Právě je čtv úno 22, 2018 5:47 am

Boule, bouličky, vyrážka, akné

Má Váš buldoček zdravotní problemy? Nebo měl a už je zdravý? Napište Vaše zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Re: Boule, bouličky, vyrážka, akné

Příspěvekčtv črc 21, 2011 11:41 am

petraplzen píše:Operaci se, bohužel, nevyhneme. Antibiotika to sice potlačí, ale nevyléčí. Boulička nám pořád zůstává, neoteklá a mnohem menší, ale úplně nezmizí. Takže jdeme v pátek na odběry krve a když bude všechno ok, čeká nás v úterý zákrok :( . Sice mě pan doktor trochu uklidnil, že používají jen inhalační narkózu a také pracoviště je dobře vybavené, ale stejně...

Inhalační narkoza je velké plus. Držíme palce at ji v pohodě zvládne =)
Je to tvůj přítel,tvůj partner i obhájce, je to tvůj pes. Jsi jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude stát věrně při tobě až do posledního dechu.

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekčtv črc 21, 2011 11:53 am

Drzime palce, dobre to dopadne, inhalacka je dost bezpecna. Nam sa po nej prebrala fenka velmi rychlo a ani jej nebolo zle. O par hodin uz chcela skakt na gauc. Takze malo strachu a vela zdaru! :wink:
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

petraplzen

Návštěvník

Příspěvekčtv črc 21, 2011 1:11 pm

No já jsem popravdě na nervy už od toho úterka, co jsme domluvili termín. Říkala jsem panu doktorovi, že by měl ještě mě předepsat nějaká sedativa do té doby. Doporučil mi raději lahev dobrého vína :lol: .
Takže od úterka budu mít dovolenou a budu s marodem doma. Snad to všechno bude ok.

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekčtv črc 21, 2011 1:22 pm

Myslim, ze marod to bude az zneuzivat tolko pozornosti, nas sa uz naucil lihat na bok preventivne, simuluje neviemco :D Hlavne nech to dobre dopadne a to vino urcite treba otvorit, po zdarenom vykone treba otvorit dodatocne sapmanske :mrgreen:

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekčtv črc 21, 2011 3:30 pm

Pan doktor má recht...=) Já byla uplně vydeptaná, když Angie byla na sále při kastraci. Vet máme v jiném městě, jsme bez auta a co dělat v čekárně takovou dobu v nervech...A najednou se vedle kliniky objevila hospoda...=))
Je to tvůj přítel,tvůj partner i obhájce, je to tvůj pes. Jsi jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude stát věrně při tobě až do posledního dechu.

petraplzen

Návštěvník

Příspěvekčtv črc 21, 2011 4:06 pm

Moc díky za podporu :D . Neměl by to být nějak náročný zákrok, ale pořád je to operace se všemi možnými riziky. A on je takový moje malý miminko. Ale máte pravdu na oslavu bouchneme šampus a když se dá rychle dokupy, tak se přijedme podívat v srpnu na Frbul cup seznámit se s ostatními buldíky.

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekčtv črc 21, 2011 4:15 pm

No právě, at je to na 10minut nebo půl hodky pořád je to narkoza. Já je mám taky jako děti a vlastně hned po feně asi za 14dní šel do narkozy i pes, no byla jsem fakt zralá už na ty sedativa...=D
My se tam v srpnu bohužel nedostaneme =( Ale tak je to buldoček, bojovník, zvládne narkozu v pohodě a do dvou dnů bude vymýšlet lumpárny =))

petraplzen

Návštěvník

Příspěvekúte črc 26, 2011 6:09 pm

Tak jsme se před hodinou vrátili z veteriny. Brouček je po operaci a vyspinkává se z narkózy. Byla to "podělaná" tříska nebo, jak tomu říká pan doktor, osina. UF!!! Teď ještě aby nebyly žádné komplikace a pak VELKÁ ÚLEVA! Zřejmě nakoupím kovový nebo plastový nábytek :D .

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekúte črc 26, 2011 8:34 pm

Je to šikulka!! Téda tak to patříte mezi další u koho jsem slyšela, že je osina takhle potrápila. Kamarádova fena, najednou začala dost kulhat, až ji taky tu nohu otvírali a měla tam cca v 15ti cm =/ Ale aspoň že ted už bude mít klid, chlapák =)

Maky&Cookie

Nováček

Re: Boulička

Příspěvekúte srp 02, 2011 9:15 pm

JUDr.Pavel Němec píše:Přejeme pěkné odpoledne! My jsme nedávno objevili našemu miláčkovi též bouličku, měl ji na levé zadní nožce. Abychom něco nezanedbali, navštívili jsme veterináře. Paní doktorka nám vše důkladně vysvětlila a doporučila odstranění bulky. Takže, náš miláček je týden po operaci, zanedlouho jdeme na vyndání stehů a jsme moc rádi, že jsme tento problém včas řešili. Paní doktorka byla velice ochotná, příjemná no... profík !!! Pokud budeme mít problém, rádi se na ní v budoucnu obrátíme. Nechceme dělat žádnou reklamu, ale je to fakt šikulka, tak pokud budete chtít jukněte na: http://www.veterinapac.cz/

Mějte se krásně !!!!

chtěla bych se zeptat, co to bylo za bouličky a co vam na to zabralo, mame totiz asi neco podobneho. diky moc

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěveksob zář 10, 2011 2:18 pm

No nasmu herculovi dnes vyberaju bradavicu, strasne velke to mal a si to rozskrabol. zacalo to tak celkom nevinne malou bradavickou a kedze nepomahali nejake masticky, ani bylinka, co sa mal na to natierat, tak sme to uz museli dat von. teraz mame naseho mucinka prispaneho, bojim sa a dufam, ze sa v pohode preberie.
Potom napisem ako sme dopadli.

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekpon zář 12, 2011 1:38 pm

No tak zakrok sme zvladli, prebral sa po dvoch hodinach, tak ze uz chodil sam.
Packu si nastastie velmi nevsima, tak nemusi mat golier. Skor davam pozor , aby do toho nesiel zadnou nohou. ma tam 4 stehy upevnene svorkou. Takze o tyzden ich vyberame. :wink:

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekned lis 27, 2011 11:19 pm

Ahoj, tak mame zase prusvih. na medziprsti na packe sa nam spravil velky otok. Najprv sa to spravilo z nicoho nic pred asi dvoma tyzdnami, tak sme isli na pohotovost, tam mysleli, ze ho pichla osa alebo co, dali protizapalovku injekciu, do rana odpocuhlo a bol na dva tyzdne pokoj. Potom sa to zase spravilo znova a teda napuchlo este viac, protizapalovka nezabrala, takze sa nasadila vaic krat plus ATB, vet netusil o co moze ist, lebo nic zapuzdrene tam neni, cakali sme nejaky hnis v tom, ale houbajs, nic take. Takze co s tym? mate niekto skusenost? teraz to uz po tych liekoch aj celkom odpuchlo,ale zacali sa na tom robit take supinky akokeby. Vobec netusim, co to moze byt. vet sa priklana k alergii. Zeby ekzem???ja neviem, nemate nejaky napad? :roll: :(

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekstř lis 30, 2011 9:54 pm

Jediné co mě napadlo - nemá tam nějaké cizí těleso co by nešlo vidět? Odpovídalo by tomu asi i to počáteční splasknutí. Kamarád měl podobný problém s fenou, nakonec to museli rozříznout a vytáhli z hloubky poměrně velkou osinu...

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekstř lis 30, 2011 10:27 pm

Podobně to měl i pes známých......nejdřív zkoušeli antibiotika atd...a nakonec šli k jinému veterináři. Ten vzal packu, zmáčknul (pes prý pěkně zavřeštěl :? ) no a vyjela osina..... :wink:

Já mám taky dotaz...
Duffík má na uchu (pouze na jednom) takové drobné pupínky. Nejsou vůbec vidět, jsou jen pohmatem cítit....jakési hrbolky. Ucho ho nebolí, není červené a ty pupínky už minimálně 3 týdny má. Jednou to měl také a zmizelo to....pak měl dlouho jen jeden....a teď tak 10 :( nemáte s tím někdo zkušenost?
Míša a Duffy (1 rok)

peter9587

Nováček

Příspěvekpon čer 18, 2012 9:18 pm

lidi mojmu buldockovy sa na spodnej pere presne v strede urobila asi vyrazka no take biele sa mu spravilo neviem ci ist k vetovy alebo pockat ale boliet ho to neboli. Za kazdu radu budem vdacny dik.

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekpon čer 18, 2012 10:12 pm

Tak to odporucam ist k vetovi,nech to kukne a dat mu na to zriedeny betadine aspon 3x za den. Nam sa taketo akne na pere zapalilo a stale sa toho nevieme zbavit. Skusame vsetko mozne. Hlavne nasho to otravuje chudaka...a to to cistim stale. Trosku sa nam to lepsi,tak snad bude pokoj svaty...

albi

Návštěvník

dotaz-bradavice,nádor,...

Příspěvekúte bře 26, 2013 4:26 pm

Prosím o radu. Buldínce se udělal na kůži černý útvar, vypadal jako tělo klíštěte. černý hladký oválek se zarudlou kůží okolo. .Postupně roste, je tvořen krevní sraženinou stejně jako strup. Ale roste do výšky a postupně se odlamuje, drobí ,.. Dá se také stejně jako strup odloupnout. (pokud se do něj škrábne,..) a je pod ním černá krev.Ale stroupek to není, také se po odloupnutí znovu rychle obnovuje. Ze stran je částečně kryt kůží (strup je na kůži a má nerovné okraje a nepravidelný tvar) tohle je zcela pravidelné, vyrůstá to zevnitř, na bocích to překrývá kůžička a ze začátku to je hladké lesklé.Foto teď nevložím, včera si to strhla. Veterinářka neví.Mám to prý nechat. Děkuji za rady.

Bibikulda

Návštěvník

Re: dotaz-bradavice,nádor,...

Příspěvekúte bře 26, 2013 6:46 pm

dobrý den, zřejmě jsme měli to samé... na zadní nožce zevnitř se čubině udělalo něco, co připomínalo klíště, bylo to měkké, ale rychle to rostlo do výšky a tvrdlo... vet doporučil vyříznout, tak jsme se objednali, ale než nastal čas operace, tak to prostě upadlo... ale operace proběhla stejně, že prý tam zůstalo ložisko, ze kterého by to stále rostlo...

Besinka

Stálý člen

Re: dotaz-bradavice,nádor,...

Příspěvekstř bře 27, 2013 7:18 pm

Loni naše Besinka měla jakoby bradavici ve vnějším uchu, začlo to růst.Už jsme se skoro objednávali a najednou tam nic nebylo , nějak upadla.

myushkha

Návštěvník

boulicka-pomoc...

Příspěvekúte srp 27, 2013 12:56 pm

Ahojte, dneska jsem si vsimla, ze ma Lloydik bulku, mezi pytlikem a zadeckem, jakoby na vnitrni strane u sourku. Nevim, jak dokonalejc to popsat. Je to ani ne centimetr velky a kdyz mu na to saham ta ho to neboli. Krome toho, ale uz dlouho, "semeni", coz asi kazdej pesan, ale ma to zluty... nevim uz... zas mame nakej problem.. :(( nechci hned bezet k vetovi, nejdriv se radsi poradim.. diky

evisek68

Moderátor

Re: boulicka-pomoc...

Příspěvekúte srp 27, 2013 2:36 pm

bez fotky to asi nikdo nepochopí, o co jde, takže ani neporadí
jestli se Vám to nezdá, tak veterina to jistí
Zmuchlaní a slintací jsou nej.
Předchozí

Zpět na Zdravotní problémy a nemoce