Právě je pon led 22, 2018 10:52 am

Boule, bouličky, vyrážka, akné

Má Váš buldoček zdravotní problemy? Nebo měl a už je zdravý? Napište Vaše zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

Mafinka01

Stálý člen

Boule, bouličky, vyrážka, akné

Příspěvekstř srp 11, 2010 12:35 pm

Ahojky, možná zbytečně plaším...ale zdá se mi že Duffy má na pindíkovi malou "bouličku". Nevím jak jí popsat. Má ji tam už druhý den. Nebolí a nic se s ní neděje...ale VŮBEC se mi nelíbí!! Co by to mohlo být??
Míša a Duffy (1 rok)

Mafinka01

Stálý člen

Re: Boulička

Příspěvekstř srp 11, 2010 12:43 pm

Poslední FOTO v albu je ta boulička http://maffore.rajce.idnes.cz/fcb/

Tady je ta boulička... :(
Míša a Duffy (1 rok)

JUDr.Pavel Němec

Nováček

Příspěvekstř srp 11, 2010 5:18 pm

Přejeme pěkné odpoledne! My jsme nedávno objevili našemu miláčkovi též bouličku, měl ji na levé zadní nožce. Abychom něco nezanedbali, navštívili jsme veterináře. Paní doktorka nám vše důkladně vysvětlila a doporučila odstranění bulky. Takže, náš miláček je týden po operaci, zanedlouho jdeme na vyndání stehů a jsme moc rádi, že jsme tento problém včas řešili. Paní doktorka byla velice ochotná, příjemná no... profík !!! Pokud budeme mít problém, rádi se na ní v budoucnu obrátíme. Nechceme dělat žádnou reklamu, ale je to fakt šikulka, tak pokud budete chtít jukněte na: http://www.veterinapac.cz/

Mějte se krásně !!!!

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekstř srp 11, 2010 5:33 pm

Mariko, také jsem si říkala, že jsem trošku blázen....mě stačí, že spí o hodinu déle než obvykle, a já si říkám, jestli mu není třeba špatně.. :D jak blázen denně všechno kontroluji...Když se probudím v noci, tak jen v polospánku registruji na jaké části mého těla je přilepený, nebo alespoň čekám z jaké části postele uslyším chrupnutí :D teprve potom zase v klidu usínám :D

Boxer - Argoušek, bydlí u rodičů :) jezdíme tam na víkendy a kluci jsou kamarádi. Duffy je tam šťastný. Bohužel ale bydlí v České Lípě...to je 100km, takže do Prahy ho nedostanu :(

Ale s Timmym by se vyblbnul určitě :D

Zkusím se kvůli bouličce nestresovat a dám vědět jestli je to lepší, horší a nebo stejné :D
Míša a Duffy (1 rok)

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekstř srp 11, 2010 5:35 pm

Bože můj neděstě mě!!!! Má to velikost 1 mm !!!! :shock: :cry:
Míša a Duffy (1 rok)

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekstř srp 11, 2010 6:04 pm

Řezat nebudeme. Pokud ho to nebude nijak ohrožovat tak v žádném případě ;)
Míša a Duffy (1 rok)

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekčtv srp 12, 2010 10:06 am

Radsej to nechajte skontrolovat. My sme mali bulicku na cele a prosim pekne vzislo z toho, ze nas pubertak ma akne..fakt to bolo psie akne :D Mna uz na veterine poznaju, ti uz to ani radsej neriesia, len sa smeju, co budem robit, ked budem mat dieta..
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekčtv srp 12, 2010 11:08 am

Mě to taky poprvé napadlo - ono je to takové měkké...ale řekli jsme si, že na to raději šahat nebudeme (tím myslím mačkat) a počkáme do příštího týdne...

Zatím to nevypadá že by to chtělo zmizet. Je to pořád stejné a vylezlo to přes noc... :(
Míša a Duffy (1 rok)

Alča+Bubu+Nelly

Návštěvník

Příspěvekčtv srp 12, 2010 7:24 pm

Tak mě to přijde jako normální zanícené akné,mivala to Bubunka když byla v pubertě :) a taky na tom blbým místě a taky jsem mazala k vet,a ta se mi smála,zmizelo to samo a po druhé jsem to zmáčkla vytekl hnis a taky dobrý ,asi bych to nechala to nevypadá níjak zle

pepa a ivana

Návštěvník

Příspěvekpát srp 13, 2010 6:48 am

No to jste mě dostali s tím, že může mít buldoček akné. :shock: My jsme byli včera se Zolli u vet a já mu zapomněla ukázat puntík na tlamičce. Měla jsem na sebe zlost, ale vy jste mě uklidnili. Tak teď už to neřeším, máme doma prostě puberťáky. Namažu to Baby avirilovou mastičkou a nebo se na to vybodnu úplně, ono to zmizí samo. :P Ivana

evisek68

Moderátor

Příspěvekpát srp 13, 2010 8:59 am

Taky jsem byla překvapená, když pupínky u mé fenky a pak i druhého pejska, veterinář nazval štěněcím akné(ale bylo to na tlamičce). Nedělali jsme s tím nic, jen když to krvácelo nebo hnisalo, tak potírali Betadinou. A vypadalo to podobně jako to na fotce u Duffyho.
Zmuchlaní a slintací jsou nej.

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekpát srp 13, 2010 10:50 am

Angie to akné měla taky,a vlastně se jí pořád objevuje, je to poměrně častý u takových plemen jako buldočci, buldoci, boxeři a myslím i u šarpejů =)
Je to tvůj přítel,tvůj partner i obhájce, je to tvůj pes. Jsi jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude stát věrně při tobě až do posledního dechu.

pepa a ivana

Návštěvník

Příspěvekpát srp 13, 2010 11:02 pm

Ahojky, dnes se mi konečně povedlo otevřít Mafinky fotky na Rajčeti. Takovéhle bebí měla naše boxerka když byla malinká na Jůlince. Pan doktor se smál a řekl, že je to pižďuch. Zahojilo se to samo.
Ale protože jsem děsně starostlivá , tak bych to stejně hlídala,aby se to třeba nezvětšovalo.
Mafinko, ti vaši rodiče mají móóóóc krásného boxera. Ty fotky byly moc krásné pokoukání. Hodně radosti z placatek přeje Ivana

Mafinka01

Stálý člen

Příspěveksob srp 14, 2010 11:05 am

Já jsem to samé, koukám na to denně tak 10x :D zdá se že je to o něco lepší:)

Děkujeme za pochvalu :) Argo je náš miláček, hodně se mi po něm stýská...ale když už mám také placatku, tak je to o něco lepší :)

Budu průběžně informovat co boulička dělá a děkuji všem, kteří mě takhle uklidnili :)
Míša a Duffy (1 rok)

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekúte srp 17, 2010 1:06 am

Tak konečně můžu s radostí oznámit že boulička je fuč :)
Míša a Duffy (1 rok)

radka

Stálý člen

Příspěvekúte srp 17, 2010 10:15 am

náhodou je dobře,že jsi to sem dala i s fotkou....až se to ,nedej bože,udělá nám,tak nebudu hned jančit....jako se tady pořád psalo o třetím víčku....já to i viděla na fotce....že na to trpí buldíci a boxeři a najednou se to udělalo jezevčici,já jak jsem se lekla...mě fakt nenapadlo,že je to ono.... :oops: ona má nádory na cecíkách a mě hned napadlo,že má nádor na mozku a ten jí vytlačuje oko (je jí 13 let)....naštěstí to bylo to 3 víčko,dostali jsme mastičku a zatím dobrý,ale co nechápu,už asi jí zase třikrát vylezlo ,ale snad za dvě hodiny zalezlo...vím,že by mohla jít na operaci ,ale zatím váhám
FRBUL JE NEJLEPŠÍ A BULDOČEK JE BŮH

Můj pes se jmenuje Schaquille

Marika a Timmy

Site Admin

Podkožní boule

Příspěvekstř srp 18, 2010 10:23 am

Přesunuto

Převzato ze starého diskusního fóra, zde můžete pokračovat v další diskusi

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
rommys1 Zaslal: so prosinec 19, 2009 7:19 pm Předmět: Podkožní boule

Tak jsme si před chvilkou všimli,že se �?d�? udělala v okolí posledního cecíku(bráno od hlavy) bulka cca 1,5x4 cm. Na opatrný pohmat měkká. Po konzultaci s veterinářem by to prý mohl být malý zánět či co,zřejmě spojené s posledním porodem a kojením. Dále možná něco ve spojitosti s císařským řezem(vede těsně kolem jizva),který proběhl ,vč. jistě důkladné péče předchozího pana d.......o chovatele. Když jsme si ji před 3. týdny brali,měla cecíky řádně naběhlé. Už ji téměř splaskly. na omak není nikde nějaké teplé místo v okolí cecíků. Máte někdo radu či typ,co by to mohlo být??? Na veterinu jedeme zítra. Díky.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alča+Bubu+Nelly Zaslal: so prosinec 19, 2009 8:44 pm Předmět:

Ahoj,my tedy nemáme zkušenost s císařským řezem,ale naše holky byly obě na kastraci a Bubunce po nějaké době asi 3 měsících začaly vylézat vnitřní stehy a musela na vyndání a nové sešití,protože jí organismus zrovna ten druh nití nepřijal.Tehdy tedy nebylo nic horkého,ale zvětšovalo se to doslova před očima.Ale chci říct,že nevím zda při císařském řezu se šije něco ve vnitř,abych vás nemátla.Ale v každém případě bych to co nejrychleji řešila,pokud je to zánět tak ATB......
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jana a Betty Zaslal: čt leden 07, 2010 7:59 pm Předmět:

Ahoj, Naše Betty právě dohárala,ale otekly jí skoro všechny cecíky, je to po hárání normální? Nebo mám raději navštívit veta? Hárala přes 3 týdny a nesla to celkem špatně. Díky za každou radu
Jana a Betty Zaslal: čt leden 07, 2010 8:22 pm Předmět:

Když vezmu kůži kolem toho cecíku mezi prsty,tak tam má jakoby malé bouličky. Nevím jak to popsat.
Marika + Timmy a R2 (Artur)

Marika a Timmy

Site Admin

Boláky

Příspěvekpát říj 15, 2010 9:06 am

Přesunuto

boláky
od Sarka a Bert » 14 říj 2010, 19:14

Ahoj, asi se tenhle problém již probíral, ale stejně se musím zeptat. Náš Bert nikdy neměl kožní problémy. Nikdy žádná vrážka, nic. V podlední době ( tak měsíc) se začal drbat a udělaly se mu boláky na lopatce. Problém se postupně zmenšoval, ale na tom místě mu vypadaly chlupy. Dneska jsem mu namátla ( a zase u lopatky) nový boláček.Asi ho to zase svědí, protože se už zase drbe. U veta jsem zatím nebyla, jezdím pozdě z práce a nestíhám. Můj muž zase nemůže, protože auto používám já na dojíždění a u nás vet není. Nebude to nic hrozného, s minulým pejskem Gustávkem jsem si zažila hodně, protože měl staršný ekzém. Na mazání nic nemám, tak mě vet asi nemine.

myushkha

Návštěvník

Boule, bouličky, akné

Příspěvekúte lis 30, 2010 1:30 am

Zdravim, nam se nekdy minuly tyden udelala takova mala boulicka na pindikovi, presne jako jsem tu videla u pani na rajceti mezi fotkami - i na stejne strane. Pak to na dva dny zmizelo a ted je to tam zas a zase to mizi. Doufam, ze to zmizne, ted nam bylo 5 mesicu, takze obdobi puberty, snad ma jen pupinka :)

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Re: Boule, bouličky, akné

Příspěvekúte lis 30, 2010 11:34 am

to bude iba akne..proste pupinek...nas to mal zase na hlave...no proste pubertaci. Teraz ma rok a uz to nema, ale vet hovoril, ze do dvoch rokov sa buldici mozu osypavat vselijako a ze to po dvoch rokoch casto samo od seba prejde dorovnanim hormonalnej hladiny. On mal predtym mopsa, takze ma este aj svoje skusenosti :) No my mame momentalne veterinara co je sice u nasich na dedine, ale ma 10 rocnu prax v USA...takze vysledky sterov posiela do nemecka a pod...no aspon cosi :wink:

myushkha

Návštěvník

Příspěvekúte lis 30, 2010 1:17 pm

Tak to jsem rada, ze to nic neni :)) Uvidime, bude to v poradku :))

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekúte lis 30, 2010 5:38 pm

Určo to nic nebude :) nám se do objevilo také několikrát na tom samém místě - vždycky to ale samo zmizelo :)
Míša a Duffy (1 rok)

kolalocek

Nováček

Příspěvekned pro 19, 2010 2:01 pm

Zdravím, Bobíkovi se před 4mi dni udělala pod kůžé boule na levém boku. Cca 5x5 cm a nijak si jí neškrábal. Hmatem jsem zkoušel, jestli nemá zlomené žebro, mohl ho někdo skřípnout do dveří, ale zdálo se mi že je to jen v kůži. Druhý den šel k doktoru, ale ten zatim neví. Dal mi antibiotika s tím, že když nezaberou, tak se to nějak bude zjišťovat. Říkal že by to mohla být rakce na pokousání (před 3mi měsící ho pokousal pes), kožní mor atd. Začal jsem mu dávat ty antibiotika (teď zbyvají 3 prášky) a vůbec to nepomáhá. Navíc ta boule se stěhuje a konkrétně teď jí má na zádech cca 10x 5cm na výšku tak 0,5 cm. Pořád si jí neškrábe, ale při pohlazení je vidět, že to je citlivější. Nevíte co by to mohlo být?

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekned pro 19, 2010 2:37 pm

Tak to nemám bohužel tušení. Absces to být nemůže (na továm dal vet asi antb), ten je z infekce nějaké ranky, stačí maličkatá...že to cestuje je zvláštní. Snad tu bude mít někdo nějakou pobobnou zkušenost :wink:
Míša a Duffy (1 rok)

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekpon pro 20, 2010 12:59 pm

Napadla mě tuková bulka, ale právě mi taky nesedí, že to nějak víc cestuje, to by podle mě nemělo nic takového cestovat kromě cizích těles...A určitě se stěhuje? nezmizela jen ta první a neudělala se další?
Je to tvůj přítel,tvůj partner i obhájce, je to tvůj pes. Jsi jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude stát věrně při tobě až do posledního dechu.

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekúte pro 21, 2010 12:45 pm

A co tak odobrat vzorku a poslat na histologiu? inak sa na to asi nepride, ze co to je.Ale ziadne tkanivo tam nema co hladat a ak cestuje napada ma mozno nejaka tukova hrcka, ovsem aj tukove hrcky su v podstate nezhubne nadory, lebo je to zhluk buniek, sice tukovych, ale je. takze urcite odobrat vzorku a na rozbor. pchat do neho ATB mi pride nezmyselne, casto narobia viac skody ako uzitku. Treba lepsiu veterinu a keby som ja doktor, tak to radsej cele vyberiem.

Babetka

Kolemjdoucí

Krvavé strupy na hlavě

Příspěvekčtv led 13, 2011 9:51 pm

Budu ráda za každou radu. Už asi týden má naše buldočice na hlavě asi tři strupy, které si samozřejmě drbe a tím pádem dochází ke krvácení. Nejsme si vědomi, že by se někde zranila nebo podobně, ale mám strach, že by to mohla být nějaká kožní nemoc. Nemáte s něčím podobným zkušenosti? Jestli se to nezlepší přes víkend, tak nás asi čeká veterina, ale nevím, jaké může být řešení, protože jakmile jí to něčím namažeme, tak si to hned utírá o koberec :(

Olga

Moderátor

Re: Krvavé strupy na hlavě

Příspěvekpát led 14, 2011 10:06 am

zkuste strupy natřít něčím, co je proti svědění a v nejhorším jí dát na půl hodiny límec, aby si to nesetřela. Nebo čepičku. :D
Olga a Amálka

Marika a Timmy

Site Admin

vyrážka?

Příspěvekpon úno 14, 2011 5:00 pm

Přesunuto
vyrážka?

Nový příspěvek od HanaH » 12 úno 2011, 14:23
Dobrý den,přeji všem frbulíkům!!Naší Betynce se udělaly pupínky kolem oka,nevíte prosím co to může být?Betynce jsou dva roky.Hanka :D :wink:

Janča

Návštěvník

Re: Boule, bouličky, vyrážka, akné

Příspěvekpon úno 14, 2011 5:09 pm

Ahoj, Marušce se to taky udělalo asi 3x. Veterinář říkl že to je něco jako ječný zrno. Dal nám na to oční kapky a za chvilku to zmizelo. Třeba máte to samé co my? :wink:
Další

Zpět na Zdravotní problémy a nemoce