinka, co sa mal na to natierat, tak sme to uz museli dat von. teraz mame naseho mucinka prispaneho, bojim sa a dufam, ze sa v pohode preberie.
Potom napisem ako sme dopadli.
PředchozíDalší

Zpět na Zdravotní problémy a nemoce